Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

W prawym tylnym zamień, niebieski z szarym

tak - znaczy jak ją odepnę to szyby będą działać i włącznik też zacznie zgodnie z pomysłem hansa?

zgadza się. Oczywiście mowa o tym z postu #54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pisałem w poście #57 może wiecie co z tym zrobić, czego jeszcze brakuje.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki kabelek i złączkę jak na zdjęciu zaznaczoe na zielono?

im000119.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam i to też jest podpięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opuść trochę szyby, rozłącz tą kostkę i tą od strony moduły przytknij do masy np. do tej nielakierowanej śruby. szyby powinny jechać w górę po paru sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra podniosę fotel i zobaczę ,a jak pójdą do góry to co może być zwalone!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czasem mam tak ze np opuszcze prawą szybe i nagle po chwili chce zamknąć niedziała ani przycisk od strony kierowcy ani tamtem. wyłace zapłon włacze ponownie i działa normalnie. gdzie jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opuść trochę szyby, rozłącz tą kostkę i tą od strony moduły przytknij do masy np. do tej nielakierowanej śruby. szyby powinny jechać w górę po paru sekundach

Nie do masy tylko do plusa ( Czerwony Gruby przewód w białej wtyczce) na domykaniu podawany jest plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra ,a dlaczego nie działa z kluczyka domykanie jak wszystko jest podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra ,a dlaczego nie działa z kluczyka domykanie jak wszystko jest podłączone.

A masz klamkę od wersji z domykaniem ,idą do niej trzy kabelki , nie pamiętam kolorów, ja jak podłączałem domykanie z alarmu to musiałem odłączyć tą pojedynczą wtyczkę pod fotelem bo mi w chwili domykania szyb załączała się pompka od centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy oryginalny centralny zamek to co jest jeszcze potrzebne.dwu pinowy włącznik drzwiowy od kierowcy oryginalna wiązka z szybami rączki sterownik pod siedzeniem,a i tak niema domykania z kluczyka nie wspomnę z alarmu.Co jest nie tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie ktos odpowie?;p bo uciażliwa jest jazda na trasie opuszcze szybe chce ja potem podniesc a tu zawiecha, przeciez niebede stawał i gasił silnika zeby szybe domknąć;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i tak niema domykania z kluczyka nie wspomnę z alarmu.Co jest nie tak????

Z alarmu musi iść sygnał trwający kilkanaście sekund, impuls nie wystarczy i koniecznie PLUS -ja mam 30sec z alarmu ale minus i musiałem zrobić na przekaźnik. Sprawdź czy aby jest dobry styk na kostkach w module. Być może wiązka którą masz jest jednak niekompletna . Czy z włączników wszystko gra?

To samo proponuję koledze dd0_bb sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne i profilaktycznie psiknąć je jakimś odrdzewiaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do masy tylko do plusa ( Czerwony Gruby przewód w białej wtyczce) na domykaniu podawany jest plus.

Aż byłem sprawdzić i szyby jadą do góry po podaniu masy na ten kabelek, na 100000000000%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zmieniałem ,,elektryka jest fabryczna ( tylko przód ) , widocznie helmuty musiały wprowadzić modernizacje od 91 do 93 , dziwi mnie jednak fakt jaki mieli cel w tym iż tylko ten jeden kabelek umieścili na dodatkowej wtyczce - też próbowałem domknąć szyby masą przy module i zero reakcji ,u mnie dopiero plus zdał egzamin,.

Najfajniejsze jest jednak to jak ludzie sprzedając auto i dowiadują się od kupujących jakie ich auta mają udogodnienia--świadkiem byłem jak gość nie wiedział o domykaniu szyb kluczykiem w vectrze -albo inny cztery lata wajchował kluczykiem w bagażniku mondeo a wystarczyło przycisnąć zamek palcem na 1 sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

 

żeby otworzyć prawe szyby muszę najpierw nacisnąć przycisk do góry a dopiero wtedy do dołu i się otworzą, a innym przypadku nie reagują na przycisk. Jak już raz się otworzy szybę to można ją otwierać i zamykać do woli, aż do ponownego uruchomienia silnika

 

lewe szyby otwierają się i zamykają ok, natomiast czasem zdarzy mi się ze szyba nie reaguje na przycisk, słychać tylko takie ciche buczenie, trzeba zdjąć i założyć klemę od akumulatora i wszystko działa już poprawnie

 

o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam podobnie tyle ze mi przestaje działać i musze zgasić silnik. i ponownie to działa. a czasem zdazało sie tak ze najpierw musiałęm nacisnac przycisk od prawej szyby potem normalnie lewa domykałem. wkurzające to;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams moze jakis przekaznik w module komfortu sie zawiesza albo cos

przeczysc styki w przelacznikach i wtyczkach i sprobuj przelutowac modul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams moze jakis przekaznik w module komfortu sie zawiesza albo cos

przeczysc styki w przelacznikach i wtyczkach i sprobuj przelutowac modul

 

gdzie znajdę ten moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B4 nie znajdziesz. stawiam że któryś silniczek ma zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności