Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego tankuję gdy zaświeca się rezerwa to około 64 L; zasięg wyskakuje 1050km. a faktycznie robię około 900-930 km. ewentualnie w trasie przy spokojnej jeżdzie powyżej 1000 km. ale latem w upalne dni lub ubiegłej zimy spalił 64L na około 800 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie skalibrowane kompy pod realne spalanie czy pokazuje wam tak jak ustawiła fabryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna jestem posiadaczem passata b6 i myślę że trochę za dużo mi pali ;) na trasie schodzi do 6,5 natomiast w mieście ponad 10l pali moim zdaniem stanowczo za dużo, ale gdy kasowałem komputer to poprzedni właściciel na 5000 km miał średnią 6,1 i z tąd moje pytanie czy to może być wina paliwa? bo tankowałem na Orlenie nie Verve tylko myślę że tego normalnego diesla za 4.20 coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam paska 140KM DSG, przejechałem nim 7 tys km, do tej pory spalał na trasie średnio około 6,5 litra na setkę. Wczoraj jechałem lekko ponad 300km z Puław do Krakowa, całą trasę na tempomacie 110 - 120 km, delikatne wyprzedzanie i na koniec komputer pokazał mi 5,5 litra na setkę. Natomiast dzisiaj jechałem z przyczepką dwuosiową i nie zszedłem poniżej 10 litrów :D.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie faktyczne w stosunku do komputera pokładowego mi pokazuje +- 0.2L czyli jest OK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi pali 5,0 - 5,5 na trasie i jestem średnio zadowolony, mógłby palić 4,8.

w mieście tak 7 - 7,5 jak zimny.

ale jak mocno pocisnę te moje szalone 105 źrebaków to pali i 10 :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak liczylem sam srednia (litry paliwa do km ) to chyba wychodzi inaczej niz na MFA.

Sprawdzcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stale kalibruję.

Jestem na etapie 112%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie kół sprawdzałęm to rzeczywistość versus MFA+ to +/- 101%

 

więc prawie idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak liczylem sam srednia (litry paliwa do km ) to chyba wychodzi inaczej niz na MFA.

Sprawdzcie .

ja myślę że zatankować do pełna jeździć do rezerwy znów zatankować do pełna i ilość litrów zatankowanych i ilość km da nam średnie powtarzam średnie spalanie ale za to najbardziej wiarygodne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zjeżdżając cały bak mierzę spalanie realne i wedle tego kalibruję mfa.

Jestem już dosyć blisko (0.3L odchyłu, a był 1.0L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jestem na etapie 112%.

 

A gdzie sprawdzasz te % , to miedzy obliczeniami MFA a kalkulatorem recznie wychodzi ?

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

 

po zmianie kół sprawdzałęm to rzeczywistość versus MFA+ to +/- 101%

 

A jak to sprawdzales ?

 

---------- Post added at 18:55 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

ja myślę że zatankować do pełna jeździć do rezerwy znów zatankować do pełna i ilość litrów zatankowanych i ilość km da nam średnie powtarzam średnie spalanie ale za to najbardziej wiarygodne!!!

 

Mozna i tak ,wiarygodnosc bedzie napewno .Tak czy tak wyjdzie konkretnie ile paliwa na ile starczylo km ,podzielic na 100km i mamy dokladnie ile paliwa poszlo na wszystkie 100km.

Tak robie rezerwa i pelny bak ,ale mozna i do 1/4 baku jezdzic a nastepnie tankowac .

Do tego jeszcze mozna wyzerowac MFA 2 , te na 99h99min . Bedzie widac wtedy tam wyniki calego baku .

Nawet dwa tankowania i wiecej mozna policzyc ,wyzerowac male kilometry na liczniku ,i zachowac paragony z iloscia paliwa .Policzyc i wyjdzie .

 

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

 

Ja zjeżdżając cały bak mierzę spalanie realne i wedle tego kalibruję mfa.

Jestem już dosyć blisko (0.3L odchyłu, a był 1.0L

 

Tyle wychodzilo ci miedzy wskazaniami MFA a recznym liczeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję na full, zeruję mały licznik i program 2 kompa.

Zjeżdżam do rezerwy (ok 900km) i znowu zalewam na full.

Mam wtedy obraz ile litrów zeszło na pokonanie określonej ilości km.

Jak miałem MFA ustawione na 100% to pokazywało 7,4L z 900 km, a z własnego obliczenia wyszło mi 8,2L.

Wbiłem więc 110%, wtedy 7,8L w stosunku do rzeczywistego 8,2L (to zawsze wychodzi mi tyle samo po zjechaniu całego baku).

Jak wbiłem 115% (najwięcej ile można) to było już 8,4L w stosunku do 8,2L.

Teraz męczę 112%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak miałem MFA ustawione na 100% to pokazywało 7,4L z 900 km, a z własnego obliczenia wyszło mi 8,2L.

Wbiłem więc 110%, wtedy 7,8L w stosunku do rzeczywistego 8,2L (to zawsze wychodzi mi tyle samo po zjechaniu całego baku).

 

Ustawianie i wbijanie % do MFA przez fejs tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję jak zapali się rezerwa , nie tankuję do pełna , średnie spalanie liczę sobie według takiego wzoru : ilość paliwa x 100 : ilość przejechanych kilometrów :) , pomiędzy MFA a liczeniem mam niezgodność jakieś dziesiątki litra ale tym się nie przejmuję :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procenty do mfa wbijasz vcdsem.

Też miałem 0,8L różnicy, ale stanowiło to 10%.

Nie lubię siebie okłamywać...

 

Wątek o korekcie spalania, instrukcja post 30...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=961676#post961676

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z pomiarem prędkości w waszych Passatach ale mój na zimówkach pokazuje na liczniku np 60km/h kiedy w tym samym czasie nawigacja określa prędkość jako 55km/h.

 

Znowu letnie opony mam wyższe od zalecanych przez producenta bo 215/55/R17 i teraz prędkość z navigacji dopiero jest równa tej na liczniku. Mam wątpliwości czy jeżdżąc na zalecanych gumach licznik dobrze liczy nam kilometry (chyba że to nawigacja źle określa prędkość). Trzeba by jakoś sprawdzić te wskazania. Takie przekłamania również mogą wpływać na informacje o realnym spalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Licznik vs Can w RNS 510 na 205/55 16 letnich wychodzi ok. 3-4 km/h np. na liczniku 100 a na Can 97 :)

Także chyba nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wątpliwości czy jeżdżąc na zalecanych gumach licznik dobrze liczy nam kilometry (chyba że to nawigacja źle określa prędkość). Trzeba by jakoś sprawdzić te wskazania. Takie przekłamania również mogą wpływać na informacje o realnym spalaniu.

Większość jak nie wszystkie samochody są tak ustawione, że zaniżają prędkość nawet ok 6%. Realne prędkości są na nawigacji.

Gdzieś o tym już było, podobno chodzi o to żebyśmy nieświadomie nie przekraczali dozwolonej prędkości. Wątpię, żeby ktoś spotkał się z samochodem, który na seryjnych kołach (zalecanych przez producenta) nie zaniża prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności