Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

stary ???? :) sądzę, że to jakieś światełko w tunelu (sam używam 10,6 EN) Ale widzę po postach na pebie, że niektórym żródełko zacznie wysychać :D

 

O wyschniecie źródełka się nie martw:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah nie wątpię, bo do tego potrzeba jeszcze wiedzy i umiejętności :P, tylko nie rozumiem po co tam takie oburzenie :) w końcu ci co chcą dostaną coś za free, taka jest chyba idea internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie [i panie również :) ].

 

Szukam jakiegoś kabelka do laptopa bym mógł sobie sprawdzić wszystko ogółem w samochodzie- w swoim i passacie z roku 2003.

Viaken polecił mi taki kabelek.

http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html

 

A wy jaki byście mi polecili?

 

PS:

Dodam że do swojego chcę zrobić sobie opcje domykania szyb z pilota i mignięcie kierunków po zamknięciu.

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam jakiegoś kabelka do laptopa bym mógł sobie sprawdzić wszystko ogółem w samochodzie- w swoim i passacie z roku 2003.

Viaken polecił mi taki kabelek.

http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag...tyku-obd2.html

 

A wy jaki byście mi polecili?

dobrze Ci polecił:dobrze jeśli nie masz lapka z wejściem com:jasne

 

 

PS:

Dodam że do swojego chcę zrobić sobie opcje domykania szyb z pilota i mignięcie kierunków po zamknięciu.

 

tak jak pisałem jesli nie masz com w laptopie to domykanie powinieneś zrobić tym kablem i czeskim MkM-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

 

No raczej niema patrząc na złącza wokół laptopa.

 

Jest "podobne" ale to raczej do obrazu złącze jest.

 

acerjj9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos dysponuje VAG 5053 ? potrzebuje oznaczenie procesorów czy moglby ktoś mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak pisałem jesli nie masz com w laptopie to domykanie powinieneś zrobić tym kablem i czeskim MkM-em

 

Niestety nie mogę tym czeskim programem zrobić domykanych szyb z pilota :/

 

Więcej tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/1130-MODUL-KOMFORTU-Diagnostyka-VAG?p=1726532&viewfull=1#post1726532

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz są takie urządzenia nie jakiś tam KKl

 

Tak...Miałem lepsze... (zamówione w 2010 do druku z solder-maską , ze złączem isp do atmegi).Przyszło 20 sztuk i wylądowały w koszu...Bo napatoczył się chinol za 100pln.

 

 

Może i stary ,ale dzisiaj wgrałem do 7.04 i wszystko chodzi jak potrzeba...

Działa z AKP 10.6.5 PL.

Gość nie ściemniał.

Wszystko działa w PL.

Warunek! Klon 7.04 (czyli FTDI z zewnętrznym eepromem).

Nie jest mi to do szczęścia potrzebne ,ale potwierdzam działanie!

Po wgraniu wsadu chce się aktualizować (nawet bez Netu) ,zgadzamy się!!

Mamy soft 10,6.5 PL.

 

ps @kacperwww ,widziałem Twój wpis na PEB że gość ma 1 post...

Czego się spodziewasz...że ktoś kto wrzuca takie rzeczy wystartuje ze "swojego" nicu? I IP?

No dorośnij.....

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warunek! Klon 7.04 (czyli FTDI z zewnętrznym eepromem).

Mam starego klona na FTDI 232BL z zewnętrznym eepromem 93c56 muszę spróbować do niego wrzucić tylko zrobie programator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam starego klona na FTDI 232BL z zewnętrznym eepromem 93c56 muszę spróbować do niego wrzucić tylko zrobie programator

Nie ma żadnego programatora! Wtyczka LPT + 4kable + masa.

Prostak do potęgi "n" tej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego programatora! Wtyczka LPT + 4kable + masa.

Prostak do potęgi "n" tej...

No włąśnie o tym myślałem pisząc "programator":haha

a wiekszy problem widze z dolutowaniem kabli w tym mikro..bo ręce juz nie te :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno...żeby Wam nie narobiło "burdelu" w systemie (rejestrze) program "exe" rozpakowujemy przez 7zip .

Wtedy mamy soft bez instalacji,Który oczywiście działa jako "anonymous".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno...żeby Wam nie narobiło "burdelu" w systemie (rejestrze) program "exe" rozpakowujemy przez 7zip .

Wtedy mamy soft bez instalacji,Który oczywiście działa jako "anonymous".

:dobrze można i tak ,ja w sumie instaluje na innym kompie a potem przenoszę na pendrive i to wpinam do lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można i tak ,ja w sumie instaluje na innym kompie a potem przenoszę na pendrive i to wpinam do lapka.

Z 7zip jest prościej i szybciej..:D rozwala wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

Czy kabel: http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/int...-do-2012r.html, nada się do diagnostyki:

1. passat 1998 AHU

2. passat 1999 AFN

Czy może polecacie jakiś inny?

 

Kolego ,jak najbardziej.Ale po co Ci fejs za 1750pln? Prowadzisz warsztat mechaniczny?

No chyba że chcesz zrobić nam prezent i po zakupie udostępnić wsady :)

 

Do w/w aut wystarczy KKL za 1/40 tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego się spodziewasz...że ktoś kto wrzuca takie rzeczy wystartuje ze "swojego" nicu? I IP?

No dorośnij.....

 

Znaleźć gościa to dla "nich" chwilka roboty :) . Ale nie w tym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tutaj moja wina. Podałem złego linka. Chodziło mi o taki kabel: http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html

 

 

Ja właśnie kupiłem taki kabel. Wystarczy ci on do diagnostyki paska 3B [b5] jak i 3BG [b5 FL] dalej nie wiem ale pisze tam na stronie, że jest kompatybilny z autami po 2002r.

 

Więc sądzę że powinno ci wystarczyć do tych pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy ci on do diagnostyki paska 3B [b5] jak i 3BG [b5 FL] dalej nie wiem ale pisze tam na stronie, że jest kompatybilny z autami po 2002r.

Zgadza sie jest kompatybilny z autami mającymi diagnostykę po lini K ,czyli jeśli o passaty chodzi to obsłuży B5 i B5FL do 2005 r.Bo B6 maja już szyne CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności