Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie automat jest tylko w szybie kierowcy. Jak nacisnę na chwilę to mi zjedzie kawałek i mogę sobie tak psztykać. Jak przytrzymam przycisk to szyba automatycznie jedzie w dół, po puszczeniu przycisku. W górę to samo, nacisnę na chwilę i kawałek szyba jedzie w górę, przytrzymam 1 sek i jedzie już automatycznie do oporu. W pozostałych szybach trzeba trzymać, żeby jechały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat taki o:

Zamykam sobie centralny zamek i zamyka mi sie tylko tylna prawa szyba (lewa wogole nie działa) natomiast przednie szyby nie zamykaja sie tak automatycznie. Czy te domykanie szyb działa na wszystkie szyby czy tylko na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyb działa na wszystkie szyby czy tylko na tył?

Na wszystkie...oczywiscie masz na myśli trzymanie kluczyka w pozycji zamykanie,czy tak?

Do modułu dochodzi od klamki jeden przewód który steruje domykaniem ,resztę robi moduł,zatem jesli w przyciskach szyby działają a moduł ich nie domyka, to albo sprawdzić luty w module albo podmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz na myśli trzymanie kluczyka w pozycji zamykanie,czy tak?

Tak. To teraz zostaje mi szukac kogos ze sprawnym modułem zeby sprawdzić. Bo przyciskiem wszystkie 3 szyby działaja bez problemu (lewy tył tak jak mówiłem nie działa wcale - wciskam przycisk słysze ze cos stuka znaczy tak jakby dostawało prad ale szyba nie rusza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wciskam przycisk słysze ze cos stuka

Jak stuka moduł to albo nie dochodzi zasilanie do silnika albo silnik zdechł, profilaktycznie psiknij we wtyczki modułu jakimś WD i sprawdź czy konektorki we wtyczkach całe i ne porozginane,moduł działa przeciążeniowo-gdy silnik stawia duży opór to moduł rozłącza zasilanie na niego (przekaźniki w nim), ale gdy ...na domykaniu prawy tył idzie do góry a np. lewy tył zamknięta szyba to automatycznie zaczyna domykać prawy przód i lewy przód,,,zatem pewnie moduł umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten moduł sie znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z szybą lewą tylną.:wsciekly

Do tej pory pozostałe 3 mi działały bez problemu.

Dzisiaj postanowiłem w końcu wziąć się za doprowadzenie paska do stanu sprzed kilku lat no i pierwszy problem:

 

Szyba lewa była odłączona żeby dziecko nie mogło otwierać.3 pozostałe działały.

Zdjęty boczek okazało się, że to wtyczka odłączona.

Podłączyłem, no i teraz działają mi tylko 2 przednie. Tylne nie, słychać że silniczek "puka" na chwile i nic.

Po odłączeniu lewej szyby niestety prawa tylna nie zaczęła działać jak na początku.

Wina również modułu??

 

Moduł podobno jest pod tylną kanapą(u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 moduł jest przy każdej szybie z osobna. Pod kanapą ja osobiście znalazłem tylko coś tam od ABS-u. Może masz jakieś zwarcie na instalacji. Ale jeśli słychać silniczek, a szyba stoi, to teoretycznie wychodzi, że problem jest w podnośniku. ?W tylnych drzwiach mamy podnośniki na linkę, może ona się zerwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany / rozwiązał się sam???

Więc rzuciłem to ze złości bo pojechały się szybki całkowicie.

Byłem po kurek od baku autkiem, przejechał trochę kilka razy telepło autem i jak wróciłem na miejsce wszystko zaczeło normalnie działać :doh

 

Tak więc nie wiem może gdzieś styki coś nie teges były ;) ale działa i git :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że może kabelki. Jak mi gość robił przegląd wszystkich szybek, to mówił, że kostki były strasznie zaśniedziałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie ten moduł sie znajduje?

W B3 pod tylną kanapą i wygląda tak im000100m.jpg

Zdjecie zapożyczone z tematu Ormowca.

Natomiast w B4 "Moduł Komfortu" jest przy każdym podnośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B3 pod tylną kanapą i wygląda tak

Właśnie - w B3. W B4 już go tam nie znajdziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B3 pod tylną kanapą i wygląda tak

Dzieki. Jutro jade na złom szukac :) I zobacze co z moim jesli da sie cos zobaczyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zobacze co z moim jesli da sie cos zobaczyc..

Da się ;) Rozbierz moduł i przelutuj luty, mogły sie gdzieś zrobić zimne luty i dlatego takie cuda:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem w poprzednim temacie ale nikt mi nie odpowiedzial a mam w srodku calegogolfa rozgrzebanego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b3a2edc70.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b3a2edc70.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fe68f9c12.html

podco podpiac ta wtyczke.z tego co czytalem to chyba pod mase od czujnika drzwi.ale tam sa dwa kable w tej wtyczce.

 

 

a i jeszcze ktory kabel odpowiada za oswietlenie kabiny a ktory daje impuls do centralnego

Edytowane przez toudi6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że linki nie działają.

Masz golfa i poszukujesz pomocy na forum passata? :D

Teraz tak kojarzę, z poprzedniego tematu ze tam miałeś wtyczkę w której był czerwony przewód i czerwono-żółty. To tak Czerwony przewód był od zasilania ale nie moge powiedzieć na 100% bo nie widze gdzie on idzie.

Natomiast czerwono-żółty idzie do pompki od centralnego zamka, i tam jest taki sam kolor.

 

Na krańcówki do drzwi idą przewody brązowo białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61e8fcdfe68f9c12.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec2729eb3a2edc70.html

powiem tak..w golfie 2 chyba nikt nie wpadl na pomysl zeby cos takiego zainstalowac wiec temu weszlem na forum.passat zawsze byl lepiej obdarzony w bajery.ja mam limitowana wersje golfa fire&ice ale jedyny dodatek to wspomaganie.wszystko sam jakos instaluje z innych aut.szyber nigdy nie wychodzil elektryczny a ja wsadzilem silniczek z audi 100. sorka ze tyle zadaje pytan. w tej wtyczce na zdjeciu sprawdzalem napiecie i na jednym jest + a na drugim -.a taki cienki brazowy kabelek z zenska wtyczka to do centralnego??? i jeszcze ktory kabelodpowiada za oswietlenie kabiny..wszystko dziala tyle ze tych kabli nie podpiolem

wielkie dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkosmiga super tyle ze zostalomi pare kabli..jakis brazowy cienki kabelek z zenska wtyczka kostka ze zdjec i ten kabelek chyba do oswietlenia wnetrza.jak podepne je to bedzie koniec.z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za oświetlenie stawiam, że odpowiada kabelek niebiesko - szary (prawdopodobnie z szarą wtyczką, lecz nie koniecznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności