Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę otworzyć szyby pasażera.

na 75 % padł przełącznik.

 

Poczytałem trochę na forum że winą może być moduł komfortu.

U Ciebie nie ma modułu. Masz rarytas, szyby sterowane przekaźnikami. Kiedyś widziałem takie coś w b3 US ale nikt mi nie wierzył.. Z tego co widzę i wnioskuję to padł komuś moduł i przerobił to na przekaźniki. Ja bym nic nie ruszał i nie kombinował...

 

Czy do modułu są podpięte elektryczne lusterka?

Nie.

 

Czy po zainstalowaniu modułu komfortu będę miał możliwość domykania szyb z kluczyka?

Nie poradzisz sobie, chyba że znasz się na schematach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik wymieniałem już 2 razy, nadal to samo jest. Dodam że kiedyś przycisnąłem przez przypadek otwieranie obu szyb w dół, przyciski zrobiły się ciepłe i zaczął wydobywać się dym z przełącznika szyb. Jeszcze jedno co zauważyłem to że podczas otwierania lub zamykania szyb jarzy mi się przez chwilę dioda od świateł drogowych. Jeśli kupię moduł komfortu z wtyczkami i podłącze kable tak jak są ucięte to będzie działało czy lepiej sobie darować tą przeróbkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to stwierdzać ale to nie jest oryginalny moduł tylko jakaś samoróbka rozszyfrować to to jest nie lada wyzwanie . Oryginał wygląda zuuuuupełnie inaczej. Gdyby poświęcić dzień lub dwa można by to spróbować przerobić pod oryginalny moduł - taki jaki powinien być. Masz 2 x el. szyby czy 4 x el. szyby?

 

Chociaż widzę w sumie 8 przekaźników to wnioskuję że masz 4 x el. szyby.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam że kiedyś przycisnąłem przez przypadek otwieranie obu szyb w dół, przyciski zrobiły się ciepłe i zaczął wydobywać się dym z przełącznika szyb.

Przejrzyj styki i przewody przy przełącznikach..

 

Jeśli kupię moduł komfortu z wtyczkami i podłącze kable tak jak są ucięte to będzie działało czy lepiej sobie darować tą przeróbkę?

Jak wygląda u Ciebie tył przełącznika? Przewody masz tam lutowane czy wpinane kostki? Daj foto umiejscowienia przełączników i jak z tyłu wyglądają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili sprawdzę przełączniki, a kable ogarnę miernikiem. Wrzucam link do galerii zdjęć, opisy w dolnym lewym rogu. Kolego wladek1181 posiadam 2 szyby elektrycznie regulowane. https://www.dropbox.com/sh/9ftkk2kftl2trqv/AAAQ6oVIoYfJ7_Bg9EFwRT2wa?lst

Edytowane przez Kurbaszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym poszukać w garażu bo po mojej byłej B3 został mi moduł komfortu, sprawdzę i jak chcesz to mogę Tobie go podarować, w module jest opcja sterowania lusterkami. Miałbyś ład i porządek w elektryce. To przede wszystkim.

 

Do moderatora to nie jest oferta handlowa a oferta darowizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mogę Ci odpowiedzieć.

Jeżeli kupisz moduł komfortu (najlepiej żeby był z wtyczkami) i podłączysz wszystkie przewody do niego to powinno wszystko działać. Domykanie szyb z centralnego też, jeżeli pod kanapą masz luźny czerwono żółty przewód z czerwoną wtyczką. A jaki moduł? O taki: http://allegro.pl/modul-komfortu-elektrycznych-szyb-passat-b3-i4402337294.html. Tylko nie płać tyle. Adekwatna cena to 40 - 50 zł.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

w module jest opcja sterowania lusterkami.

Nie prawda. Sterowanie lusterkami to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc kolego Qdlik. Poszukam jutro tego kabla z wtyczką. W najbliższym czasie postaram się zdobyć moduł komfortu oraz zainstalować go w moim Passku, oraz dam znać czy operacja się powiodła.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ciekawość mnie zjadła i poszedłem dzisiaj sprawdzić czy mam ten czerwono żółty kabel:lol Znalazłem luźny kabel (trochę ich tam jest) był zaizolowany, jest bez wtyczki, ucięty https://www.dropbox.com/s/xx3ii0h6obdm2sc/DSC03589.JPG o ten kabel chodzi?

Edytowane przez Kurbaszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najbliższym czasie postaram się zdobyć moduł komfortu oraz zainstalować go w moim Passku, oraz dam znać czy operacja się powiodła.

Mam nadzieję że problemów nie będzie ale gdyby coś się pojawiło to pisz tutaj. Kiedyś studiowałem temat elektrycznych szyb w b3, może jeszcze wszystkiego nie zapomniałem.. ;)

Coś Ci podpowiem na początek.. Gruby czerwony to stały plus. Zawsze tam ma być napięcie. Czarny, to plus po zapłonie, bez niego moduł nie ruszy. Każdy brązowy to masa.

 

Możesz mi jeszcze napisać jakie kolory przewodów masz tam pod kanapą luzem? Pytam bo coś mi się zdaje że masz wiązkę pod 4 szyby poprowadzoną...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

o ten kabel chodzi?

Tak, o ten. Podłącz pod niego miernik, druga igła miernika do masy. Niech druga osoba zamyka drzwi i przytrzyma kluczyk a Ty sprawdź czy pojawia się tam plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi się wydawało że jest tam dużo nie podłączonych kabli. Dzisiaj przejrzałem na spokojnie i okazało się że są dwa nie podłączone, biało - zielony i szaro - bordowy.

Tak, o ten. Podłącz pod niego miernik, druga igła miernika do masy. Niech druga osoba zamyka drzwi i przytrzyma kluczyk a Ty sprawdź czy pojawia się tam plus.
Zgadza się, po przekręceniu kluczyka mam napięcie 12 V z hakiem.
Każdy brązowy to masa.
Zgadza się, wszystkie brązowe kable są zarobione konektorami oczkowymi i przykręcone śrubą do karoserii. Edytowane przez Kurbaszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiązka ma wtyczki na moduł i bezpiecznik który jest montowany ori nad skrzynką bezpiczników to spokojnie możesz brać i montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to wzystko co na foto

Po powiększeniu widać (przynajmniej ja nie widzę) że nie ma wtyczki zasilania modułu, czyli musiałbyś zdobyć jeszcze ten kawałek wiązki od modułu do skrzynki przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koles mowil ze modulu tylko brak moze sprzedal z wtyczka. Jak dostane to bede wiedzial wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg schematu trzeciej wtyczki nie idzie tak sobie odseparować, zdjęcie po powiększeniu nie powala i może te żółte piksele to ta trzecia wtyczka która powinna być biała.

Niech Ci wyśle lepsze zdjęcie samych wtyczek od modułu=powinny być trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o modul to taki sam jest do 2 i 4 el szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o modul to taki sam jest do 2 i 4 el szyb?

Są inne, ale moduł od czterech elektrycznych szyb działa z dwoma elektrycznymi szybami, ale nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze bo ten modul mial 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności