Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

...potrzebuje od was pomocy w sprawie kabla do diagnostyki vw passat b6 2006 1.9 tdi...

 

 

....potrzebowałbym kabel lub urządzenie do możliwości obsługi:

posiadam polo 1.4 tdi z 2002 roku, passata 2.0 tdi z 2012 roku i passata 2.0 tdi z 2006 roku

Czy jest jakiś fajny i niedrogi produkt który byłby na tyle uniwersalny abym mógł obsłużyć wymienione wyżej modele?...

 

Czytać!!! Czytać !!!Czytać!!! :sciana Tu wszystko jest napisane a nikt ie będzie przepisywał z poprzednich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem się przez większą cześć tematu i skorzystałem z "szukajki", ale niestety nie znalazłem interesującego mnie tematu.

 

Chcę zmienić kabelek, ponieważ ten który teraz mam "chiński" (chytry dwa razy traci :) ) sprawia mi trochę problemów (kombinowałem z ustawieniami portu szeregowego w różnych kofiguracjach) i po bojach doszedłem do takich rezultatów:

- VWtool - połączenie stabilne, nie przerywa, ale program nie obsługuje wszystkich podzespołów.

- PolskiVag 4.9 - rwie połączenie - praktycznie nie udało mi się uzyskać stabilnego połączenia dłużej niż minutę.

- Vag com 311n2 i 409 - nie udało mi się skomunikować w ogóle z autem. (tzn raz na ok 5-7 prób testu interfejsu OBDII przejdzie go, ale nie da rady nic więcej zrobić)

 

Na podstawie tego doszedłem do wniosku, że sterownik w aucie "gada", a jakość kabla pozostawia wiele do życzenia.

 

Auto: Passat b5 FL 1.8T 20V AWT rok 2001

 

Czy pomoglibyście mi na co zwracać uwagę przy kupnie kabla oraz wskazali przykładowe, które mogły by być dobre?? Zakres cenowy to od 50 do 200zł.

 

Czy w takim przedziale cenowym mógłbym się pokusić o kabel CAN + KKL z automatycznym przełączaniem (gdy będę chcial w przyszłości zmienić auto na nowsze - aby kabelek pasował)? Czy może temat CAN+KKL odpuścić w tym przedziale cenowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekopałem się przez większą cześć tematu i skorzystałem z "szukajki", ale niestety nie znalazłem interesującego mnie tematu.

 

Chcę zmienić kabelek, ponieważ ten który teraz mam "chiński" (chytry dwa razy traci :) ) sprawia mi trochę problemów (kombinowałem z ustawieniami portu szeregowego w różnych kofiguracjach) i po bojach doszedłem do takich rezultatów:

- VWtool - połączenie stabilne, nie przerywa, ale program nie obsługuje wszystkich podzespołów.

- PolskiVag 4.9 - rwie połączenie - praktycznie nie udało mi się uzyskać stabilnego połączenia dłużej niż minutę.

- Vag com 311n2 i 409 - nie udało mi się skomunikować w ogóle z autem. (tzn raz na ok 5-7 prób testu interfejsu OBDII przejdzie go, ale nie da rady nic więcej zrobić)

 

Na podstawie tego doszedłem do wniosku, że sterownik w aucie "gada", a jakość kabla pozostawia wiele do życzenia.

 

Auto: Passat b5 FL 1.8T 20V AWT rok 2001

 

Czy pomoglibyście mi na co zwracać uwagę przy kupnie kabla oraz wskazali przykładowe, które mogły by być dobre?? Zakres cenowy to od 50 do 200zł.

 

Czy w takim przedziale cenowym mógłbym się pokusić o kabel CAN + KKL z automatycznym przełączaniem (gdy będę chcial w przyszłości zmienić auto na nowsze - aby kabelek pasował)? Czy może temat CAN+KKL odpuścić w tym przedziale cenowym??

Proponuje ci kabel hex-can usb. Mogę dać namiar na człowieka z OCP który ma kable na sprzedaż. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w takim przedziale cenowym mógłbym się pokusić o kabel CAN + KKL z automatycznym przełączaniem (gdy będę chcial w przyszłości zmienić auto na nowsze - aby kabelek pasował)? Czy może temat CAN+KKL odpuścić w tym przedziale cenowym??

 

W tych pieniądzach kupisz już klona hex can który obsługuje can i K line tylko czy warto?na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć(nie wszystkie klony chodzą dobrze i pewnie,nieraz lubią sie wysypać) do B5 polecał bym jednak kkl,szczerze nie wiem czym sie kierować przy zakupie:swirus sam używam kabla Polski Vag 2,5 jego cena cos koło 100zł obecnie działa z wszystkimi wyżej wymienionymi przez Ciebie programamii nie mam z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje ci kabel hex-can usb. Mogę dać namiar na człowieka z OCP który ma kable na sprzedaż. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW.

 

W tych pieniądzach kupisz już klona hex can który obsługuje can i K line tylko czy warto?na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć(nie wszystkie klony chodzą dobrze i pewnie,nieraz lubią sie wysypać) do B5 polecał bym jednak kkl,szczerze nie wiem czym sie kierować przy zakupie sam używam kabla Polski Vag 2,5 jego cena cos koło 100zł obecnie działa z wszystkimi wyżej wymienionymi przez Ciebie programamii nie mam z nim problemów.

 

Dzięki koledzy za odpowiedź.

 

Dzisiaj zamówiłem z kabelek z oprogramowaniem KKL + CAN z automatycznym wyborem linii za około 150zł. Przekopałem się przez parę stron i na kilku pojawiła się informacja nt. firmy, która sprzedaje powyższe kable i o dziwo nie znalazłem negatywnych opinii. Do tego mają dostępne w sieci informacje jak postępować z kabelkiem, co robić a czego nie robić (część informacji czysto marketingowo żeby wywinąć się od odpowiedzi na niektóre zaganienia, ale można parę rzeczy ciekawych wyłuskać). W przyszłym tygodniu jak przyjdzie kabelek to po przetestowaniu napisze jak to śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kolejny "chińczyk" do kolekcji, obyś trzeci raz nie stracił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kolejny "chińczyk" do kolekcji, obyś trzeci raz nie stracił :)

 

Problemem chińskich klonów są.... ich użytkownicy. Niestety większość wierzy w bzdury z netu że mogą taki kabel aktualizowac. Chociaż instrukcja mówi inaczej. Lub próbują zabaw tym kablem z innym system. A potem lament że kabel nie działa.

Ale koniec OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kolejny "chińczyk" do kolekcji, obyś trzeci raz nie stracił

 

Klon tak :) ale na to wygląda, że nie chiński :)

Jak wcześniej pisałem opisze wrażenia jak go dostanę do ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klon tak ale na to wygląda, że nie chiński

 

oj chyba też tez chiński tylko wsad przerabiany przez naszych:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj chyba też tez chiński tylko wsad przerabiany przez naszych:jasne

 

Dokładnie. A myślisz że gdzie Ross-Tech produkuje swoje kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klon tak :) ale na to wygląda, że nie chiński :)

Jak wcześniej pisałem opisze wrażenia jak go dostanę do ręki

no jeżeli tak to wygląda to zacznijmy od tego co kupiłeś, bo chyba nie klona vcds tylko coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że kabel od "firmy, która sprzedaje powyższe kable" pozytywnie przeszedł pierwsze testy i poprawnie zdiagnozował Golfa V.

 

Ponoć obsługuje też long coding, a autoscan sprawdzałem osobiście i również działa.

Jeśli będzie tak dalej, to myślę, że nie będziemy żałować zakupów :)

 

Po co więcej do sporadycznej diagnostyki auta z własnego garażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu szukałem kabelka do mojego Passata B6 i dzięki wam też zakupiłem owy omawiany kabelek i mogę również potwierdzić że działa w 100% mam VCDS Beta 11.3.0 EN i śmiga pięknie, więc dla tych co chcą zakupić kabel do auta to polecam. Na chomiku znalazłem ich dysk, w sumie to są dwa na jednym nic nie ma i ten koledzy z forum wcześniej podawali, a ja natrafiłem na ten: http://chomikuj.pl/eservice/Inne Są tam instrukcje, programy itp. Pozdrawiam :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem przedstawię kabelek, który kupiłem.

 

http://www.e-service.info.pl/index.html -> model VAG 002

Wyczytałem, że od modelu VAG 001 różni się tylko wykonaniem (nie wiem na ile to prawda).

 

Pliki tj. sterowniki i program do diagnostyki z podanego chomika w poście kolegi Markusa tyle że w katalogu vag002. (polecam pliki *pdf, które tam się znajdują tzn. opis jak postępować z kablem obd i jak przebiega instalacja)

 

Kabelek przyszedł z naklejkami VCDS 11.30 EN i kodem kreskowym na opakowaniu.

 

To co zdążyłem zauważyć:

- solidny plastik

- piny we wtyku OBD i na złaczu USB pozłacane

- uruchomiłem go dzisiaj pod VCDS 11.2.0 EN (wersja beta)

- działa stabilnie nie rwie połączenia

- działa pod Win7 pro 64bit

- robi cały autoskan

- sprawdziłem tylko czy komunikuje się przez KKL, CANa niestety nie mogłem sprawdzić (stare auto)

- przeleciałem z grubsza po 100 blokach w silniku i sprawdziłem jak czyta, na moje oko jest ok.

- sprawdziłem adaptacje obrotów - działa

 

To wszystko co zdążyłem sprawdzić dzisiaj.

Edytowane przez rydzio2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat robi każdy chińczyk, zainstaluj 10.6.3 PL i opisz jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumujmy:

zwykły chińczyk robi to co wszystkie chińczyki

stara crackowana wersja beta czyli nigdy nie wiadomo co się wydarzy

nie działa z pl lub działa jako demo czyli na jedno wychodzi

brak aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykły chińczyk robi to co wszystkie chińczyki

Czyli wszystko co orginał.

nie działa z pl

Nie działa

brak aktualizacji

Brak.Każda aktualizacja go uziemi.

 

 

to akurat robi każdy chińczyk, zainstaluj 10.6.3 PL i opisz jak działa.

Tak działa:

http://chomikuj.pl/agmarnet/programy/VCDS+Reaktywacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...#ht_500wt_1413

 

ja kupilem ten czy bedzie dobry do mojego passata ??

 

Jeśli juz kupiłeś to znaczy chciałeś sie pochwalić :lol skoro go wybrałeś znasz trochę temat:jasne,czy bdziedobry sie przekonasz jak podepniesz:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie odpisywać na pojawiającą się lawinę komentarzy do mojego posta nt. kabla który kupiłem. Pewnie wywołam burzę tym wpisem ale co tam, jak to się mówi każdy mocny przed monitorem :). Kurcze szkoda mi to pisać, ale nasuwa się takie stwierdzenie: Haters gonna hate.

 

Mój post miał być informacyjny - po przekopaniu Internetu i wybraniu interfejsu (bo nikt ni nie wskazał nic konkretnego jak pisałem post z prośbą o pomoc przy wyborze kabla) chciałem podzielić się moimi wrażeniami dla osób, które będą chciały w przyszłości zakupić jakiś interfejs i nie będą widziały jaki.

 

Duża część z Was pisze o tych kablach jakby profesjonalnie zajmowała się diagnostyką pojazdową i chiptuningiem(jeśli tak jest to odwołuje cały post i słucham mądrzejszych w tym temacie), co byłoby zrozumiałe, że nie podobają wam się kable za 50, 150 czy 200zł. (pewnie macie sprzęt za kilka tysięcy zł np. MegaMacs do diagonstyki, VCDS do diagnostyki i zmiany ustawień itd.). Bo sam mam znajomych, którzy zawodowo zajmują się elektroniką samochodową i oni mają różnego rodzaju sprzęt w tym proste przejściówki warte parę tys zł (ale oni z tego żyją).

 

Ja zapytam z ilu tak naprawdę skorzystacie różnic pomiędzy wersją 11.2.0 EN czy 11.3.0 EN a wersją czy 11.6.3 PL oprócz języka.

Nie uważam, że interfejs który kupiłem (może się jednak pomyliłem i jest to rzeczywiście chiński klon tylko lepiej wykonany) jest najlepszy na świecie ale dla moich domowych potrzeb w zupełności wystarczy, przeprowadzę za pomocą niego cała podstawową diagnostykę i zmienię wszystkie możliwe podstawowe (potrzebne mi) nastawy (głębszej zabawy, modyfikacji których na tą chwilę nie przewiduję, a nie ma do nich manuali w internecie nie mam zamiaru przeprowadzać - wolę to zostawić osobom które się na tym dużo lepiej znają)

 

 

zwykły chińczyk robi to co wszystkie chińczyki

Miałem wcześniej chińczyka i nie mogłem z niego normalnie korzystać

 

a co do reszty to zgadzam się z opinią kolegi Marka (marek29) z postu wyżej.

 

Podsumowując cieszę się, że interfejs działa i mogę zrobić to co chcę. Jeśli podczas moich zabaw napotkam jakieś ograniczenia to napewno się z Wami tym podzielę, żeby osoby chcące kupić taki kabelek miały świadomość ograniczeń jakie się z nim wiążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności