Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

też tak jest, zaniża mi o ok 10%. Można to ustawić gdzieś vag-iem albo VCDS

Jeżeli wyliczę że zaniża mi 10% to i tak będę zadowolony boję się żeby ze 20% nie różniły się wskazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku ładnych mierzeniach doszedłem do korekty spalania 12%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajechałem na stacje weszło 56l do pełna zrobiłem 770km

czyli średnie spalanie mi wyszło 7,3 miałem nadzieję że będzie mniejsze bo komp pokładowy pokazywał mi 5,9 więc bardzo ale to bardzo zaniża spalanie

a miałem nadzieję że w 6,5l/100km się zmieszczę jeżdżę 30% miasto reszta poza lecz spokojnie do pracy po 25km w jedną strone był to 1 pomiar niedawno zakupiłem passata więc zobaczę co będzie dalej a leję verva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie później korektę spalania, trudno okłamywać siebie samego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy lubią się okłamywać i wierzą w to co komp pokazuje i piszą że im pali 6,5 L w mieście i 5,5 L na trasie. Ale to niemożliwe, nie w przypadku 2,0 TDI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie później korektę spalania, trudno okłamywać siebie samego... ;)

Jak się robi tą korektę samemu czy podpiąć pod komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, we wskazanym linku masz opis.

Jak robiłeś coś vcdsem to 2 minuty roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczola36

panowie autko płynie. srednie spalanie na trasie Anglia- Polska 6,5 litra . W Niemczech ile fabryka dała oczywiscie w granicach rozsadku czyli 210 km/h a i tak mnie mijali. srednia predkosc jazdy 117 km /h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ok ale jedź do serwisu bo wskaźnik prędkości Ci przekłamuje o około 25 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na baku zrobiłem 1000,7 km. średnia 6,4 l/100km przy śr. prędkości 70km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tankowanie do pełna 57l zrobione 840km więc śr. spalanie 6.8l poprzednio było 7.2 lekka poprawa (komp ponownie dużo zaniżył śr. spalanie pokazał 5.7l) jutro zakładam zimówki zobaczymy jak to wpłynie na spalanie?

Sam nie jestem w stanie ustawić żeby mi komp pokazywał bardziej trafnie bo nie znam się na tym może u mechanika jak będę to mi to zrobi żeby te różnice nie wychodziły takie duże ponad 1litr rozumie max 0.5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stanęło na korekcie 112% i już któryś bak jest OK.

A zimówki masz w oryginalnym rozmiarze, żeby robić korekty spalania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie dwa baki po wawie zjeździłem w najgorszych momentach (pracuje w ścisłym centrum) i dziennie 3-4 razy wyjeżdzam z biura na spotkania po warszawie. Średnie spalania w warszawskich korkach wyniosło: 13,2

 

NIestety za kazdym razem autko się dogrzewało dopiero jak dojeżdzałem na miejsce, ale taki urok miejskiej jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz dobrze skalibrowany komputer?

Bo jak nie to dolicz jeszcze z 10% :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam, dawno już kalibrowałem,

 

wskazanie stacja/komp pokrywa mi się w 100% +/- 2 %(zależy od stacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatnich 2 bakach:

1 - 0,1L różnicy

2 - 0,0L różnicy

 

:lol:lol:lol:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnie dwa baki po wawie zjeździłem w najgorszych momentach (pracuje w ścisłym centrum) i dziennie 3-4 razy wyjeżdzam z biura na spotkania po warszawie. Średnie spalania w warszawskich korkach wyniosło: 13,2

 

NIestety za kazdym razem autko się dogrzewało dopiero jak dojeżdzałem na miejsce, ale taki urok miejskiej jazdy

 

A na trasie ile ci pali?

Gdzieś ostatniop słyszałem że tak wysokie spalanie (przy niskim na trasie) w tych silnikach spowodowane jest kiepskim oprogramowaniem skrzyni DSG, która trochę przeciąga biegi i za szybko zrzuca na bieg na niższy.

Ostanio jeździłem z kumplem jego paskiem z 2007 BMR i u niego skrzynia chodzi jakoś inaczej - szybciej zmienia biegi i później zrzuca na niższy. Powoduje to że jego silnik średnio chodzi na dużo niższych obrotach - spalanie w mieście między 7,5 a 8,5 u mnie za to bardzo ciężko zejsć poniżej 10 L po mieście. Aha kumpel ma szersze gumy 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie,

jak mi sie nagrzeje silnik to mi w miescie pali 9.5~10

na trasie to do 120 km/h przy sporym załądunku prawie zawsze to 6,7 jest jakieś magiczne

 

poprostu chcialem zwrócic uwage na fakt, ze jak sie diesel nie nagrzeje do pełna to spalanie jest masakryczne nawet w porównaniu z benzyna.

 

a mój automat (DSG) w miescie jest wyuczony zmiany biegów na max 2100~2200 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odebrałem mojego z salonu w kielcach - powrót drogami jak to z kielc do Kato, czyli średnimi - koło 100km/h na tempomacie i rzadko coś ponadto i mi komp pokazał 5.1 :)

 

dzisiaj juz po jeżdżeniu trochę po mieście i postaniu w różnych korkach wskoczyło na 6.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności