Jump to content

ormowiec

 • Content Count

  5,098
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About ormowiec

 • Birthday 04/07/1988

Informacje osobiste

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Poznań

Samochód

 • Silnik
  Nie passat
 • Rok produkcji
  2000
 • Link do tematu o samochodzie
  15527

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bez urazy, ale dawanie takich rad w przypadku dysku który jest uszkodzony mechanicznie to niedźwiedzia przysługa
 2. W firmie która dla mnie to robi sama ocena uszkodzenia jest odpłatna (350 netto), o odzyskiwaniu już nie będę pisał, ale kasa gruba
 3. Mój sposób na tą śrubę, to młotek 1kg i od serca opukać zwrotnicę tam gdzie przechodzi śruba (uderzać w kierunku poprzecznym do śruby). Potem już klasycznie wybić śrubę uderzając osiowo. Powinna wyskoczyć.
 4. Te 3 śrubki luzują koło na wale (dokładnie jego połowę z zębami pod pasek). Na dużą śrubkę zakładasz klucz i delikatnie popukując obracasz wałek względem koła. Nie odkręcasz jej tylko używasz jako "punkt zaczepienia".
 5. Dzięki Koledzy za wskazówki. Mi też nikt nie stanął na odcisk, a z policjantami w większości przypadków udało się dogadać. Bardziej chodzi mi tutaj o kasiarzy z ITD, uważam że jeżeli ktoś chce mnie rozliczać z przestrzegania przepisów, sam też powinien ich przestrzegać. A często widzę forda inspektorków zaparkowanego przy DK92, na poboczu wzdłuż ciągłej linii, czego przepisy - w przypadku "cywili" - zabraniają... Zastanawiam się po prostu czy takie działanie jest zgodne z prawem. Kuczi dzięki za link, znalazłem na tej podstawie aktualne rozporządzenie tutaj: http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-z-dnia-18-lipca-2008-r-w-sprawie-kontroli-ruchu-drogowego/ (w Chrome kliknąć prawym na czarne tło->zbadaj element->DELETE) natomiast ani w tym ani w Twoim nie znalazłem tego czego szukam
 6. Czy ktoś może podrzucić jakie przepisy regulują przeprowadzanie kontroli przez ITD (oraz przez Policję, jeżeli to inne przepisy)? Konkretnie chodzi o zatrzymywanie wzdłuż linii ciągłej przy krawędzi jezdni, czy samochód przeprowadzający kontrolę może być tak zaparkowany?
 7. Ten numer nadaje producent więc po nich można dojść.
 8. Dziękuję wszystkim za polecanie mnie, niestety (albo stety) firma się rozwija i nie mam już czasu na podłączanie samochodów. Mogę z czystym sumieniem polecić zakład Michała w Przeźmierowie ul. Rzemieslnicza - koło giełdy samochodowej telefon 609627948, 618142973
 9. ormowiec

  GALA

  Mam schemat z Golfa i wg niego nie przechodzi, jest osobny wtyk 4-pin koło kolektora ssącego (czerwono-biały, biały, czarny i żółty)
 10. A przeciwmgielne tylne przełożyłeś na lewą stronę?
 11. Kiedy się dławi, czy spaliny śmierdzą paliwem? Myślę że paliwa dostaje zbyt dużo zbyt niż mało.
 12. Nie ma prawego i lewego wahacza, jest taki sam na obie strony tylko oczywiście inaczej zamontowany. Może z jednej strony masz oryginał a z drugiej zamiennik (są bardzo tanie)
 13. Wygląda na oryginał, tuleja gumowa jest oryginalna
 14. Pewnie dlatego ktoś sprzedaje, bo ma go dość.Mój ojciec kupił B6 z salonu i pamiętam, że m. in. auto wyjechało z fabryki bez ustawionej geometri i pocięło nowiutkie opony, wymienili przepływomierz po kilku miesiącach i coś tam jeszcze. W mojej ocenie ta lista usterek w odniesieniu do przebiegu w przypadku B6 jest calkiem realna Z drugiej strony kupujesz auto w którym te wszystkie rzeczy masz już wymienione, a przebieg ma niewielki.
 15. Czyli w imię bezpieczeństwa przyczepek, badanie techniczne nie może być przeprowadzone w SKP. Trzeba znaleźć odpowiednią "jednostkę akredytowaną do wykonania procedury homologacji", zabulić i dopiero wtedy do SKP na nabicie numerów ciekawe jakie są koszty wydania takiej homologacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy