Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam MCD w Pasku z 2003 kombi full FIS chciałbym zamienić na MFD... Co potrzeba i jakie koszty, może ktoś by się podjął za opłatą? pozdrawiam
Ja juz Ci odpisuję.Przeczytaj uważnie.Mam Passata 2004 i jestem po wymianie MCD na MFD.Niestety po wielu próbach nie komunikuje się z FIS.Wszystko zależy co masz.Ja kupiłem MFD wersja "G"do tego Tunerbox wersja "A"no i kabelki i niestety nie udało się tego podłączyć żeby komunikowało się z FIS.Kosztowało mnie to wszystko razem ok1300pln.A i tak nie działa więc dobrze przemyśl bo to nie takie proste jak mnie się wydawało.Szerzej napiszę oddzielnego posta.

 

---------- Dodano o 10:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:13 ----------

 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie spowodowanej poszukiwaniem tunera TMC z literką "A". W przeciwieństwie do Siwy-223 udało mi się go kupić dosyć szybko.Nawet odezwało się dwóch chętnych do sprzedania. Tak więc radość moja po kupieniu była przeogromna.Otrzymałem tunerek prawie nówka sztuka (3B0 919 894A)bez rysek,wgnieceń z uchwytami tylko bez kabli.No więc w te pędy kupiłem na allegro kabelki i jeszcze szybciej z tym całym majdanem pognałem do znajomego elektronika w serwisie firmowym VW.Znajomy po podłączał wszystko tak jak powinno być i .....D...pa!!!???Nie działa to znaczy dalej nie ma komunikacji z FIS ;-((( Rozczarowanie ogromne!!!Walka trwała ok 4godz. i nie udało się.Kolega stwierdził że nawigacja nie widzi tunera TMC i nic się nie da zrobić.Sugerował że uszkodzony jest tuner TMC. Zwątpiłem ale się nie poddałem!Pojechałem do innego elektronika który podjął wyzwanie. No i znowu jak w poprzednim wypadku walka z nawigacją trwała już 8godz. i też nie dało się tego zrobić!!!Diagnoza taka: Tuner TMC na 90% sprawny, natomiast poddał w wątpliwość działanie RadioNavi MFD tak 50/50%. Sugerował że po wgraniu polskiego menu do wersji "G" przestaje się komunikować z wyświetlaczem między zegarami. Zawód i rozczarowanie ogromne :-((( Zainwestowałem kasę i bez powodzenia.Próbował wgrywać inne softy ale efekt jest taki że dalej nie wyświetla na FIS info a na dodatek przestała nawigacja prowadzić.Niby wczytuje dane ale prowadzić nie chce. I tu moje pytanie do kolegów. Jak stwierdzić gdzie jest usterka lub co jest przyczyną że nie wyświetla na FIS?!? W tunerze TMC czy w MFD?!Proszę o pomoc w tej sprawie bo sam już nie wiem co mam robić!? Jak będzie taka potrzeba to nawet dojadę do osoby która się podejmie to zdiagnozować. To jest też odpowiedz dla grave-digger.Bardzo proszę o odpowiedz i wszelkie sugestie a wdzięczność moja będzie przeogromna. Również wymierna jeśli chodzi o koszty.Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez zbykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Widzę że nikt nie odpowiedział na mojego posta ale może to i lepiej bo już wszystko zrobione. Navi MFD śmiga jak potrzeba a i na Fisie wszystko się wyświetla.Pełnia szczęścia :jupi Jakby ktoś potrzebował namiary na gościa który to podłączył (ok.1'5godz pracy)to podam tel i adres.Pozdrawiam:victory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja się wyleczyłem z zamiany więc...:) dzięki!

:passatfan:passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli w miejsce Mfd (passat 2001) włożę MCD mocowania pozostają bez zmian (nic nie będzie latać? Bo z tego co wiem MCD jest mniejsza z tyłu, tylko przód jest takiej samej wielkości - i będzie działać? (tak ja krzed kradzieżą mfd) FIS? Po prostu szkoda mi kasy na dużą nawi, chcę tylko zapełnić dziurę i mieć sterowanie z kiery jak przedtem...

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy, mam zamiar wymienić MCD na MFD i czytałem artykuł pogromcy lecz niedokończona rozumiem, więc proszę pogromce o pomoc w sprawie i kontakt

 

---------- Dodano o 00:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:24 ----------

 

aha mam pytanie panowie czy jest jeszcze szansa na zakup MFD ver. G, ewentualnie jaka nawigacja będzie pasowała do b5 obsługująca 4 głośniki bo moja MCD obsługuje najwyraźniej tylko 2 które mam tylko z przodu, z tyłu brak głośników, które zamierzam założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda navi mfd obsługuje 4 głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupić MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO pewnie mają :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie, a mianowicie ewentualnie jaka nawigacja będzie pasowała i będzie kompatybilna z fisem lub też nie musi obsługiwać fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie do Ciebie MFD ver. G + moduł TMC - wszystko jest w pierwszym poście, zlitujcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo ale nie sprecyzowałem pytania, bowiem wiem już o tym że potrzebuję MFD i znam temat pytanie poprawne to jaka inna navi niekoniecznie oryginalna vw będzie pasowała do b5 i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka inna navi niekoniecznie oryginalna vw będzie pasowała do b5 i
poszukaj w dziale Nawigacja :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Czy tuner tmc z audi o numerze 4B0 919 894A będzie pasował do passata? Lub inny np z sharana...??

Edytowane przez kolesku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam nawigacje mfd ale nie mam w niej wgl brazowej wtyczki posiadam 8 glosnikow czy ta kosta powinna byc w aucie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witan.

A ja zadam najlepsze pytanie :)

Mam Passata z 1998 roku ( 1.8 20V ) , bez fis i navi.. jaki muszę kupić licznik, tuner czy co innego żeby działał MFD w pełnej okazałości ?

Wiem że to nie tanie rzeczy ale cena raczej nie gra roli .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz navi w wersji A-D, to podłączasz bezpośrednio do licznika (czerwona kostka) i będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem masę tematów nt MFD ,MCD itp. Widzę, że każdy Passat ma inne opcje aby navi grała..

 

Ja mam takowy problem.

W moim od momentu kupienia była MFD ver. D ale z uszkodzoną anteną na dachu.

Kupiłem nową antenę, mapkę wypaliłem ale jest kłopot.OFF ROAD i pokazuje pozycje "skokowo"

 

Po sprawdzeniu wg. numeru VIN , domniemywam iż była MCD.Mam duży FIS i komunikaty z radia są pokazywane.TMC nie ma.

 

Passat jest z rocznika 2002.

Po wyjęciu NAVI, zobaczyłem kostkę koloru czerwonego z dwoma przewodami, nie podłączoną nigdzie( nawet nie ma gdzie jej podpiąć).Do MFD są podłączone wszystkie iso ( głośniki, zasilanie, zmieniarka/tel )Ta czerowna wolna..

 

Domniemywam, iż ta kostka powoduje nie działanie NAVI.

GALA działa, radio reaguje na prędkość, lecz nie navi.

W NAVI siedzi błąd - czujnik prędkości VSS.

 

Pomożecie jak to rozwiązać ? Kodowanie czy brak jakiegoś jeszcze sygnału ??

Mam do dyspozycji chociażby VCDSa oryginalnego.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności