Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

a ja zrobilem wszystko tak jak według schematu na pierwszej stronie wątku

tuner mam ten 3B0 919 894A ale bez literki A

navi MFD ale DX

wszystko ładnie cacy, pokazuje TMC na wyświetlaczu a na fisie nic. czy cos źle zrobiłem. może jakaś rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakaś rada.

Kolej na kodowanie, masz wszystko 2 posty wyżej. :ok

Pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważyłem że u mnie nie podgłaśnia radia podczas jazdy w mfd wer. C. Mam adapter plug&play tylko zauważyłem że na kostce 26pin mam dwa luźne pomarańczowe kableki, niestety zapomniałem sprawdzić na jakie piny one wchodzą. Głośniki mam podłączone pod wzmacniacz 4 kanałowy a on jest podlaczony do żółtej mini iso. Sprawdzając vagiem w blokach pomiarowych to niby pokazuje sygnał gala w formie 0-1-0-1-01 i prędkość jazdy która chyba nawet sie zgadza z rzeczywistą. W ustawieniach mam glosnosc gala na full i tez nic nie pomaga. Co to meze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zauważyłem że u mnie nie podgłaśnia radia podczas jazdy w mfd wer. C.

Zapewne nie poprawnie też nawiguje. :hyhy

 

Mam adapter plug&play tylko zauważyłem że na kostce 26pin mam dwa luźne pomarańczowe kableki, niestety zapomniałem sprawdzić na jakie piny one wchodzą.

Pewnie przewody od CAN. :)

 

Musisz je podpiąć pod licznik (zielona kostka) odpowiednio:

Pin 13 (MFD) --> Pin 8 (licznik)

Pin 26 (MFD) --> Pin 9 (licznik)

 

Stawiam w ciemno że nie masz podpiętego sygnału GALA.

Pin 5 (MFD) --> ISO Radia - Pin 1

 

... a jeśli realizuje to połączenie twój adapter to pewnie nie masz tego przewodu obsadzonego w kostce ISO radia.

 

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie przewody od CAN.

Jaki jest cel połączenia MFD z licznikiem po CAN??

Mam adapter plug&play tylko zauważyłem że na kostce 26pin mam dwa luźne pomarańczowe kableki

Te dwa luźne przewody również mogą być od włącznika, który montuje się na linii Gali, aby można oglądać TV podczas jazdy, a zastosowane kolory to tylko przypadek. Ale najlepiej jak sprawdzisz czy oba wychodzą z kostki 26pin czy tylko jeden, a drugi z pod izolacji jak również na jakie piny wchodzą. ;)

 

Co to w ogóle za adapter? Nowy czy jakaś samoróbka??

 

Stawiam w ciemno że nie masz podpiętego sygnału GALA.

W ori instalacji powinien mieć. Wszystkie radia montowane seryjnie w B5 FL miały wejście Gala to i instalacja powinna być dostosowana.

 

Ale niech się wypowie Daniel to się bardziej rozjaśni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne nie poprawnie też nawiguje. :hyhy

 

 

Pewnie przewody od CAN. :)

 

Musisz je podpiąć pod licznik (zielona kostka) odpowiednio:

Pin 13 (MFD) --> Pin 8 (licznik)

Pin 26 (MFD) --> Pin 9 (licznik)

 

Stawiam w ciemno że nie masz podpiętego sygnału GALA.

Pin 5 (MFD) --> ISO Radia - Pin 1

 

... a jeśli realizuje to połączenie twój adapter to pewnie nie masz tego przewodu obsadzonego w kostce ISO radia.

 

Pozdro.

 

Navi niby cos tam pokazuje, nie mam porobnania z inną takze nie wiem czy dobrze pokazuje ale niby punkt sie przemieszcza :blink

Przewody CAN chyba w mojej werscji nie występują bo mam wersje C i licznik z koncówka 846.

GALA do radia jest niby podpieta po costam pokazuje na vagu tylko nie wiem czy do kostki 26 pin tez jest podpiete ale chyba tak.

 

 

 

 

 

Zamieszczone przez vipereeek

Pewnie przewody od CAN.

Jaki jest cel połączenia MFD z licznikiem po CAN??

Zamieszczone przez dan992

Mam adapter plug&play tylko zauważyłem że na kostce 26pin mam dwa luźne pomarańczowe kableki

Te dwa luźne przewody również mogą być od włącznika, który montuje się na linii Gali, aby można oglądać TV podczas jazdy, a zastosowane kolory to tylko przypadek. Ale najlepiej jak sprawdzisz czy oba wychodzą z kostki 26pin czy tylko jeden, a drugi z pod izolacji jak również na jakie piny wchodzą.

 

Co to w ogóle za adapter? Nowy czy jakaś samoróbka??

 

Zamieszczone przez vipereeek

Stawiam w ciemno że nie masz podpiętego sygnału GALA.

W ori instalacji powinien mieć. Wszystkie radia montowane seryjnie w B5 FL miały wejście Gala to i instalacja powinna być dostosowana.

 

Ale niech się wypowie Daniel to się bardziej rozjaśni.

 

To nie są napewno kabelki do wlacznika bo wlacznik mam podpiety, a oba wychodzą z kostki 26pin.

http://allegro.pl/adapter-plugplay-do-montazu-vw-mfd-i-audi-nav-i4483289682.html cos takiego ale bez przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie są napewno kabelki do wlacznika bo wlacznik mam podpiety, a oba wychodzą z kostki 26pin.

http://allegro.pl/adapter-plugplay-d...483289682.html cos takiego ale bez przycisku

Ile masz w ogóle przewodów wychodzących z kostki 26?? Ogólnie wystarcza 3szt. tak jak jest w linku z allegro i żaden nie powinien być luźny jak ma to miejsce u Ciebie.

 

Co do ustawień i prawidłowego prowadzenia navi to masz dobrze ustawiony rodzaj sygnału prędkości i obwód koła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym jeszcze raz wyciagnąć navi a dopiero wczoraj pierwszy raz ją włożyłem, jak sie naciesze nia troche i bedzie mi sie chcialo to wyciagne to wszystko jeszcze raz bo zeby ja włożyć na swoje miejsce to Jezu Chryste... bez 0.5l sie nie obedzie. Ale mi sie wydaje ze te dwa kabelki to moga byc od abs lewe i prawe kolo albo moze byc wsteczny. Macie moze gdzies schemat kostki 26pin?

 

A obwód koła mam ustawione na 1930 i impulsy na 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest cel połączenia MFD z licznikiem po CAN??

Np. w celu podłączenia TMC. :ok

 

Wszystkie radia montowane seryjnie w B5 FL miały wejście Gala to i instalacja powinna być dostosowana.

Powinien, ale bywa że nie ma.

 

W ori instalacji powinien mieć. Wszystkie radia montowane seryjnie w B5 FL miały wejście Gala to i instalacja powinna być dostosowana.

Niestety jesteś w błędzie, nie raz dorabiałem GALE podczas montażu MFD.

Bety z początku lat produkcji 3BG nie miały obsadzonego pinu w kostce.

 

Te dwa luźne przewody również mogą być od włącznika, który montuje się na linii Gali

Nigdy nie wychodzą z wtyczki 26Pin, chyba że ten adapter to jakieś druciarstwo. :)

 

i żaden nie powinien być luźny jak ma to miejsce u Ciebie.

Są do kupienia rozbudowane adaptery z wyprowadzonymi przewodami z wtyczki 26pin pod tuner TMC.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ze nie dziala podglasnianie to moze byc winą tego, że głośniki nie są podłączone do tej głównej kostki iso tylko do żółtej mni iso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. w celu podłączenia TMC.

Tylko po co komu TMC mając na pokładzie MFD wer. "C" i licznik ...846. ;)

Niestety jesteś w błędzie, nie raz dorabiałem GALE podczas montażu MFD.

Bety z początku lat produkcji 3BG nie miały obsadzonego pinu w kostce.

Nie jestem ponieważ mówię, że powinny, a nie że mają. Passat 2002r. to nie jest początek produkcji jak z 2000r.

Nigdy nie wychodzą z wtyczki 26Pin, chyba że ten adapter to jakieś druciarstwo.

Dziwne, żeby wychodziły jak mówię, że na linii Gali to jeden z wtyczki 26pin drugi z kostki ISO. ;)

Są do kupienia rozbudowane adaptery z wyprowadzonymi przewodami z wtyczki 26pin pod tuner TMC.

JW. Tylko po co komu taki adapter w takim roczniku i w takiej wersji. No chyba, że ktoś rzeźbi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co komu TMC mając na pokładzie MFD wer. "C" i licznik ...846.

A jakie znaczenie ma wersja navi oraz licznika ? :zeco

Widzę tobie (niestety) TMC kojarzy się jedynie z info na liczniku. :hmm

 

Passat 2002r. to nie jest początek produkcji jak z 2000r.

Rocznik w sumie nie ma znaczenia. Podłubiesz troszkę w autach to się sam przekonasz. :ok

 

Tylko po co komu taki adapter w takim roczniku i w takiej wersji

j.w.

Pomyśl że ja go mam i sprawuje się bardzo dobrze jako: Traffic Message Channel.

P.S. W Polsce tak sobie, za to np. w Niemczech wybornie. :ok

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę tobie (niestety) TMC kojarzy się jedynie z info na liczniku.

Dokładnie i to z ostatnimi wersjami MFD jak np. wer. "G". Bo tak naprawdę przeciętnemu "Kowalskiemu" więcej nie potrzeba. ;)

 

Podłubiesz troszkę w autach to się sam przekonasz.

No cóż ja dłubie tylko w swoim i ewentualnie kolegów w ramach przysługi, a żyję z czego innego, dużo lżejszego i czystszego fachu. ;)

 

 

Pomyśl że ja go mam i sprawuje się bardzo dobrze jako: Traffic Message Channel.

P.S. W Polsce tak sobie, za to np. w Niemczech wybornie.

Hmm z tego co wiem to w Polsce bardzo słabo, a poza granicami nie każdy jeździ, a jak ktoś jeździ to myślisz, że mu coś pomoże świergolenie w obcym języku... Może jest jakiś promil kierowców, którym to się przyda, ale większości zdecydowanie nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo jarze to kodowanie. czy można troche prościej. trzeba coś dodawać i odejmować.

bedę wdzięczny jak mi ktos napisze krok po kroku jak to zrobić, Zdb na FISS działało wszystko jak dawniej

 

Mam zamontowane MFD ver.DX

TMC 3B0919894 ale bez litery A na końcu (TMC na wyświetlaczu działa i pokazuje że aktywne)

No i telefon w standardzie.

:roll:roll:roll

 

Jeszcze jedno,bardzo ważne co zauważyłem u siebie to to że nie wiem jaką mam wersję.na naklejce pisze tylko na końcu DX.a jak przyciskam 3 i 6 jednocześnie to w info w opcji HW są same Kreski -------/-------

Edytowane przez permanent25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moze bylo walkowane wiec z gory przepraszam

moj passat 2002 r bylocf7a0f79e2d8e5d9b5018a8d0176cf13.jpgc6d09cfcd868a9332e6d91cc3eb0ae27.jpg

fis pelen ale od kiedy go mam nie dzialaja mi przyciski po prawej stronie kierownicy i brak RDSu na fis , nie sprawdzalem czemu itp

chcialbym wymienic na MFD

aa73a22960232b6e8827bc09a527c8a6.jpg

0ad27d89efb3d13fdf4f2b855314e417.jpg

i teraz najwazniejsze duzo zabawy czy plug and play :D

jedyna rzecza ktora najlepiej podpinam jest wtyczka do kontaktu

mam kolege ktory pomorze ale musi prwnie wiedziec lub miec schemat polaczenia tych gadzetow

chyba ze jest tu z forum kolega ktory jest z mojego miasta lub blisko ktory odplatnie sie profesjonalnie zajmie się przeszczepem

 

 

 

PS

ten adapter załatwi cała sprawe tak jak to w opisie stoi ??

czy darowac sobie go

 

http://allegro.pl/adapter-montazowy-vw-mfd-audi-navigation-plus-i4784893255.html

Edytowane przez mazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem po wymianie MCD na MFD ale oczywiście chciałem być mądrzejszy i nie kupiłem adaptera plug&play ;) Jak się okazało niestety navi nie działa. Powiedzcie który adapter wybrać? Na allegro są dwa, jeden z wolnymi kablami do podłączenia tv itd, a drugi z jakimś przyciskiem. Który Waszym zdaniem lepiej wziąć i o co w ogóle chodzi z tym przyciskiem albo wolnymi kabelkami. Będę również próbował podłączyć tuner DVB-T i nie koniecznie kumam co i jak trzeba zrobić z tymi wolnymi kablami.

Linki do allegro:

 

http://allegro.pl/adapter-montazowy-do-nawigacji-mfd-vw-audi-skoda-i4937421604.html

 

http://allegro.pl/adapter-montazowy-vw-mfd-audi-navigation-plus-i4946329496.html

 

Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten za 59zł jest z opcją wyłączania sygnału Gala (potrzebne do korzystania np. z DVB-T podczas jazdy).

Ten za 55zł ma wyprowadzone przewody CAN potrzebne do podłączenia TMC (jeśli potrzebujesz go do odpalenia Info na liczniku).

Sugeruję zakup tego tańszego i własnoręczne dorobienie odcięcia (rozcięcie przewodu obsadzonego na PIN 1 kostki ISO) sygnału Gala.

Zyskujesz dodatkowe wyprowadzenia pod ewentualny montaż TMC, a wyłącznik można kupić w dowolnym wklepie elektronicznym za 2zł w porywach. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMC montował nie będę bo na fis mibsie wszystko ladnie już wyświetla :) Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejdzie do nas radyjko od Audi ( navigation plus ) albo od forda czy skody ? Wyglądają niemal identycznie. To od audi ma inny układ przycisków.

Ford, Skoda i Seat :ok

Audi ma inną ramkę radia. :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, dowiadujesz się jaka to wersja i wygrywasz soft z MFD VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności