Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem masę tematów nt MFD ,MCD itp. Widzę, że każdy Passat ma inne opcje aby navi grała..

 

Ja mam takowy problem.

W moim od momentu kupienia była MFD ver. D ale z uszkodzoną anteną na dachu.

Kupiłem nową antenę, mapkę wypaliłem ale jest kłopot.OFF ROAD i pokazuje pozycje "skokowo"

 

Po sprawdzeniu wg. numeru VIN , domniemywam iż była MCD.Mam duży FIS i komunikaty z radia są pokazywane.TMC nie ma.

 

Passat jest z rocznika 2002.

Po wyjęciu NAVI, zobaczyłem kostkę koloru czerwonego z dwoma przewodami, nie podłączoną nigdzie( nawet nie ma gdzie jej podpiąć).Do MFD są podłączone wszystkie iso ( głośniki, zasilanie, zmieniarka/tel )Ta czerowna wolna..

 

Domniemywam, iż ta kostka powoduje nie działanie NAVI.

GALA działa, radio reaguje na prędkość, lecz nie navi.

W NAVI siedzi błąd - czujnik prędkości VSS.

 

Pomożecie jak to rozwiązać ? Kodowanie czy brak jakiegoś jeszcze sygnału ??

Mam do dyspozycji chociażby VCDSa oryginalnego.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Kolego nie wiem jak z tym komunikatem off road, ale skokowe działanie powinno się skończyć jak podłączysz np. sygnał gala do navi, czyli do wtyczki 26 pinowej - pod pin 5 lub 18 i plus po zapłonie podłączało się chyba do pinu 6, bo skoro piszesz że nie masz podłączonych żadnych przewodów to musisz tak zrobić. Czerwona kostka to chyba pozostałość po mcd, w mfd powinna być podłączona czarna 26 pinowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem tu nowy mam zamiar kupić navi mfd wer D z tego co piszecie to mojego paska rocznik 2003 bedzie odpowiednia, aktualnie mam Delte 6 2 din.. co jeszcze musze kupić żedy wszystko grało ok? jakis adapter plug&plud i antene? możecie mi podesłać na allegro stronki z tymi częściami bede bardzo wdzięczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czytałem masę tematów nt MFD ,MCD itp. Widzę, że każdy Passat ma inne opcje aby navi grała..

 

 

Ja mam takowy problem.

W moim od momentu kupienia była MFD ver. D ale z uszkodzoną anteną na dachu.

Kupiłem nową antenę, mapkę wypaliłem ale jest kłopot.OFF ROAD i pokazuje pozycje "skokowo"

 

 

Po sprawdzeniu wg. numeru VIN , domniemywam iż była MCD.Mam duży FIS i komunikaty z radia są pokazywane.TMC nie ma.

 

 

Passat jest z rocznika 2002.

Po wyjęciu NAVI, zobaczyłem kostkę koloru czerwonego z dwoma przewodami, nie podłączoną nigdzie( nawet nie ma gdzie jej podpiąć).Do MFD są podłączone wszystkie iso ( głośniki, zasilanie, zmieniarka/tel )Ta czerowna wolna..

 

 

Domniemywam, iż ta kostka powoduje nie działanie NAVI.

GALA działa, radio reaguje na prędkość, lecz nie navi.

W NAVI siedzi błąd - czujnik prędkości VSS.

 

 

Pomożecie jak to rozwiązać ? Kodowanie czy brak jakiegoś jeszcze sygnału ??

Mam do dyspozycji chociażby VCDSa oryginalnego.

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Także tak miałem, że navi działała skokowo. Dzieje się tak, dlatego, że właśnie nie masz podłączonej tej czerwonej kostki. Jeżeli kupisz taki adapter, podłączysz, to wszystko będzie śmigało jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź każdemu z kolegów.

 

Reasumując, jakie dwa sygnały zostały mi w tej czerwonej?

Galę wezmę z ISO zasilającej ,a tej plus jest konieczny ?

 

Swoją drogą nie rozumiem MFD... jakby w środku gali sobie wziąć nie mogło..blaupunkt;/

 

Powiem Wam że to całe MFD już mnie wyszło nieźle.. wszyscy odradzali sprzedaż i zmianę na inne 2din..

 

Zmieniarka( której nie miałem) 200

Kabel do zmieniarki 100

Antena 300

 

Już wydałem 600 a nadal nie gra jak powinno, i podejrzewam mapą DXa sporo brakuje do chociażby Automapy...

 

 

A ten adapter da radę ?http://allegro.pl/adapter-non-dx-mfd-audi-navi-plus-vw-ford-skoda-i3763663797.html#tabsAnchor

Edytowane przez nici_ezg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, da radę ten adapter.

Mapa DX nie jest wcale zła, sprawuje się bardzo dobrze jeśli jest aktualna. (Przynajmniej mnie jeszcze nie zawiodła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie w ASO skoda wtyczkę i piny.

Mapę mam 13-14 PL CZ . Zobaczymy jak prowadzi...

 

A tak btw..

Spotkał się ktoś z Was z tym, że podłączony pod wyjście line out wzmacniacz strasznie buczy i brzęczy przy MFD ?

Kable nowe, wzmak nowy, czyżby MFD miał w torze audio taki szajs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z pomocą forum, navi ruszyła jak należy.

rev,+ po stac, gala i mfd prowadzi.

 

Dziękuje Wam wszystkim za udostępnione materiały.

Pozdrawiam i również służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podacie informacje na temat tej kostki 26 pinowej? Jakiś numer fabryczny jej? Gdzie ją dostanę?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B0 919 754

Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podacie informacje na temat tej kostki 26 pinowej? Jakiś numer fabryczny jej? Gdzie ją dostanę?

Z góry dzięki.

 

Tak jak kolega pisał.

 

Dostaniesz ją w każdym ASO grupy VAG. Poproś od razu o zestaw pinów do tego ( taka paczuszka zawierająca 3 kabelki zakute po obu stronach)

 

Kosztuje to grosze.

U mnie po podłączeniu navi ruszyła i zaczęła prowadzić tak jak powinno.

Nie zapomnij o obwodzie koła i impulsach ( początek tematu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo koledzy za radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbieram się do przerobienia i mojej nawi na wersje G i montaż TMC, możecie mi powiedzieć czy o taką wtyczkę chodzi Plug&Play do navi?: http://allegro.pl/kabel-nav-26-max-v...849751831.html

I jaki kupić ten Adapter TMC? Mógłby mi ktoś zarzucić linka do aukcji. Nie chciałbym kupić, nie tych kabli. Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jaki kupić ten Adapter TMC? Mógłby mi ktoś zarzucić linka do aukcji.

Tomek chodzi o coś takiego:

https://car-tronic.pl/adapter-do-tunera-tmc-vw-mfdaudi-navi-plus-wersja-dx-p196.html

 

Tobie w zasadzie przydałaby ci się tylko z tego zestawu wtyczka z pinami (apropos twojego priv'a, dlatego nie brałem tego nawet pod uwagę jako drugi adapter). :)

Kable antenowe można odpuścić, funkcja ,,Traffic Message Channel,, oferowana przez ten tuner w Polsce nie działa.

Acha, tuner masz mam nadzieje o takiej numeracji: 3B0919894A

P.S. Niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek chodzi o coś takiego:

https://car-tronic.pl/adapter-do-tun...a-dx-p196.html

 

Tobie w zasadzie przydałaby ci się tylko z tego zestawu wtyczka z pinami (apropos twojego priv'a, dlatego nie brałem tego nawet pod uwagę jako drugi adapter).

Kable antenowe można odpuścić, funkcja ,,Traffic Message Channel,, oferowana przez ten tuner w Polsce nie działa.

Acha, tuner masz mam nadzieje o takiej numeracji: 3B0919894A

no właśnie o ten adapter mi chodziło. Czyli ten adapter plus adapter plug play i można łączyć? Pisałem do Pogromcy, ale na razie nie odwiedzał forum. Tuner zamówiłem z końcówką A. Kolejny raz dzięki Wojtku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ten adapter plus adapter plug play i można łączyć?

Tak. :)

Tuner zamówiłem z końcówką A.

To dobrze.

Kolejny raz dzięki Wojtku.

Nie ma za co. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi podłączona wg opisu, śmiga aż miło i w końcu mam sterowanie z kiery:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku przywłaszczono mi nawigację i tak się w końcu zreflekowałem kupić używkę, przedtem miałem numery: 3B0 035 191 D, a znalazłem taką, która ma na końcu A. Passat ma '2' w VINie, choć jest 2001. Fabrycznie miałem MFD.

 

Czy sterowanie z kierownicy będzie działać z taką i FIS? Na mapach mi nie zależy, ale ponoć te nie czytają polskich, czy to można zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy sterowanie z kierownicy będzie działać z taką? Na mapach mi nie zależy, ale ponoć te nie czytają polskich, czy to można zmienić?

Sterowanie będzie, map polskich zaś bankowo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu. Sporo się tutaj naczytałem na temat zmiany radia z MCD na MFD i w ogóle. Chciałbym zmienić radio w swoim Passacie B5fl modelowo 2004 rok z licznikiem 3B0 920 849A (pełen FIS) kodowanie 21115. Poprzednio była to radionawigacja MCD do której w czerwonej wtyczce były tylko 2 kabelki. I teraz pytanko i prośba jakie radio fabryczne tzn MFD wersja lub nie fabryczne zamontować tak aby komunikowało mi się z FIS`em??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz MFD G oraz TMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności