Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Na włączonym zapłonie też?

Spróbuj na krótko...podaj na wtyczke na silniku bezpośrednio plus i minus, to zwykły silnik prądu stałego,zmiana polaryzacji powoduje zmianę kierunku obrotów silnika,musi się włączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam pewnie tak samo jak w B3 mocowany jest podnośnik.

Weź drugą osobę- niech trzyma szybę. A Ty odkręcaj śruby.

Odkręcisz, powoli opuścisz i odkręcisz mocowanie szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem chyba bedzie, niedługo bede wymieniał podnosnik szyby lewej to wtedy wezbe od razu silnik i caly modul podepne pod wtyczke prawej szyby i jak zadziała tzn ze cos z tamtym modułem albo silnikiem jest nie tak to wyeliminuje braki napiecia na kablach chociaz wydaje mi sie ze nia ma jak sprawdzałem. pewnie padł moduł komfortu przy silniku i nie podaje napiecia na silnik i nic

 

p.s. tutaj moduł jest połaczony z silnikiem, na wtyczce nie ma tylko plusa minusa ale jest kilka innych dodatkowych.

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewód czerwono zólty który łączy instalacje centralnego zamka i el szyb... służy do domykania szyb "awaryjnie" ?? tak to rozumiem.. teraz moje pytanie...

impuls zamyka szyby czy Stały + ??? i czy stałe pozostawienie na nim + możę spowodować uszkodzenie modułu ??

Edytowane przez heruur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impuls nie wystarczy ...musi być podany plus przez minimum czasu jaki jest potrzebny na całkowite zamknięcie szyb...

i czy stałe pozostawienie na nim + możę spowodować uszkodzenie modułu ??

O ile przekażnik w module odbije to nic się nie stanie...a czy jak dusisz przycisk od szyb gdy szyba jest już u góry to silnik buczy? -nie...z domykaniem jest podobnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
służy do domykania szyb "awaryjnie" ?? tak to rozumiem.

Źle rozumiesz, poszukaj było dokładnie opisane co i jak.

Co do reszty pytań: ja wiem, ze szukajka gryzie ale spoko jest szczepiona :D

Edit: O kolega Lebow mnie wyprzedził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał heruur Zobacz post

służy do domykania szyb "awaryjnie" ?? tak to rozumiem.

Źle rozumiesz, poszukaj było dokładnie opisane co i jak.

 

to też pytam Bo mogę żle rozumieć .. w A3 98 r. kluczykiem można było awaryjnie domknąc szyby.. mój przypadek = prowadnica się uszkodziła ... ( plastik na prowadnicy urwał się i szyba szła krzywo .. więc przeciążenie nie pozwalało domknąć szyby) przytrzymałem kluczykiem i zamkło się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 jest domykanie szyb z kluczyka i jest to normalne domykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komfort el szyb działa na szybę pasażera na zamykanie ?? bo obstawiam że mam uszkodzony moduł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy komfort el szyb działa na szybę pasażera na zamykanie ??

Tak...

..ale konkretnie co się dzieje ? nie działa prawy guzik, lewy czy domykanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podmienię wiązkę elektryki to zostanie mi moduł na zbycie, tylko nie wiem kiedy to zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... No ciekawostka.

U mnie wszystkie 4 szyby jadą w dół po naciśnięciu 1 raz ale do góry żeby podjechały to już musze trzymać cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa jakoś tak idiotycznie, że przy otwartych drzwiach, a zapłonie=off szyba kierowcy jedzie sama w dół, a do góry trzeba trzymać... natomiast zapłon=on do góry też jedzie już sama. Z szybą pasażera też jakoś to dziwnie działa, już nie pamiętam dokładnie. W każdym razie fabrycznie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zapłonie :

w dół jada L i P po nacisnieciu

 

do góry L jedzie sama P trzymac trzeba

 

 

otwarcie drzwi to sygnal MASA na brązowo białym przewodzie... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do góry L jedzie sama P trzymac trzeba

wg mnie L nie powinna jechać sama do góry. powinna się zachowywać jak P. W b4 mam tak że do góry obie szyby trzeba przytrzymać a w dół obie jadą same. W b3 mam starego typu przyciski i tam trzeba trzymać zawsze przyciski ale tym się nie można sugerować bo jak mówiłem instalacja starego typu.

 

otwarcie drzwi to sygnal MASA na brązowo białym przewodzie... ??

chodzi Ci o otworzenie drzwi kluczykiem?? centralny sterowany jest plusem, u mnie za otwieranie i zamykanie odpowiedzialne są przewody czarno biały i żółto czarwony. który za co odpowiada dokładnie to nie pamiętam.

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o otworzenie drzwi kluczykiem?

O krańcówkę, nie pamiętam koloru, ale na pewno pojawia się masa.

 

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

 

PS. szyby ele. w B4 są zupełnie inaczej rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O krańcówkę, nie pamiętam koloru, ale na pewno pojawia się masa.

cytuj mnie nie heruur'a ;)

jak o krańcówkę to tak, masa, o ile pamiętam to brązowo biały. mogę sprawdzić jutro jeszcze, teraz pod blok nie pójdę i nie będę grzebał w aucie.. ;)

 

PS. szyby ele. w B4 są zupełnie inaczej rozwiązane.

oki oki, nie wiedziałem. a czym się to różni?? pytam z ciekawości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dla mnei to glupio one działaja... bo autodmykanie na L jest na P nie... szyby powinny działac jeszcze po wyłączeniu kluczyka... doczasu kiedy nie zadasz sygnału na brazowo biały ( masa ) a one odrazu po wyłaćzeniu kluczyka przestaja zyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo autodmykanie na L jest na P nie

To cos z modułem ,dodam tylko że w B3

Domykanie działa najpier na prawe drzwi potwm na lewe.

Szyby działają już po otwarciu drzwi ale po zamknięciu znów nie działają i trzeba przekręcić kluczyk. Prawa i lewa szyba jedzie w dół sama po jednokrotnym dłuższym naciśnięciu guzika ale w górę tylko lewa, prawa -trzeba trzymać guzik (bezpieczeństwo...dzieci ,żona itp...)

Po zagaszeniu auta szyby jeszcze jakiś czas działają na zamkniętych drzwiach potem historia... sie powtarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności