Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

11.11.3 nie odpali na 1.84 dlatego woła o aktualizacje do 1.91, chińczyk dołączył soft 11.11.3 ...

taki urok najnowszych klonów:P chińczykom chodzi tylko aby sprzedać towar a nie aby działało poprawnie,i ścigają sie w nowszych wersjach softów ,skoro to to klon z firmware 1.84 to jest to klon z seri 11.8 gdzie najstabilniejsza wersja jest 11.2 i zapewne na płytce od sprzedawcy dostałeś zgodne wersje z tym kablem .Trzeba było przeczytać plik read me na płytce bo pewnie taki jest i odpalić program 11.2 i cieszyć sie z klona a nie najnowsze 11.11.3 bo to akurat Tobie do sprawdzania błędów itp nie robiło by żadnej różnicy jesli chodzi o wersje softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki urok najnowszych klonów:P chińczykom chodzi tylko aby sprzedać towar a nie aby działało poprawnie,i ścigają sie w nowszych wersjach softów ,skoro to to klon z firmware 1.84 to jest to klon z seri 11.8 gdzie najstabilniejsza wersja jest 11.2 i zapewne na płytce od sprzedawcy dostałeś zgodne wersje z tym kablem .Trzeba było przeczytać plik read me na płytce bo pewnie taki jest i odpalić program 11.2 i cieszyć sie z klona a nie najnowsze 11.11.3 bo to akurat Tobie do sprawdzania błędów itp nie robiło by żadnej różnicy jesli chodzi o wersje softu.

 

No niestety tylko jeden plik jest na plytce i jest to VCDS nie ma zadnego więcej pliku :/

Jak masz taką wersję żeby chodziło to mógłbyś podesłać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety tylko jeden plik jest na plytce i jest to VCDS nie ma zadnego więcej pliku :/

Jak masz taką wersję żeby chodziło to mógłbyś podesłać ?

Jak masz kalbelek na FTDI 232 z końcówką BL to moge Ci podesłać instalki .

 

Ps.Jesli to ten fejs z linku jaki podałeś to niestety jest tam wyraźny opis

"Sofware Version: VCDS 11.11.3

 

Firmware Version: 1.91

VAG 11.11.3 latest version, can use the sofware only VCDS 11.11.3 ,It works with all VAG vehicles including VW / Audi / Seat and Skoda from 1994 to 2012; this includes new VW / Audi and Seat"

 

Że tylko z tą wersją bedzie działał,wiec masz dwa wyjscia albo jak radzi bat bez netu oczuwiście nie powinno to uwalic kabla,lub napisac do sprzedawcy (ze kabel żąda takiej aktualizacji)

Jesli jeszcze nie zakończyłeś procesu kupna to sprzedawca nie otrzymał jeszcze pieniędzy za towar wiec Ci pomoże rozwiązć ten problem.

Ja osobiście stawiał bym na te aktualizacje bez netu oczywiscie w koncu bedzie sobie pobierał dane z dedykowanego softu.tez tak aktualizowałem sterowniki z softów do kabla i nic sie nie uwaliło.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do sprzedawcy i czekam na odpowiedz, jak do poniedzialku nie dostane odpowiedzi to robie update bez netu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisalem do sprzedawcy i czekam na odpowiedz, jak do poniedzialku nie dostane odpowiedzi to robie update bez netu

Według mnie spokojnie możesz zrobic update,w końcu ten VCDS 11.11.3 jest dedykowany do tego fejsu a ostatnia linijka tego komunikatu

mówi ze połączenie internetowe nie jest wymagane.:D wiec raczej nic nie uwalisz:nono

 

Click The UPDATE button to update your HEX interface.

* The interface MUST remain plugged into the car

* An internet connection is NOT required

 

To ja miałem większe wątpliwości czy nie uwale fejsa jak podmieniłem drivery z oryginalnego softu dom dedykowanego i zaktualizowałem nimi fejsa ,ale tez nic sie nie uwaliło i chodzi na oryginalnych sterownikach.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może trochę z innej beczki...

co polecicie do Toyoty Avensis D-4D 2003r.?

 

potrzebuje komplet, tj. kabel + program...

nie znam się kompletnie...

(wystarczy mi bym zdiagnozował kod usterki i ewentualnie ją usunął)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może trochę z innej beczki...

co polecicie do Toyoty Avensis D-4D 2003r.?

 

potrzebuje komplet, tj. kabel + program...

nie znam się kompletnie...

(wystarczy mi bym zdiagnozował kod usterki i ewentualnie ją usunął)...

 

Jeżeli chodzi o małą kasę to myślę że ELM wyrobi.

O klonach Ori nawet nie myśl-bo nie ma..

Klony z prawdziwego zdarzenia to tylko VAG/BMW/OPEL/FIAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o małą kasę to myślę że ELM wyrobi.

O klonach Ori nawet nie myśl-bo nie ma..

Klony z prawdziwego zdarzenia to tylko VAG/BMW/OPEL/FIAT.

 

moglibyście mnie "bardziej nakierować"...?

może wskazać (przynajmniej na priv) jakiś sklep w necie albo allegro gdzie mogę kupić taki kabel i program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moglibyście mnie "bardziej nakierować"...?

może wskazać (przynajmniej na priv) jakiś sklep w necie albo allegro gdzie mogę kupić taki kabel i program?

 

Wpisz w aledrogo ELM327.

I zapytaj sprzedawcę czy obsłuży Twoją Toyotkę.

Na forum Toyoty pisali że częściowo obsługuje (cokolwiek to znaczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć czy klony obsługujące VCDS (np. jak ze strony http://www.e-service.info.pl/index.html) działają również z VAG-COM 3.11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć czy klony obsługujące VCDS (np. jak ze strony http://www.e-service.info.pl/index.html) działają również z VAG-COM 3.11?

 

Nie wydaje mi się...3.11 jest na COM-ie,VCDS na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle klony uzywaja ukladu FTDI do komunikacji via USB, a wtedy pewnie widoczny jest jako port COM w systemie operacyjnym. Oczywiscie klony nie musza uzywac emulacji COM i stad wlasnie moje pytanie (prosba aby ktos ew. sprawdzil).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć czy klony obsługujące VCDS (np. jak ze strony http://www.e-service.info.pl/index.html) działają również z VAG-COM 3.11?

nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile sie nie myle klony uzywaja ukladu FTDI do komunikacji via USB, a wtedy pewnie widoczny jest jako port COM w systemie operacyjnym. Oczywiscie klony nie musza uzywac emulacji COM i stad wlasnie moje pytanie (prosba aby ktos ew. sprawdzil).

 

Galetto USB (klon) współpracuje z VAG pl 4,9 (emulacja com 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytalem treściwe posty z tego wątku. Wiem żę najlepszy jest VCDS, najlepiej na ori fejsie. Jednak dla mojego passata, wystarczy VAG KKL. Mam pytanie, wyczytalem tu o FTDI232 DL ze jest polecany, jednak na all pokazały sie z wersją DR. Ma to jakieś znaczenie? Czy ktoś może poratować zwitaminizowanymi programami pod kkl'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

przeczytalem treściwe posty z tego wątku. Wiem żę najlepszy jest VCDS, najlepiej na ori fejsie. Jednak dla mojego passata, wystarczy VAG KKL.

 

:kciuki

 

 

Mam pytanie, wyczytalem tu o FTDI232 DL ze jest polecany, jednak na all pokazały sie z wersją DR. Ma to jakieś znaczenie?

 

Chodzi Ci raczej o FTDI 232 BL i drugi RL:D Dla ciebie nie ma to żadnegi znaczenia ,oba różnia sie tym od siebie że jeden ma wiecej elementów w sobie a drugi musi być rozbudowany na płytce:D

 

A jaki masz system operacyjny?

Odnosnie programu PW.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jedyny słuszny :) XP.

 

Działa moja skrzynak PW na forum? Czy podac maila?

 

P.S. Słyszałem że krążą gdzieś wsady do klonów. Czy te klony są robione na AVR? Bo z tym dam sobie radę:P

 

Pozdrawaim

Edytowane przez bagger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Słyszałem że krążą gdzieś wsady do klonów. Czy te klony są robione na AVR? Bo z tym dam sobie radę

 

Do KKL nie włożysz wsadu bo nie ma procka,klony są robione na atmega:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Mam nadzieję ze te najtańsze VAG KKL będą smigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/promocja-interfejs-vag-k-can-commander-1-4-i2474682615.html

Nada się do korekcji licznika? Muszę skorygować w 2.0 TDI-PD 136KM (BGW), a z tego co wyczytałem to jest to już EDC16/+ . Podobno współpracuje ale wolę zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności