Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

W trasie z komputera 5,3l/100 ... z praktyki, tzw. jazda mieszana 6,2l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojcu spala przy manualnej skrzyni i dużej aktywności prawej nogi pod 7-8 l/100 km. 2.0 TDI 140 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój wyjątkowo dużo żre...

Po mieście, czyli w Warszawie w korkach pali 10, a na trasie (3-4 osoby i pełen bagażnik) nawet 6,5...

Dodam, że ponieważ w mieście strasznie dużo pali, to staram się jeździć wyjątkowo emerycko :) żeby palił mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,0 CR 170KM przebiek aktualny +4500km

 

miasto jazda dynamiczna - 8,4

miasto jazda spokojna- 7,2

trasa(80-160km)+troche miasta srednia predkosc 120-140km/h - 6,1

trasa przy naprade lajtowej jezdzie ponizej 6L (no ale to juz naprawde oszczednie)

 

ogolnie mi sie spalanie podoba moj pasek w kombi przy tym silniku pali mniej niz golf 4 1,4 16v benzyna heh to jest dopiero zadziwiajace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice-Sopot, max. 130km/h i wział mi 4,6l/100km - 1.9TDI 105KM (2 osoby na pokładzie i lekki bagaż - laptop w torbie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita szanownych użytkowników pasków ja pomykam pasatem 2.0TDI i muszę powiedzieć że nie narzekam na ten silnik a i spalanie wyszło mi 5,3l nadmieniam ze auto było załadowane 3osoby plus bagaże i pokonałem trasę 1500km i teraz jestem w Norwegii i pozdrawiam wszystkich z tego przepięknego kraju :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i teraz jestem w Norwegii i pozdrawiam wszystkich z tego przepięknego kraju :

Byłem nie raz ładny kraj ,ładny!

 

pasatem 2.0TDI i muszę powiedzieć że nie narzekam

Zaraz ktoś napisze ,że i tak się sypie :D

 

a i spalanie wyszło mi 5,3l nadmieniam ze auto było załadowane 3osoby plus bagaże i pokonałem trasę 1500km

Na prawdę nie wiem jak to zrobiłeś, inaczej jest to niemożliwe w 3 osoby z bagażem 5.3! Samemu i jazda 70km/h może i tak , ale w Twoje 5.3 nie wierze, nagraj filmik telefonem i nam pokaż w MFA przejedź , jaka trasa i spalanie :) Ostatnio pokonałem trasę 800km po PL (OLSZTYN-PIOTRKÓW-OLSZTYN) wziął mi 8.1L, jak wracałem [kawałek autostrady, potem "gierkówką" więc 160km/h+(śpieszyło mi się ,nie jeżdże jak wariat!), a gdy jechałem po dziurach do Łodzi wziął 6.8L ale to była wolna jazda, korki, maksymalnie do 140 , ogólnie cały czas 60-90km/h

Więc przepraszam, ale dopóki nie zobaczę to nie uwierzę, nadmienię iż jechałem tylko z synem ,zero bagażu (no chyba ,że można powiedzieć tak o

lekki bagaż - laptop w torbie)
Jak kolega Biszkopt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samemu i jazda 70km/h może i tak , ale w Twoje 5.3 nie wierze, nagraj filmik telefonem i nam pokaż w MFA przejedź , jaka trasa i spalanie

Udowodnić nie ma problemu z MFA, wystarczy odpowiednio korektę wpisać ;).

Jeżeli w takich warunkach auto pokazałoby mi takie spalanie przeliczyłbym to jeszcze raz z danych przy tankowaniu, bo komputery VW są dość rozbieżne. Średnia 5,3 z takiej trasy jest raczej nierealna, choć możliwa do osiągnięcia, ale w bardzo specyficznych warunkach. Ja mogę powiedzieć, że kiedyś na trasie Warszawa Wiedeń w 2 osoby i lekki bagaż udało mi się uzyskać średnią 5,8 przy spokojnej jeździe. Ta sama trasa z powrotem, tylko znacznie szybciej i spalanie 6,7.

Aktualnie w Toyocie z D-CATem jeszcze nie udało mi sie zejść poniżej 6,2, wiec uważam, że silnik passata jest oszczędniejszy.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie w Toyocie z D-CATem jeszcze nie udało mi sie zejść poniżej 6,2, wiec uważam, że silnik passata jest oszczędniejszy.

A co to za porównanie? 2.2D-4D do 2.0TDI i tego prawie 40KM mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przejechałem 160 km i moje auto spaliło 5,7L na każde 100km, w aucie jechały 2 dorosłe osoby i małe dziecko + niewielki bagaż. Jechałem spokojnie bo z rodziną na pokładzie nie szaleje.

Auto może mało spalać tylko trzeba rozsądnie jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na prawdę nie wiem jak to zrobiłeś, inaczej jest to niemożliwe w 3 osoby z bagażem 5.3! (...)

 

Passek B6, 140KM, diesel, skrzynia manualna, samochód nowy (2010 rok):

Powrót z Włoch, trasa 1290 km od stacji we Włoszech do stacji w Katowicach, wyjazd o 11:00 (około 37 stopni), przyjazd około 2:00 kolejnego dnia w nocy + klima działała do 20:00/21:00, stała prędkość około 110-130 km, 4 osoby na pokładzie + bagaże pod korek; średnia prędkość całej trasy jaką pokazywał komputer po przyjeździe to równe 100km/h, jazda głównie na tempomacie, tylko autostrady

 

spalanie ... 5.11/100 (po przeliczeniu paliwa i km, nie pamiętam co pokazywał komputer) :-)

Edytowane przez ThYX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalanie ... 5.11/100 (po przeliczeniu paliwa i km, nie pamiętam co pokazywał komputer) :-)

Na prawdę dopóki nie zobaczę nie uwierzę kropka. Jeżdżę trochę jużtym samochodem, ale nie wiem jak można zrobić 5.2L przy 4osobach. Może CR są oszczędniejsze, nie wiem w każdym razie posiadacze TDI , chyba wszędzie tak mają ,żeby zaniżać spalanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może CR są oszczędniejsze, nie wiem w każdym razie posiadacze TDI , chyba wszędzie tak mają ,żeby zaniżać spalanie

Ja nigdy nie zaniżałem, bo nie widzę sensu, choć też byłem o to posądzany. Po prostu miałem od nowości to auto i mimo, że miałem w przeszłości życiowej motywy rajdowe jeździłem tym autem normalnie. Może to zboczenie :), ale od początku prowadziłem zapiski w excellu, dalej je prowadzę. Średnie roczne spalanie mojego egzemplarza 2,0TDI 140KM BKP było 6,3l/100km. W zimę palił trochę więcej, w lato mniej. Komputer dopóki go nie skalibrowałem zaniżał ok. 0,2l/100km. W trasie przy normalnej jeździe nie miałem problemu z uzyskaniem wyniku ok. 5,5 l/100km, choć jadąc umiejętnie można zejść nawet do prawie 5,0. Raz na odcinku Krynica Zdrój - Nowy Sącz z boxem na dachu, w 4 osoby, załadowanym na maxa autem uzyskałem 4,3 :) - jazda 70-80km/h w kolumnie aut.

Jeżeli ktoś ma z tym problem, to jest kilka możliwości:

1. Jeździ inaczej, może bardziej agresywnie;

2. Kupił zajeżdżone auto i nie bardzo jest tego świadom;

3. Stan techniczny auta jest, jaki jest - zanieczyszczone pompowtryski, filtry, hamulce itd. - to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Z doświadczenia wiem, że szerokość opon nie ma na spalanie praktycznie wpływu - od nowości jeździłem w lato na 235/45/17 zaś w zimę 215/55/16, róznice na przełomie sezonów niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to faktycznie jest różnie, sam nie wierzyłem w texty mówiące o spalaniu poniżej 5,5 litra,

 

Ale, ostatnio trasa Warszawa>Nidzica, z 3 miesiecznym dzieckiem, więc mega płynnie i spokojnie (max 100 km/h) srednia wyszła 5,3 litra

 

Rekord w przejechaniu o 3 w nocy wisłostrady od mostu północnego do siekierkowskiego, tempomat na 80 km/h i idealnie wszystkie swiatła trafiłem, wynik: 4,7 l

 

 

a średnie z warszawy od czasu kiedy są wakacje to 9.3 (przed wakacjami równa 10)

 

2.0 TDI BMR PD, DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tempomat na 80 km/h i idealnie wszystkie swiatła trafiłem, wynik: 4,7 l

Gdybyś jechał bez tempomatu byłoby pewnie 4,5 albo mniej - z doświadczenia wiem, że z tempomatem więcej pali, szczególnie przy jeździe po nierównym terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam że przy spokojnej jeździe do 100km/h bez włączonej klimatyzacji można bez problemu zejść ze spaleniem poniżej 5,5l. Średnie z całego roku u mnie to 6,2.

Fajnie jest usłyszeć Matsil że po sprzedaniu passata nadal uważasz że jeździło się nim bardzo dobrze. Myślę że pod względem prowadzenia i spalania do passata można tylko porównać forda mondeo. Oczywiście porównuję auta w podobnej cenie i klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał ThYX Zobacz post

spalanie ... 5.11/100 (po przeliczeniu paliwa i km, nie pamiętam co pokazywał komputer) :-)

Na prawdę dopóki nie zobaczę nie uwierzę kropka. Jeżdżę trochę jużtym samochodem, ale nie wiem jak można zrobić 5.2L przy 4osobach. Może CR są oszczędniejsze, nie wiem w każdym razie posiadacze TDI , chyba wszędzie tak mają ,żeby zaniżać spalanie

 

Nie zaniżyłem, podałem jak było. Jechałem oszczędnie i spokojnie. Po prostu dobre drogi to się spokojnie jedzie. Ostatnio jechałem na Grunwald + korki 3h + włączona klima. Całość trasy 967 (jazda miejska + Katowice-Grunwald + Grunwald-Katowice) wyszło mi 6,82/100. Ale to było ekstremum bo w takich korkach to jeszcze nie jechałem, w końcu trasę z Wwy na Grunwald (jakieś 190km) jechałem ..... 8h !!! Wszystko zależy od warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zresztą teraz musi się męczyć z Avensisem

Rzeczywiście, chętnie bym się pomęczył za Passata 2.2 D-CATEM z 2010 :D

 

Oczywiście panowie , spalanie na trasie 5.5 L ok jest jak najbardziej możliwe, kiedyś miałem spalanie 4.7L na 100km/h ale to jazda była 60-70km/h i "muskanie" gazu nie wciskanie. Na trasie nie oszukujmy się w PL bierze kur...a jak jedzie się 70km/h.

Dlatego jak ostatnio pisałem spalanie 6.5L na trasie przy w miare dynamicznej jezdzie to normalne spalanie.

Ostatnio miałem 8.1L na trasie, no ale to była w miare "wariacka" jazda. Także ten tym samochodem można osiągnąć 5.0L realnego spalania , ale to na prawdę w sprzyjających warunkach

 

 

Gdybyś jechał bez tempomatu byłoby pewnie 4,5 albo mniej - z doświadczenia wiem, że z tempomatem więcej pali,

Dokładnie , bo on trzyma tą 70-stkę powiedzmy cały czas czyli nie rozpedza się lekko pod górke aby wcisnąć lżej gaz i osiągnąć mniejsze spalanie tylko "depta" pod górke , gdzie chwilowe spalanie wynosi 10L.

 

róznice na przełomie sezonów niezauważalne.

Dokładnie masz rację. Na zimę mam 205/55/16 lato 235/45/17 spalanie tak naprawdę takie same. Chociaż o te 0.2-0.3 myślę ,że bierze więcej (mówię tutaj o jeździe aby uzyskać najniższe spalanie) to jednak trochę w lato większe jest spalanie, możliwe ,że ze względu na KLIMATYZACJĘ i właśnie rozmiar opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golfy V występowały ze skrzynią DSG, zwłaszcza z silnikami benzynowymi (np. GTI). Czasami można też spotkać 1.9 diesla z automatem (na 99% DSG). Będą to jednak starsze wersje skrzyni, z 6 biegami i sprzęgłami w kąpieli olejowej - bardzie upierdliwe w serwisie i z większą bezwładnością podczas pracy (w porównaniu do DSG7).

 

Co do spalania - samochód z DSG może co najwyżej palić mniej od takiej samej wersji ze skrzynia manualną, na pewno nie więcej. Obecnie (Golf VI czy Passat) mają w danych katalogowych spalanie ze skrzynią DSG mniejsze w każdym terenie o co najmniej 0,1 l/100 km, podczas gdy przyspieszenie do 100 km/h "na papierze" jest również lepsze (czasy o 0,1 s mniejsze). Specjalnie dodałem "na papieże", gdyż przy skrzyni manualnej czas przyspeiszenia do np. 100 km/h jest dla wielu kierowców nieosiągalny z powodu nie najlepszej techniki przekładania biegów, natomiast dla DSG jest prawdziwy zawsze.

 

Pozostaje tylko kwestia dobrego sprawdzenia skrzyni - skrzynia źle serwisowana albo brutalnie traktowana przez kierowcę (np. gwałtowne przyspieszanie przy zimnym oleju) może przysporzyć wiele problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności