Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że:

- wydaje nam się, że jedziemy szybciej

- "robimy więcej km" na tym samym paliwie

- częściej przyjeżdżamy na przeglądy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teddybar: Nie wiedziałem o tym. Skoro wszyscy tak mają to OK bo bałem się że tylko niektóre modele, czy cuś :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No fajny rekord ,do gazety i na reklame VW .

Bak mial wiekszy bo 77L , apetyt mniejszy bo 1.6 105KM dodatkowo system start/stop wiec na swiatlach i postojach nie polykal paliwa . Ciekawe czy mial manuala czy DSG ?

Piekna srednia predkosc 72km/h ,pewnie trasa ekstra . Nie to co nasze wijace sie korki . Umnie buduja obwodnice , a na ten czas jest katastrofa .W piatki i rano w poniedzialki lepiej omijac to miasto, bo by dostac sie z jednego kranca na inny to z 30 min jak nie lepiej trzeba odstac. Troche lepiej jest wyjechac z centrum miasta ,ale tylko ciut . Swiatla nie daja rady ,az ostatnio przy mcdonaldzie miski kierowaly ruchem . Totalny korek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dziś trasa Łódź - Rybnik i z powrotem średnio 6,0 - 6,2 l/100km. Gierkówką w granicach 110- 130 km/h, autostrada ok 130 - 140 km/h. Skuszony reklamą tutaj pewnym specyfikiem do wtryskiwaczy wlałem i przejechałem 2 tyś km i nie odczułem żadnej różnicy w spalaniu. Na wolnych obrotach wskazania 0,8 - 1,0l/h. Ciekawi mnie fakt, że rok temu na tej samej trasie udało mi się osiągnąć 4, 9l/100 km.

Ale nie narzekam ,srednio po przejechaniu 2 tyś km komputer pokazuje 6,3l/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja dziś trasa Łódź - Rybnik i z powrotem średnio 6,0 - 6,2 l/100km. Gierkówką w granicach 110- 130 km/h, autostrada ok 130 - 140 km/h. Skuszony reklamą tutaj pewnym specyfikiem do wtryskiwaczy wlałem i przejechałem 2 tyś km i nie odczułem żadnej różnicy w spalaniu. Na wolnych obrotach wskazania 0,8 - 1,0l/h. Ciekawi mnie fakt, że rok temu na tej samej trasie udało mi się osiągnąć 4, 9l/100 km.

Ale nie narzekam ,srednio po przejechaniu 2 tyś km komputer pokazuje 6,3l/100.

jeśli to nie tajemnica to co za specyfik wlałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis firmy STP do czyszczenia pompowtryskiwaczy na Orlenie 19,90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jakis firmy STP do czyszczenia pompowtryskiwaczy na Orlenie 19,90.

 

Lalem to i tak ,co do spalania du..a brak widzialnych roznic .

Co do czyszczenia pompek ,to po tym STP korekty identyczne czyli du..a .

Ale jesli chodzi o Motul diesel system clin ,to spalanie spadlo (widac wzrokowo) i po km.

No a korekty takie same .

Likuida nie testowalem jeszcze .

Zalejcie Motula i patrzcie jak srednia spada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trasa 650 km, średnia 5,2l/100. Średnia prędkość 68 km/godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,2?? W moim przypadku chyba połowę przebiegu na sznurku... Od samego początku posiadania B6 wiedziałem, że pali sporo więcej niż poprzedni B5 1,9 AVF. Dzisiaj zrobiłem 190km starałem się jechać naprawdę oszczędnie, 110km/h nie przekraczałem, średnia wg. MFA wyszła 6,5l/100km i prędkość 59km/h ale taka jazda to za duża męczarnia. Przy normalej mojej jeździe poniżej 7,5 nie schodzę. Średnia na MFA2 z kilku tyś km wychodzi 8,4l w większości kręcąc się po okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w trasie przy spokojnej jezdzie wyszlo 5,8 a w miescie od 6,9 do 8. 2,0 DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Niemieckiej auto banie przy średniej jeździe 140-180km/h opędzlował 7,1/100km

ostatnio jazda po mieście+trasa ok 120km 5,9l z tymże, po trasie nie przekraczałem 100km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Mi przy spokojnej jezdzie pali 5,5 do 6 litrów na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tankuje do pelna pod korek mam pelny bak wskazuje mi 1230 km do przejechania na jakiej podstawie on to wylicza a drugi aspekt rusze 10 km i mi spadlo do 1150 raz liczy co 10 a raz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tankuje do pelna pod korek mam pelny bak wskazuje mi 1230 km do przejechania na jakiej podstawie on to wylicza a drugi aspekt rusze 10 km i mi spadlo do 1150 raz liczy co 10 a raz wiecej

 

oblicza na podstawie ilości paliwa w zbiorniku oraz "stylu" jazdy - chwilowego spalania. Jedziesz po trasie, spalisz mało - pokazuje dużo km do przejechania. Wjedziesz w miasto - kilometry do przejechania gwałtownie spadają. Generalnie chodzi o to, że zasięg jest obliczany na podstawie chwilowego spalania z określonego przedziału czasu, np. z ostatniej godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracałem 200 km, średnia prędkość wyszła 59 ale ogólnie jechałem 80-100km/h, raczej bez wyprzedzania bo wiadomo - jeden wielki sznur samochodów.

Spalanie pierwszy raz spadło mi poniżej 6 i wyszło mi 5,9 L ale np dzisiaj do pracy w korkach 11,8L :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na odcinku 100 km - 4,8 l (poza miastem), przy spokojnej jeździe 80-110 km/h. Do tej pory nie mogłem na tej trasie zejść poniżej 6 l. Spadek spalania nastąpił po zmianie opon na zimowe - NOKIAN WR G2, letnie były Bridgestone. Dlatego też kolejne letnie również będą NOKIAN-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI spalanie po przejechaniu 700km pokazuje 5,9l ale boję się że mnie okłamuje bo był zalany na full i po zrobieniu tych 700km wskazówka poziomu paliwa zbliża sie nieuchronnie do rezerwy i pokazuje komp że zrobie jeszcze 180km

Więc czegoś nie rozumie jak na zbiorniku 70l przy średnim spalaniu 5,9 mam zrobić tylko 880km wiem że jak zatankuję do pełna to sobie sam wylicze rzeczywiste średnie spalanie lecz boję sie że mocno zaniża mi komp. spalanie

Poczekam jak się zaświeci rezerwa i tankuję do pełna to będzie chwila prawdy paska mam od niespełna miesiąca więc jestem ciekaw ile wyjdzie rzeczywiste spalanie

czy u Was też tak jest????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak jest, zaniża mi o ok 10%. Można to ustawić gdzieś vag-iem albo VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności