Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Bez TMC rozumiem nie pójdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez TMC rozumiem nie pójdzie??

Navi pójdzie, ale info na fisie już nie. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamontował bym MFD w wersji D??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak zamontował bym MFD w wersji D??

To nie miałbyś info na twoim liczniku, no chyba że zmieniłbyś jeszcze licznik na 847. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie potrzeby koledzy, to mam na zbyciu tuner TMC 3B0919894A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam navi MTC A CHCIALBYM ZAMIENIC NA MFD ROK PASSATA 2002 A MODEL 2003 WIEC JAKIEJ MDFMAM SZUKAC ? BY WSZYSTKO CHODZILO >? I CZY JESLI KUPIE ZLA TO BEDZIE DZIALA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej MFD w wersji D chociaż i C (trochę starsza) ujdzie. ;) Jak będziesz przeglądał ogłoszenia to proś od sprzedających nr fabryczny navi. Z przodu na panelu ma mieć napis MFD. Jak coś to lepiej zapytaj tu zanim kupisz w niewiedzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czy kupie C i D wsio bedzie chodzilo .A mowiac starsza co miales na mysli kolego ? Bo kazda inna to bagno bedzie mam rozumiec tak ? . Te oznaczenie z przodu MDF to jakas lepsza wersja jak bosse w audi ?Bo cos kiedys czytalem na ten temat. I jeszcze jedno pytanie po co mi nr seryjny radyjka Od sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje A i B są noDX brak możliwości odtworzenia map Polski nie mają one także napisu na przednim panelu MFD, a tylko Radio Navigation System. Następne wersje C, D i G czytają płyty z mapą PL i na przednim panelu maja napis Radio Nawigation System MFD z tym, że wersja G była montowana w ostatnim wypuście B5 FL i jak nie masz auta modelowo z 2004r to szkoda sobie zaprzątać głowę bo tam trochę inna historia jest. Bierz pod uwagę wersję D ewentualnie C obie są na podobnym poziomie z tym, że C była poprzedniczką D. ;) Z resztą zarówno na forum jak i u wujka google jest masa info. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obalamy mity "fachowców". Licznik Full Fis ...949 i navi MFD wersja D bezproblemowo komunikują się po trzech kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznik Full Fis ...949 i navi MFD wersja D bezproblemowo komunikują się po trzech kablach.

:haha

 

Nie ma takiej opcji z ori X49, w liczniku bankowo masz wgrany wsad od 847. :krzeslem

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w liczniku bankowo masz wgrany wsad od 847

no zaraz, x49 ma przecież inną organizację epromu, średnio działa na starszym wsadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej opcji z ori X49, w liczniku bankowo masz wgrany wsad od 847.

To po jaką cholerę każecie ludziom zmieniać liczniki albo wersje MFD jak to takie proste... ;) Jak potrafisz to wgraj....

Licznik jest od angola 3B0920949, a siedzi w nim wsad od europejczyka 3B0920849.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To po jaką cholerę...

Widzisz, generalnie od zawsze było tak że to nie działało i koniec, takie same informacji są na zagranicznych forach i chyba stamtąd poprostu to przyszło.

Pamiętam że sam próbowałem podpinać starą MCD pod zegary x89 i nie szło to po tych trzech kablach, mam na myśli piny 30, 31 i 32 (clock, data, enable) zielonej wtyczki dla licznika od 2001r w górę.

 

Bo rozumiem, że tam to masz zapięte ?

 

Aczkolwiek, teraz szukając analogii... masz tą MFD spiętą z magistralą CAN komfortu czy nie?

 

 

U mnie radio Delta 6 wyświetla komunikaty radia, reaguje na zmianę prędkości, właściwie interpretuje podświetlenie deski mimo że mój golf jest z modelowo 2000r i to bez żadnych wynalazków czy adapterów. Tak samo multifunkcję uruchomiłem na przekaźniku 451 mimo, że powinienem użyć 452 i wszystko działa bez błędów. Kluczem do tej układanki był licznik.

 

Jeżeli masz spięte MFD i licznik po 8 i 9 pinie zielonej kostki zegarów (T32b) to najpewniej tamtędy idą komunikaty radia.

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem licznik 1/2 Fis 3B0920827 i gamma (auto modelowo 2003r czyli jeszcze nie to o czym niektórzy myślą). W zamian wpadła navi MFD w wersji D i licznik 3B0920949. Licznik mam od riccardoa więc on może potwierdzić co to jest. ;)

Naczytałem się różnych opinii forumowych i już byłem wkurzony, że trzeba będzie szukać starszej wersji, aby ten Full Fis był wykorzystany w całości.

Bo rozumiem, że tam to masz zapięte ?

Hehe teraz już mam. ;) Wcześniej nic nie było wolne miejsca na piny, a przy radiu tylko 2 kości ISO (standard na zasilanie i głośniki).

Jeżeli masz spięte MFD i licznik po 8 i 9 pinie zielonej kostki zegarów (T32b) to najpewniej tamtędy idą komunikaty radia.

MFD z licznikiem mam spięte po 3 kablach. 30,31,32-licznik; 8,9,10-MFD.

Po podłączeniu kabelkologii na nowo kodowanie wszystkiego: Gateway, Licznik, Navi i Radio (o którym też jakoś tu info nie widzę, a ono ma swoje kodowanie:oddzielnie nawigacja oddzielnie radio) i pojawiło się info z MFD na Fisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po podłączeniu kabelkologii na nowo kodowanie wszystkiego: Gateway, Licznik, Navi i Radio (o którym też jakoś tu info nie widzę, a ono ma swoje kodowanie:oddzielnie nawigacja oddzielnie radio) i pojawiło się info z MFD na Fisie.

Z tym kodowaniem to bardzo słuszna uwaga.

Jeśli mogę Cię prosić to odepnij zieloną kostkę od MFD i zobacz co wtedy, czy komunikaty znikną, jeśli tak to przekoduj jeszcze raz Gateway nawet na tą samą wartość i czy wtedy się pojawią ?

Wtedy będziemy mieli 100% pewność którędy idzie informacja, licznik na pewno potrafi czytać komunikaty po CAN (T32b 8 i 9).

Byłyby fajnie gdyby ktoś jeszcze mógł to potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę Cię prosić to odepnij zieloną kostkę od MFD i zobacz co wtedy, czy komunikaty znikną, jeśli tak to przekoduj jeszcze raz Gateway nawet na tą samą wartość i czy wtedy się pojawią ?

Spoko, ale nie dziś. ;)

Ponadto, żeby szło to z licznika z pinów 8 i 9 to musiałbym mieć też tuner TMC i podłączenie do navi w kostce 26 pinowej, a u mnie tego nie ma, no i z tego co piszecie navi w wersji G, a ja mam dziewiczą, niekombinowaną D do której sam wgrywałem spolszczenie. ;)

 

No więc poszedłem do auta jeszcze dziś. Po odłączeniu zielonej kosteczki od MFD z tyłu górna cześć fisa zamilkła zrobiło się czarno ;) nic już nie było w stanie przywrócić górnej części wyświetlacza. Po podpięciu zielonej kostki i odpowiednim kodowaniu komunikaty pojawiły się. Jestem pewien na 100%, że u mnie idzie to po 3 sławnych kablach. ;)

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznik jest od angola 3B0920949, a siedzi w nim wsad od europejczyka 3B0920849.

Owszem,ale do edycji eepromu użyłem na próbę pewnego programu.Po wczorajszych twoich wypowiedziach,pobieżnie porównałem eepromy i wydaje mi się,że zostało skopiowane więcej komórek z licznika 827 niż jest to konieczne.I prawdopodobnie nieświadomie dla mnie zostały skopiowane informacje o sposobie komunikowania się licznika z Navi.I w ten sposób dostałeś przypadkowo bonus,a ja nowe informacje.:ok

Jak będę miał chwilę czasu,muszę przeanalizować to na spokojnie,aby znaleźć te informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poprzeglądaj. ;) Gdyby tak było to nie jednemu by się przydało. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoją wypowiedź.

 

w liczniku bankowo masz wgrany wsad od 847.

 

... nie ma innej opcji. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności