Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/promocja-inte...474682615.html

Nada się do korekcji licznika? Muszę skorygować w 2.0 TDI-PD 136KM (BGW), a z tego co wyczytałem to jest to już EDC16/+ . Podobno współpracuje ale wolę zapytać

ta taki się nada.

 

 

 

A pod nowy preogram VCDS no jaki najlepiej kabelek kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko jasne, gościu odpisał , update zrobiony do wersji 1.91 i wszystko ładnie lata :) można kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pod nowy preogram VCDS no jaki najlepiej kabelek kupić

 

Hex Can Usb ori:D lub jakis klon który jest dedykowany do najnowszej wersji VCDS:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość cofnięcia przebiegu nie całkowitego, tylko tego, który sami możemy w każdej chwili zresetować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zrobić logi statyczne i dynamiczne w pasku b5 fl 3bg awx z 2004, sprawdzić też błędy czy jakiekolwiek występują i skasować je w razie czego.

 

Który kabel wybrać:

1. http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-k-linemax232-kabel-obd2-kabel-piny.html

czy

2. http://moto.allegro.pl/promocja-interfejs-vag-k-can-commander-1-4-i2474682615.html

 

Czy może jest jeszcze jakaś lepsza opcja w tym momencie?

 

Pozdrawiam

Shonsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Chciałbym zrobić logi statyczne i dynamiczne w pasku b5 fl 3bg awx z 2004, sprawdzić też błędy czy jakiekolwiek występują i skasować je w razie czego.

 

Który kabel wybrać:

1. http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag...abel-piny.html

czy

2. http://moto.allegro.pl/promocja-inte...474682615.html

 

Czy może jest jeszcze jakaś lepsza opcja w tym momencie?

 

Pozdrawiam

Shonsu

 

Kup zwykły KKL we wtyku OBD :D

Pierwszy z linku to jedna lina K i pracuje z programami pod Dos-em i jest na wejście Com,

Drugi link to całkiem co innego to kabel do liczników nie do diagnostyki i logów nim na pewno nie zrobisz.

Jesli chcesz coś od Viakena to kup zwykły KKL na USB we wtyku OBD .

 

np taki lub taki

Albo jakiś inny KKL z alle**o

 

---------- Dodano o 13:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:35 ----------

 

a czy jest możliwość cofnięcia przebiegu nie całkowitego, tylko tego, który sami możemy w każdej chwili zresetować?

Pewnie jest ale po przez edycje wsadu ,czyli zgrania wsadu,odnalezienia w których polach sie znajduje następnie obliczenie i nowego edycje

starego zapisu i wgraniu ponownie wsadu do licznika.

Jak sie nie mylę vagtacho ani K Can Commander nie ma takiej opcji .Z poziomu tych programów jest możliwość edycji całkowitego przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Pewnie jest ale po przez edycje wsadu ,czyli zgrania wsadu,odnalezienia w których polach sie znajduje następnie obliczenie i nowego edycje

starego zapisu i wgraniu ponownie wsadu do licznika.

Jak sie nie mylę vagtacho ani K Can Commander nie ma takiej opcji .Z poziomu tych programów jest możliwość edycji całkowitego przebiegu.

 

ale sama możliwość zgrania wsadu jest? i wtedy edytowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale sama możliwość zgrania wsadu jest? i wtedy edytowac?

 

Tak k can commanderem,potem otworzyć wsad w jakimś hex edytorze,i tu trzeba wiedzieć w których komórkach jest dzienny przebieg i można edytować(przeliczać ale tu tez trzeba wiedzieć jak sie przelicza przebieg potem zamiana na hex i tak dalej)Nigdy tego nie robiłem ale myślę że jak taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakis czas temu kupilem kabelek od kolegi (sipowitz) i wszystko dzalalo swietnie az do mometu kiedy wysypal sie XP i ponownym zainstalowaniu VCDS 10.6 nie moge zainstalowac sterownikow do kabla Ross-Tech HEX-USB ! prubowalem kontaktowac sie z kolega ale bez rezultatu :( ma ktos moze sterowniki do tego kabla ? bede bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez macieek Zobacz posta

a czy jest możliwość cofnięcia przebiegu nie całkowitego, tylko tego, który sami możemy w każdej chwili zresetować?

Pewnie jest ale po przez edycje wsadu ,czyli zgrania wsadu,odnalezienia w których polach sie znajduje następnie obliczenie i nowego edycje

starego zapisu i wgraniu ponownie wsadu do licznika.

Jak sie nie mylę vagtacho ani K Can Commander nie ma takiej opcji .Z poziomu tych programów jest możliwość edycji całkowitego przebiegu.

 

nie wiem o jaki licznik pytasz. W licznikach do roku 2010 nie ma takiej możliwości i nigdy nie bedzie. Ten przebieg nie jest zapisywany nigdzie w pamięci podręcznej i po utracie zasilania się kasuje.

 

---------- Dodano o 00:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:51 ----------

 

Tak k can commanderem,potem otworzyć wsad w jakimś hex edytorze,i tu trzeba wiedzieć w których komórkach jest dzienny przebieg i można edytować(przeliczać ale tu tez trzeba wiedzieć jak sie przelicza przebieg potem zamiana na hex i tak dalej)Nigdy tego nie robiłem ale myślę że jak taka możliwość.

 

a świstak siedzi .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o jaki licznik pytasz. W licznikach do roku 2010 nie ma takiej możliwości i nigdy nie bedzie. Ten przebieg nie jest zapisywany nigdzie w pamięci podręcznej i po utracie zasilania się kasuje.

 

 

 

Cytat Zamieszczone przez dob12 Zobacz posta

Tak k can commanderem,potem otworzyć wsad w jakimś hex edytorze,i tu trzeba wiedzieć w których komórkach jest dzienny przebieg i można edytować(przeliczać ale tu tez trzeba wiedzieć jak sie przelicza przebieg potem zamiana na hex i tak dalej)Nigdy tego nie robiłem ale myślę że jak taka możliwość.

 

A ja myślałem że koleba potrafi wszystko:sciana

 

 

 

a świstak siedzi .......

 

Dlatego napisałem:

Nigdy tego nie robiłem ale myślę że jak taka możliwość.

Noto sie myliłem:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić dobry kabel nie problem poprostu trzeba pytać na PW o takie rzeczy. :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam Passata B6 1.9TDI 2007r. i chciałem sobie kupić coś do diagnostyki co mi polecicie bo jest tego na runku wiele , co prostego

http://moto.allegro.pl/polski-vag-can-k-obd2-vw-audi-skoda-seat-f-v-i2433809064.html

http://moto.allegro.pl/vw-tiguan-touareg-vento-polo-jetta-diagnostyka-obd-i2480232928.html

http://allegro.pl/vag-can-pro-2004-2011r-legalny-aktualizacje-i2484981396.html

co powiecie o tym ?? czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć marek29 to polecasz ten ostatni VAG CAN PRO (2004-2011r.) LEGALNY + aktualizacje nie wiem czy nie kupić go , bo już kupiłem VAG K+CAN VW Przebieg EDC15x Tacho Klucze Korekta i chyba to był błąd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo już kupiłem VAG K+CAN VW Przebieg EDC15x Tacho Klucze Korekta i chyba to był błąd :/

 

Potwierdzam do diagnostyki to był błąd:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś dotarł do mnie kabelek, poinstalowałem sterowniki, programik mam i nie mogę się połączyć z autkiem. Sciągnąłem kilka wersji commandera, też nic. Błąd: Target Unit Not Responding. Czego to może być wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Dziś dotarł do mnie kabelek, poinstalowałem sterowniki, programik mam i nie mogę się połączyć z autkiem. Sciągnąłem kilka wersji commandera, też nic. Błąd: Target Unit Not Responding. Czego to może być wina?

Jesli kabelek ten z linku co podałeś wcześniej ,to zapewne dostałeś go tylko ze sterownikami,i masz nie właściwą wersje oprogramowania i tu leży problem:D

Napisz do sprzedawcy dostaniesz link do pobrania dedykowanego programu do tego kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wersję od viakena - to samo. Sprawdzone na 2 lapkach - win8 32bit i vista 32bit.

 

EDIT:

Dodam, że po wybraniu K-line łączy się od strzała, tylko po CAN nie chce. Może coś robię źle? Podłączam kabel, sterowniki automatycznie się instalują, COMa ustawiam między 1-4, transfer 1024, opóźnienie 1. Po odpaleniu commandera program sam wykrywa na którym porcie jest.

Edytowane przez macieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że po wybraniu K-line łączy się od strzała, tylko po CAN nie chce

Jesli chodzi o autko z Twojego opisu to nie połączysz sie przez can bo go nie ma tylko po lini-K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności