Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nabyłem dziś radio Mfd ver D jak podłączyć do niego moduł dsp dotychczas miałem dodatkowe uradzenie sterujące dsp

jak gdzie wpiąć wtyczkę która wchodziła do dsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nabyłem dziś radio Mfd ver D jak podłączyć do niego moduł dsp dotychczas miałem dodatkowe uradzenie sterujące dsp

jak gdzie wpiąć wtyczkę która wchodziła do dsp

Masz do wymiany wzmaka oraz do przerobienia wiązkę od niego. :ok

P.S. Przydał by się też teraz ori triplex na dach. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz do wymiany wzmaka oraz do przerobienia wiązkę od niego. :ok

P.S. Przydał by się też teraz ori triplex na dach. :)

Pozdro.

 

nad ori triplex myśle tylko muszę do zbierać, a jakie to ma być wzmacniacz jakiś numer ?? i jak będzie trzeba przerobić wiązkę dużo roboty

P.S potrzebuje pomocy w graniu polskiego menu i uruchomieniu navi

dziś niby wgrałem polskie menu ale nadal jest niemieckie może wystarczy przestawić na angielskie i bedzie działac wtedy polskie jak dobrze myśle to jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie to ma być wzmacniacz jakiś numer ??

1J0 035 456 A

 

i jak będzie trzeba przerobić wiązkę dużo roboty

Masz niebieską kostkę Mini Iso od panela sterowania, możesz z niej przewody wykorzystać do podłączenie się we wtyczce 26 PIN od MFD (oczywiście 2 strona przewodów musi być odpowiednio przelożona we wtyczce DSP I

Zakładam że masz taka wtyczkę czyli kupiłeś adapter plug&play do MFD ? :hmm

Wszystko masz ładnie rozpisane w tym poście:

http://forum.vw-passat.pl/threads/32354-Potrzebny-schemat-kabla-do-wzmacniacza-Dsp?p=514367&viewfull=1#post514367

... interesuje ciebie tylko rozpiska miedzy DSP I i MFD 26 PIN (reszta jest bez zmian).

 

dziś niby wgrałem polskie menu ale nadal jest niemieckie może wystarczy przestawić na angielskie i bedzie działac wtedy polskie jak dobrze myśle to jak to zrobić

Przestaw na angielski i zapodaj do napędu mapę z polskim lektorem. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przestaw na angielski i zapodaj do napędu mapę z polskim lektorem. :ok

Pozdro.

 

jak przestawić ??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

1J0 035 456 A

 

 

Masz niebieską kostkę Mini Iso od panela sterowania, możesz z niej przewody wykorzystać do podłączenie się we wtyczce 26 PIN od MFD (oczywiście 2 strona przewodów musi być odpowiednio przelożona we wtyczce DSP I

Zakładam że masz taka wtyczkę czyli kupiłeś adapter plug&play do MFD ? :hmm

Wszystko masz ładnie rozpisane w tym poście:

http://forum.vw-passat.pl/threads/32354-Potrzebny-schemat-kabla-do-wzmacniacza-Dsp?p=514367&viewfull=1#post514367

... interesuje ciebie tylko rozpiska miedzy DSP I i MFD 26 PIN (reszta jest bez zmian).

 

Pozdro.

 

nie nie kupowałem żadnej wtyczki na razie przepięte wszystko z radia i została niepieska kostka z panela dsp

do czego jeszcze potrzebuje wtyczke 26 pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przestawić ??

W menu nawigacji. :ok

 

nie nie kupowałem żadnej wtyczki na razie przepięte wszystko z radia i została niepieska kostka z panela dsp

do czego jeszcze potrzebuje wtyczke 26 pin

Ten adapter jest niezbędny do poprawnej pracy nawigacji. :ok

Na przykład taki:

http://allegro.pl/adapter-montazowy-vw-mfd-audi-navigation-plus-i5222818315.html

... no i dzięki niemu zyskujesz możliwość obsadzenia wtyczki 26 PIN brakującymi przewodami od wiązki DSP. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W menu nawigacji. :ok

 

 

Ten adapter jest niezbędny do poprawnej pracy nawigacji. :ok

Na przykład taki:

http://allegro.pl/adapter-montazowy-vw-mfd-audi-navigation-plus-i5222818315.html

... no i dzięki niemu zyskujesz możliwość obsadzenia wtyczki 26 PIN brakującymi przewodami od wiązki DSP. :ok

Pozdro.

 

dzięki za pomoc

jak coś bede jeszcze pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc jak wejść w menu aby zmienić jezyk nawigacji z niemieckiego na angielski

mam problem z menu PL soft wgrany ale nie jest spolszczone tylko niektóre słowa może trzeba zmienić jezyk na angielski ale nie wiem jak

proszę o opis krok po kroku ( w moim poście sa zdjecia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć płytę z mapami i jak jest w środku to wtedy wchodzisz w ustawienia nawigacji i tam zmieniasz język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc w końcu się udało znaleźć język w tym menu

Język był ustawiony na holenderski

teraz wszystko działa tylko musze dokupić antenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie nawigacji. Mam nadzieję, że dobry dział, jeśli nie, to proszę o przeniesienie.

 

Zamierzam kupić passka, tylko bardzo ciężko znaleźć z takim wyposażeniem jakiego szukam, więc zacząłem kombinować, że niektóre rzeczy można samemu sobie dorobić :D

Tylko muszę zweryfikować co będę w stanie samemu dodać, a co muszę zakupić z autem.

 

Doczytałem już, że przełożenie 1din na 2din jest bezproblemowe i zamknąłbym się w niedużym koszcie. Tylko teraz co z navi...

Ogólnie planuję albo oryginalną, a jeśli nie sprosta wymaganiom, to jakieś ciekawe radyjko 2din z dotykowym ekranem.

 

1) Co wchodzi w skład oryginalnej nawigacji ? Rozumiem, że panel z ekranem, podejrzewam, ze antena ? Jeśli tak, to gdzie jest umieszczona i co jeszcze jest potrzebne do funkcjonowania ? Czy jeśli kupię niededykowane radio z nawigacją, będę musiał podłączyć antenę GPS czy one mają swoje wbudowane ?

I czy jeśli kupię auto bez navi, przerobię 1din na 2din i podłączę jakieś markowe radyjko z funkcją navi, to będzie działało ? :D

 

2) Czym różni się mała od dużej navi ? Poza rozmiarem ekranu :D

20120618-194936-1-5295138778933814067.jpg

volkswagen-passat-19tdi-b5fl-highline-navi-solar-wroclaw-70907457.jpg

 

3) Czy były jeszcze takie ori nawigacje 1din, bez ekranu w 3B/3BG ? (znalazłem passka, nie ma ekranu w środkowym panelu, a właściciel twierdzi, że navi jest i pokazuje info w full fis'ie )

 

Jeszcze jedno pytanie, moze nie dotyczy navi, ale zadam, zeby nowych postów nie nabijać.

 

4) Czym róznią sie te 2 manetki tempomatu ? Bo patrząc po ogłoszeniach, widzę, że są 2 rózne. (W tej pierwszej chyba są 2 przyciski od boku ? góra/dół ?) Czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? ;)

1J095351301C.jpg

tempomat.jpg

 

5) Czy ori system głośnomówiący jest kompatybilny z dzisiejszymi smartphone'ami ? Warto go posiadać ? Dobrze się sprawuje ? Jak się łaczy ? Czy wychodził w 3B ?

 

Niestety nie znalazłem odpowiedzi na te pytania mimo kilku dni przeglądania forum i przeczytania xxx stron historii :D

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Bardzo mi to pomoże przy szukaniu auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1

- w skład wchodzi radio MCD (monochromatyczny ekran) i MFD (kolorowy ekran), MFD jest kilka wersji: A, B, C, D i G, antena GPS, płyta z mapami

- do działania jest potrzebna antena GPS (ori jest na dachu razem z anteną radiową), sygnał ABS i w przypadku MFD wersji G potrzeba dodatkowo tuner TMC (ale tylko do wyświetlania informacji na FIS-e)

- dedykowane radia nie mają wbudowanego GPS-u, ale przeważnie w zestawie jest dołączona antena GPS, do ori nawigacji od VW wystarczy najtańsza antena GPS z allegro z odpowiednim wtykiem, działa bardzo dobrze

- jeśli kupisz firmowe radio 2din to po podłączeniu anteny GPS będzie działać

ad.2

- mała różni się tym że posiada monochromatyczny wyświetlacz (jak stare nokie 3310) i ma możliwość odtwarzania płyt CD Audio na frontowym wsadzie płyt, duża ma kolorowy ekran, który można lekko przestawiać (zmienia się jego kąt), brak możliwości odtwarzania płyt CD audio, (wsad jest tylko na płyty z mapami) trzeba dokupić zmieniarkę lub popularną zmieniarkę mp3, ma dodatkowo możliwość podpięcia tunera DVBT, playstation2, kamery cofania (nie wszystko na raz bo ma tylko jedno wejście audio-video)

ad.3 spotkałem się z nawigacjami 1din od blaupunkta, bebechy (płyta główna, napęd CD) mają identyczne jak MCD lub MFD (MCD i MFD to są nawigacje VW produkowane przez blaupunkta) i mają możliwość zgrania ich z fisem

ad.4

manetki różnią się tylko ułożeniem przycisków, z pierwszego foto jest nowego typu (łatwiejsza obsługa), a z drugiego starego typu

ad.5

do ori systemu nie podłączysz nowych smartfonów, nie są produkowane uchwyty pod nowe smartfony, ale po zmianie centralki zestawu głośnomówiącego na taką z bluetooth masz możliwość łączenia się każdym telefonem z modułem bluetooth, do tego jak z nowej centralki puścisz kabel audio do navi MFD, to wtedy możesz nawet puszczać muzykę ze smartfona na głośniki auta

 

nawigacje MFD w wersji A i B nie mają możliwości odtwarzania map w wersji DX, czyli tych najnowszych, dopiero od wersji C jest taka możliwość

 

mam nadzieje że pomogłem

Edytowane przez szczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo pomogłeś ;) Dzięki Ci wielkie ! :D

 

Wychodzi z tego, ze manetka nie ma znaczenia :D a jeśli chodzi o ori system głośnomówiący, to zbędny dodatek, jeśli mimo wszystko, trzeba dokupywać zewnętrzny moduł.

 

Czyli z tego rozumiem, że bez przeszkód mogę kupować auto bez ori navi, bo każde radio inne niż oryginalne z wbudowaną navi będzie śmigać po podłączeniu tylko jakiejkolwiek anteny gps.

 

- do działania jest potrzebna antena GPS (ori jest na dachu razem z anteną radiową), sygnał ABS i w przypadku MFD wersji G potrzeba dodatkowo tuner TMC (ale tylko do wyświetlania informacji na FIS-e)

 

Skoro ori jest na dachu RAZEM Z anteną radiową, tzn, że już antena gps jest w każdym passku 3B/3BG nawet bez wbudowanego MFD ? Czy mimo wszystko będzie trzeba jeszcze jakąś dokupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn, że już antena gps jest w każdym passku 3B/3BG nawet bez wbudowanego MFD ?

Nie. Jak nie masz ori navi to jest zwykła antena, a jak masz ori navi to masz antenę w tym samym miejscu z tym, że bardziej rozbudowaną i spełniającą podwójną funkcję.

 

Czy mimo wszystko będzie trzeba jeszcze jakąś dokupić ?

Tak. Wystarczy taka z allegro za kilka dyszek zamontowana pod deską i widzi satelity jak trzeba. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za te informacje ;)

 

W takim razie już wiem na co zwrócić uwagę, przy szukaniu auta :D

 

Jeszcze tylko napiszcie, czy ori MFD z zamontowaną zmieniarką MP3 (rozumiem, że są takie z gniazdem USB) ma możliwość przeglądania plików na ekranie i odtwarzania wg katalogów/playlist podobnie jak na komputerze ? Czy to idzie losowo i pokazuje tylko numer utworu, podobnie jakby odtwarzało CD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka mp3 symuluje ori zmieniarkę CD, więc utwory znajdują się w 6 folderach po 99 utworów i są widoczne jak ze zwykłej zmieniarki. Przeważnie wszystkie zmieniarki mp3 mają port USB na pendrive, gniazdo kart SD i wyjście JACK AUX.

 

tak wyglada ori antena GPS:

 

http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l225/m/mOG0IRau0drBsYJvNQt_Vwg.jpg

Edytowane przez szczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie co to tego MDF chciałem go zamontować u siebie w passacie 2001r. mam normalne oryginalne radio + zmieniarka + climatronic w tej kolejności od góry. Co potrzebuje oprócz samego MDF do funkcjonowania takiego zestawu? wiem że w niektórych jest problem z montażem 2din i z rurami do klimy. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego wątku, bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie jak to z tym jest i czy to jest w ogóle opłacalne. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam. Jak możecie polecić mi kogoś kto by mi to wytłumaczył dokładnie też był bym wdzięczny

Edytowane przez Bruno8284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy jak zastosuje navi mfd ver g z tmc to bede mogl podpiac wzmacniacz dsp ??? z gory dzieki za odp pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy jak zastosuje navi mfd ver g z tmc to bede mogl podpiac wzmacniacz dsp ???

DSP podłączysz do każdej wersji MFD. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz DSP podepniesz pod każde MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności