Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

modul znajdziesz przy kazdym silniczku jest mocowany do silniczka na kilka wkretów na torx

ja to tak na szybko nazwałem modulem komfortu ale kazdy silniczek ma osobny modul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z szybami w B3.Są tam 4 szybki w elektryce i ani jedna nie działa słychać cykanie w module ale ani się nie otwierają ani zamykają nie ma reakcji.Co sprawdzić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z szybami w B3.Są tam 4 szybki w elektryce i ani jedna nie działa słychać cykanie w module ale ani się nie otwierają ani zamykają nie ma reakcji.Co sprawdzić?.
może silniczki szlak trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może silniczki szlak trafił

 

jak masz cos napisac zastanow sie, 4 na raz? silniczki latwo sprawdzic podpinajac do akumulatora, ja obstawiam na modul pod siedzeniem ale nic CI nie napisze bo nawet nie mam schematu ani nic do B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz cos napisac zastanow sie, 4 na raz? silniczki latwo sprawdzic podpinajac do akumulatora
ja wiem jak sie sprawdza i niech sprawdzi przecież jest napisane
słychać cykanie w module ale ani się nie otwierają ani zamykają nie ma reakcji
a mogły paść rózne są przypadki moduł podaje sygnał To ty sie zastanów co piszesz... a po 2 to on ma B4
nie napisze bo nawet nie mam schematu ani nic do B3
Edytowane przez skippi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. a po 2 to on ma B4
Panowie mam problem z szybami w B3

Nie wiem co on ma czy B4 czy malucha ale pisze ze ma problem z B3 wiec kolego czytaj uwaznie a nie sie madrzysz

 

B4 ma moduly przy kazdym silniczku osobno w B3 jest modul pod siedzeniem z tego co pamietam

Kolega ma wiec modul(nie osobne sterowniki) bo pisze ze w B3,

sprawdz w module czy czasm nie masz jakichs zimnych lutów, sprawdz czy wychodza z niego napiecia na silniczki(latwo po kolorach kabli sprawdzic) generalnie proponuje przelutowac modul ewentualnie jak masz mozliwosc podmienic od kogos

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sprawdzić?

Często jest tak że wystarczy wtyczkę w module psiknąć WD. Jeśli pstryka moduł tzn. że włącznik sprawny tylko moduł nie puszcza masy bądź plusa (przez 5 lat produkcji B3 trochę tam szwaby zmieniały) na silniczek a jeśli to nie pomoze to trzeba szukać przyczyny w drzwiach,najpierw manszeta czy w niej nie poprzecierały sie przewody ,jaktam okey, to trzba tapicerkę zdemontować i sprawdzić silniczki, i kable-puszczajac sygnał (multimetrem) od silnika do modułu bądź od włącznika do modułu.

tdi1982 a napisz czy domykanie szyb działa? Rozumiem że szyb nie idzie otworzyć to przytrzymując kluczykiem w pozycji zamykanie też powinno być słychać pstrykanie w module, wyeliminuje to po części uszkodzenie modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież pisze że problem jest w B3 który ma moduł pod siedzeniem.Samochód nie posiada domykania znaczy jest ale niepodłączone więc nie wiem czy działa.Sprawdzę jeszcze kostki może coś zaśniedziało.Najgożej że nie mam jak podmienić sterownika do szyb i będę musiał go kupić na szrocie.Cyka jak naciskam każdy przycisk ale nie ma reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy module masz brązowe kable pod śrubką (masa) - do sprawdzenia. Stawiam jednak na uszkodzony moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa jest dobra.Dziś powalczę z modułem przelutuje go w środku i wyczyszczę kostki .

 

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

 

Jestem po.Nie działa jeden ze styczników we wewnątrz sterownika.Ktoś już tam grzebał polutował kabelki próbowałem zreanimować ale nie działa-znaczy działa ale jak mu pomogę śrubokrętem.Czeka mnie wizyta na szrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie nieco z innej beczki ...

 

Po montażu elektryki na przód zostały w tapicerce dziury po korbkach ... wymyślił któs cos sensownego zeby się pozbyć tych dziur ?

 

Druga sprawa to przełaczniki ( mam nowszą wersję z przełacznikami w rączkach) które trzeba dość mocno przydusić zeby załapały. To się da jakoś naprawić ? Rozbierał ktos te przełaczniki ?

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostały w tapicerce dziury po korbkach

Albo obkleić całość materiałem albo rozejrzyj sie po motoryzacyjnych za największymi plastikowymi zatrzaskami,mam na myśli te pseudośruby plastikowe to tapicerek i tym podobnych, zabezpieczysz to od wewnętrznej strony i będzie znośnie.

przełacznikami w rączkach) które trzeba dość mocno przydusić zeby załapały

U mnie wystarczy lekko pyknąć i działają, rozbieralne w 100 procentach ,jak nie połamiesz plastików i nie pogubisz tego co się wysypie to wyczyścisz i będzie dobrze.

Poszukaj watków o zmianie podświetleń tam powinno być wiecej o rozbieraniu włączników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej B3 miałem starszy typ przełączników więc wykorzystałem otwory po korbkach na przyciski nawet zaznaczone jest od zewnętrznej strony tapicerki gdzie powinny być dziury.Natomiast w B4 zaślepiłem dziury po korbkach okrągłą zaślepką z tylnych drzwi od Forda Mondeo 93r. pasują idealnie i nie wygląda źłe.Można też sobie zrobić siateczki od Twitterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z oknem niedomyka sie podnoszenie jest elektryczne szyba dochodzi do pewnego momentu i zatrzymuje sie słychać tylko głośne stukanie a szyba stoi w miejscu jakby podnośnik o coś zawadzał do końca muszę domykać recznie ale i tak się okno uchyla co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz wylamane zabki na podnosniku albo taki luz choc watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam tak samo i brakuje zębów na jednym odcinku tzn są wyszczerbione i cały mechanizm jest pęknięty dlateo silnik nie może podnieść szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co cały mechanizm do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wymieniac albo probowac spawac i wyszlifowac zęby ale to juz zabawa konkretna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się do tej wymiany zabrać próbowałem kiedyś rozkręcić i dostać się do tego mechanizmu ale zniechęciłem sie po zdjęciu tapicerki drzwi było zimno i łapy mi zgrabiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pewnie wiesz zdejmujesz tapicerke ( 6 srub po bokach i 2 pod raczka z przyciskiem) nastepnie zjezdzasz szyba jakies 3-5 cm w dol i w otworach okragłych u gory drzwi widac blache szyby wraz z 2 srubami ktore lacza szybe z calym mechanizmem (potrzebny klucz nasadowy z przedluzka), mozna tez zjechac na sam dol szyba i odkrecic tam te sruby

Nastepnie jedziesz do gory szybą do konca, bierzesz kawalki tasmy i przyklejasz szybe do drzwi (na gorze) i zjezdzasz mechanizmem do polowy (szyba zostaje przyklejona na gorze)

Nastepnie z przodu drzwi masz wtyczke do silniczka (taka czarna wyjmuje sie ja podwazajac zabezpieczenie do gory, az wyjdzie ok 2 cm a nastepnie wtyczka wychodzi w kierunku zawiasów)

Pozniej odkrecasz 6 czy 7 srub ktore trzyma podnosnik do drzwi i wyjmujesz dolem podnosnik i juz

Mam nadzieje ze to w miare zrozumiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności