Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzić VAGiem lub wyciągnąć licznik i odczytać z etykiety. :hyhy

 

A tak na marginesie to masz wogóle licznik z Full Fisem?

Jak tak to gdzie ci się wyświetla ,,długi przebieg,, na górze czy na dole wyświetlacza?

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze vagiem bo nie bardzo rozumie co to ten długi przebieg?

 

---------- Dodano o 16:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:58 ----------

 

chyba ze masz gg to bym sie dopytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie bardzo rozumie co to ten długi przebieg?

 

licznik - kopia.jpg

 

chyba ze masz gg to bym sie dopytał

priv

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Panowie takie pytanie, gdyż nigdzie nie mogę znaleść opisu wtyczek z MFD "G" do mojego B5FL z 2005.

Załączam zdjęcie, na którym oznaczyłem wtyczki które znam oraz te których nie znam :)

 

OPISANE.jpg

 

Chciałbym podpiąć telefon oraz jakiś rodzaj AUXa aby odtwarzać pliki mp3 z odtwarzacza lub pendriva.

Jeżeli ktoś zna się na tyle aby pomóc, lub ja pominąłem któryś wątek podczas przeszukiwania forum - proszę podać linka :)

 

Dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam Panowie takie pytanie, gdyż nigdzie nie mogę znaleść opisu wtyczek z MFD "G" do mojego B5FL z 2005.

Załączam zdjęcie, na którym oznaczyłem wtyczki które znam oraz te których nie znam :)

 

[ATTACH=CONFIG]96824[/ATTACH]

 

Chciałbym podpiąć telefon oraz jakiś rodzaj AUXa aby odtwarzać pliki mp3 z odtwarzacza lub pendriva.

Jeżeli ktoś zna się na tyle aby pomóc, lub ja pominąłem któryś wątek podczas przeszukiwania forum - proszę podać linka :)

 

Dziękuję za wszelką pomoc :)

 

post #1 na końcu

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/56225-Zamiana-nawigacji-MCD-na-MFD-podlaczenie-MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post #1 na końcu

 

No zgadza się, ale te wtyczki są opisane na moim zdjęciu - a chodzi mi o te które są NIE opisane ;)

 

Poza tym, chciałbym podpiąć pod MFD telefon lub jakiegoś bluetootha, a też nie wiem jak to zrobić :(

Mam taką wtyczke pod schowkiem

20130215_160010a.jpg

i teraz fajnie by było jakby to poprzerabiać ;)

 

Pozdrawiam :)

20130215_155735a.jpg

Edytowane przez Irlandus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów jestem tu nowy i poszukuje kogoś z Poznania albo okolic do uruchomienia mojej navi między innymi brak kodu, navi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak dla pewności muszę zapytać, nim zacznę cokolwiek kupować.

Mam passata z 2003 roku z licznikiem 1/2 fis, koncówka 829D czyli jest z can, jeśli myślę dobrze. (vag łączy się z can w opcjach)

Miałem radio zwykle na kasety, zamierzam zmienić na nawigację.

Żeby mi wyświetlało na fis wszystko z radia to wiem, że muszę mieć licznik full fils z koncówką 847.

Tylko teraz co z navi i sygnałem gala i kostkami mini iso.

Planuję kupić MFD wersja D.

Na allegro jest trochę adapterów tego typu

http://images37.fotosik.pl/1995/e122748bc28869efgen.jpg

opisane, ze wystarczy doprowadzić tylko sygnał GALA, żeby nawigacja działała.

Czyli jak rozumiem, to sygnał GALA doprowadzam włącznie z kablem diagnozy własnej K do mojej czarnej złączki którą mam fabrycznie w aucie od radia. Tak? Wtedy wpinam w ten adapter, a drugą koncówke w radio i te jedną w fis jeszcze? I wtedy teoretycznie nawigacja powinna działać tak? Prócz wyświetlania na fis (to poźniej).

Dobrze to rozumuję, czy jestem w błędzie?

 

 

edit:

Dobra po trzeźwym przejrzeniu jeszcze raz schematow ogarnalem o co biega. Po prostu sygnał gala z czarnej kosti przeprowadzam do tej kostki FIS, podlaczam i smiga. Potwierdzi ktoś moją teorie?

Edytowane przez gangsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jelo

Halo Panowie

Ja kupilem Pasata rok 1999 1,9 TDI 90 PS i ma mala nawigacje.Radio dziala tylko nie mam zadnych CD z mapami do nawigacij .

Czy ktos moze mi pomoc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem tu nowy wiec proszę o chwile cierpliwości czytając moje wywody.A konkretnie.Gdzie mogę kupi tuner TMC o symbolu 3BO 919 894 A.Podobno taki jest potrzebny.Passat to b5fl rocznik 2004 a zegary z pełnym FIS.Proszę uprzejmie o odpowiedz bo już jestem bliski rozpaczy:rozpacz Byłem w serwisie VW i tam tak stwierdzili.Z góry dzięki za wszystkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A już myślałem!Ale skoro ten nie będzie współpracował to podaj chociaż symbol tego który będzie pasował.Pogromca pisał że taki ma być jak podałem.Czy może chodzi o to że nie ma tam literki"A"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.A już myślałem!Ale skoro ten nie będzie współpracował to podaj chociaż symbol tego który będzie pasował.Pogromca pisał że taki ma być jak podałem.Czy może chodzi o to że nie ma tam literki"A"?

 

Ja pisalem do "tylas" - podal Ci link z tumerem o numerze 3B0 919 894.

 

Ty potrzebujesz taki jak pisales, czyli 3BO 919 894 A

zgodnie z info wg opisu "pogromcy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem:hmm.Dzięki za odpowiedz.To lecę szukać.Pozdrawiam

 

---------- Dodano o 14:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:12 ----------

 

A może ktoś ma namiary na takowy tuner?Będę wdzięczny za info:help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :-)

Cały tydzień przeglądałem internet w poszukiwaniu tunera tmc i niestety nic nie znalazłem! Dzwoniłem nawet po szrotach i nic!!!Czyżby był nie do zdobycia!!!???Dlatego ponawiam prośbę.Może ktoś ma namiary gdzie go można kupić?Będę wdzięczny za wszelkie informacje o dostępności.

I jeszcze jedno pytanie bardziej techniczne.Czy nie da się jakoś tego tunera ominąć żeby wyświetlało info na fisie?Może ktoś zna jakiś sposób!?Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

obecnie mam Gammę V i brak za nią miniISO.

Podrzućcie bardzo proszę jakąś instrukcję bądź schemat podłączenia MCD.

Mam zegary 849A więc którą MCD mam kupić?

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam MCD w Pasku z 2003 kombi full FIS chciałbym zamienić na MFD... Co potrzeba i jakie koszty, może ktoś by się podjął za opłatą? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam MCD w Pasku z 2003 kombi full FIS chciałbym zamienić na MFD... Co potrzeba i jakie koszty, może ktoś by się podjął za opłatą? pozdrawiam

 

jaki masz numer licznika/zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co potrzeba i jakie koszty
a kolega czytał pierwszego posta w tym temacie bo jak na mnie to jest tam wszystko napisane co i jak potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności