Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Sam posiadam auto z 2.0 litrowym TDI oraz 6-o biegową skrzynią DSG i powiem, że spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Sądze, że manual wcale nie musi być oszczędniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz kolego pochwalić się ile ci spala?? ja mam paska 1,9 tdi 131 koni z virusem na 160 koni i mi pali srednio 6,5 - a miasto 7,5-8. Mozesz jakies porównanie dać

 

 

Powiedzcie jeszcze jak te silniki 2,0 tdi 140 - 170 koni w kazdym artykule pisali ze są awaryjne - ich pierwsze dwa lata produkcji 2004 -2006 - jak to jest ?

 

 

ja mam skrzynię manual

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sam posiadam auto z 2.0 litrowym TDI oraz 6-o biegową skrzynią DSG i powiem, że spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Sądze, że manual wcale nie musi być oszczędniejszy

 

Jesli to passat z DSG to zamiesc to w opisie . No ale w miescie to juz chyba nie jest taki oszczedny . Roznica moze byc jak samo DSG zmienia biegi na D i jak zmienia je czlowiek na + /-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2.0 TDI z DSG w mieście spala więcej od manuala 9taka charakterystyka tej skrzyni). Mi w mieście spokojnie połyka 10L a z kilmą nawet 11L. Chyba że w ogóle nie ma korków np w nocy to wtedy wciąga 8,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto spala w trasie 6.5 - 7 , miasto 8 l. DSG TDI 140 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez DSG 140konny diesel w mieście 10L , bez różnicy czy masz automat czy manual spala tak samo. Podobno 13% mniej z DSG...ale czy to prawda? Wątpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moje auto spala w trasie 6.5 - 7 , miasto 8 l. DSG TDI 140 KM.

 

Wyniki rewelacja ale trasa 6.5-7 to chyba jak do 100km/h , zmien opis auta jest tam juz mozliwosc wybrania DSG TDI 140KM . A w miescie 8 z klima czy bez, napisz czy na D czy recznie zmieniasz biegi i z jakimi predkosciami ? Podobno jak samemu zmienia sie biegi w DSG tak przed 2000obr na min. to moze mniej spalic niz na samym D , ale nie sprawdzalem tego jeszcze .

 

Moj w miescie 9.5 z klima a trasa 7.5 . Ale jak jazda okolo 100km/h najwiecej to i 6.6 .

 

Pozatym jak jest DPF to lepiej troche dociskac pedal bo inaczej filtr bedzie sie czyscil czesto . W miescie dociskac sie nie da , ale w trasie to te 120km/h 2300obr.min powinno byc . Jesli z DPF trasa i tak do 100km/h blisko 2000obr.min. to kolejnego dnia czyscic sie filtr bedzie chcial sam . Cwiczylem to i teraz traza 120-140kmh i kolejnego dnia cisza w sterowniku . A mialem tak 2 razy ze trasa do 100 i kolejny dzien sterownik zachcial wypalania filtra . Tak mi sie wydaje i tu gdzies czytalem ze aby filtr sie czyscil trzeba jechac pow. 2000obr.min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd u Was takie małe różnice między spalaniem w trasie i w mieście.

U mnie na trasie wychodzi między 6-6,5 a 7,5 ale w mieście ciężko zejść poniżej 10L przy spokojnej jeździe na D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
U mnie na trasie wychodzi między 6-6,5 a 7,5

 

Z jakimi predkosciami na trasie latasz ?

 

W miescie 10 ,moze noge masz z olowiu i lubisz sie rozpedzac ostor i tak samo zwalniac ? Albo ten typ tak ma (miasto Wa-a). A klima na ile nastawiona ? Moze wiecej osob wozisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 6,5 jak się jedzie w granicach 90-100km/h (kiepskie drogi)

- 7,5 w granicach 140km/h

- w miescie jak pisałem przy spokojnej jeździe bez deptania, jeżdże najczęściej sam a klima na 21 stopni ale jakie to ma znaczenie albo jest włączona albo nie...

- jak są duże korki to i 12L wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
klima na 21 stopni ale jakie to ma znaczenie albo jest włączona albo nie...

 

Moze jak na mniejsza temp ustawione (clima wydajniej musi pracowac ) to wciaga wiecej , z moich obserwacji wynika ze jak sa upaly a ustawiam na 16 to na wolnych obrotach z 0.6 l/h rosnie na 1.0 l/h na postoju , moze jakies 0.5-1.0l na 100km wciagac wiecej wczasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtam,

właśnie wróciłem z 3miasta, a dokładnie z Rumii do Koła, około 330 km opis trasy oczywiscie mniejwięcej to zatłoczona obwodnica 3miasta, następnie piekna jazda po autostradzie 160-170km/h potem znów lipa, przejazd przez Toruń bo obwodnica zakorkowana i rozkopana, Włoclawek podobnie. Średnia prędkość to 67km/h spalanie średnie 6,6l/100km skrzynia DSG jazda na D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seat Leon 2.0TDI DSG średnio z 2-3 miesięcy 6,5 l/100km - spokojna płynna jazda podmiejska, czasami tylko dostanie ognia żeby turbinka się nie zasyfiła sadzami.

Ostanio na trasie około 240km - ze średnią prędkością 100-120 6.0 l/100km - jechałem sam w trybie "D" z klimą i starałem się nie szarpać auta, płynna jazda z patrzeniem troche dalej przed siebie jak tylko na tył poprzedzającego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja systematycznie dolewam ten specyfik co trzecie, czwarte tankowanie. Nie wlewam uszlachetnionego paliwa ponieważ sam wolę to zrobić.

 

http://www.moto.allegro.pl/item1110490083_liqui_moly_systempflege_common_rail_diesel_tdi.html

 

Fakt, że w Wawie trochę jest inaczej niż w Łodzi. Dlatego u ciebie jest aż tak duże spalanie.

 

Co do mojej jazdy - hmm, zdecydowanie nie należę do kierowców wolno jeźdzących :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja spalam w trasie na tempomacie 130 km/h 6.5 l/100 km. Ale to autostrady w niemczech.

 

W miescie najwiecej mialem 7.8 l/100 km.

 

Z tym ze ja nie depcze na skrzyzowaniach bo to sensu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich przezeczytalem dyskusje i ... strasznie malo pala wasze paski:blink moj lubi rope ale i noga ciezka w miescie nigdy mniej niz 10l a najczesciej wiecej:dolamam i trasa cóż rzadko podróżuje po polskich drogach glownie niemcy a tam zawsze mi sie spieszy i na pelnym baku pod korek, paliwa "polskiego" nie zrobie wiecej niz 750km natomiast na "niemieckim" paliwie jest to prawie 800km

Edytowane przez olekot13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj lubi rope ale i noga ciezka w miescie nigdy mniej niz 10l a najczesciej wiecej

Ty masz 170, mój 140 tyle pali :)

Ale powiem Wam ,że wg. moich obserwacji (różne style jazdy) czy jeżdżę jak głupi , czy spokojnie różnica w spalaniu w moim egzemplarzu wynosi koło 1L :) dlatego DIESEL jest o tyle lepszy od benzyny ,że nie pali X2. Bo benzyną można osiągnąć 1.8T(z b5fl) 8L ale nie problem jest 16L w 1.8T(spalanie z MFA po syna jeździe).

Ostatnio zastanawiałem się dość mocno nad S6 4.2 ~2004r. zobaczymy, ciężko znaleźć zadbany egzemplarz, z tego powodu ,że ostatnio robię więcej km w mieście niż na trasie wole dołożyć 2L w mieście więcej i mieć pod nogą 340KM niz spalać 10L i mieć 140 :)

Na trasie jasne Passat jest ekonomiczny, aczkolwiek po ostatniej jeździe BMW 2.0D 150KM powiedziałem ,że PASSAT to smok! Spalanie w jedną stronę oczywiście bo w dwie bym zasnął :D na odcinku 200km REALNEGO spalania 3.9L w 3 osoby, prędkość 80-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ich pierwsze dwa lata produkcji 2004 -2006

Passat B6 z tym silnikiem wszedł w marcu 2005.

A co do awaryjnosci, to trochę tego było. Ale aktualnie kupując auto z tych roczników masz 99% pewności, że to co miało się popsuć już dawno zostało wymienione :).

Denerwuje mnie pisanie bzdur przez różne gazety o niewiadomo jakiej awaryjności. Może było tego 2 a może 3%. Gdyby wszystkie auta z tych lat miały problemy vw dawno już by splajtował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z tym ze ja nie depcze na skrzyzowaniach bo to sensu nie ma.

 

Zgadza sie im wolniej sie rozpedza paska na D tym wczesniej zmienia biegi i mniej pali.

 

Mam prosbe byscie dopisywali czy posiadacie DPF , bo jak wiadomo z tym filterkiem i akcjami sterownika troche wiecej ON polyka i moga byc inne srednie .

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

 

jak są duże korki to i 12L wciąga

 

W twoim spalaniu miejskim korki maja chyba spory wplyw , nawet na te 10L.

 

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

piekna jazda po autostradzie 160-170km/h

 

A podczas tych predkosci ile widziales spalania chwilowego ?

 

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

Seat Leon 2.0TDI DSG średnio z 2-3 miesięcy 6,5 l/100km

 

Jaka ci tam srednia predkosc na te 2-3 miechy wyszla ?

 

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:12 ----------

 

Ja systematycznie dolewam ten specyfik co trzecie, czwarte tankowanie. Nie wlewam uszlachetnionego paliwa ponieważ sam wolę to zrobić.

 

I jakie spalanie i srednia predkosc ci wychodzi po zalaniu LIQUI MOLY ?

 

Ja dolalem ostatnio MOTUL DIESEL SYSTEM CLIN i spalanie spadlo o 0.5 a moze i troche lepiej.

 

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

 

Passat B6 z tym silnikiem wszedł w marcu 2005.

A co do awaryjnosci, to trochę tego było. Ale aktualnie kupując auto z tych roczników masz 99% pewności, że to co miało się popsuć już dawno zostało wymienione .

Denerwuje mnie pisanie bzdur przez różne gazety o niewiadomo jakiej awaryjności. Może było tego 2 a może 3%. Gdyby wszystkie auta z tych lat miały problemy vw dawno już by splajtował

 

Zgadzam sie i licze ze masz racje .

 

Pozatym nawet tu na forum jak ktos czyta to zalamuje rece ile to problemow z tymi paskami . Jednak tych osob i przypadkow jest jakis procent na cala "populacje" wszyscy tu nie pisza i to tylko jakis odsetek. Pozatym wplyw na o ma tez jak ktos jezdzil wczesniej i jak dbamy teraz sami o swoje cacka . Skarbony to one troche sa , ale pomyslcie ile laik ktory wiedzy nie ma i checi zagladac pod maske placi za wszystko . Pozatym wydaje mi sie ,po czytaniu tutaj ze te kupowane w polsce od dealera i ty pomykajace wczesniej mialy problemy z tym czy z tamtym niz te sprowadzane. Moge sie w czyms mylic oczywiscie .Jedni wchodza na forum bo chca kupic , inni bo sa ciekawi czym pomykaja , a inni bo maja problem. Ci co kupuja nie powinni brac wszystkiego do siebie , dystans i wskazowki moga .

 

Oczywiscie trzeba przyznac ze vw mniej sie stara niz we wczesniejszych latach . Mam tu na mysli Golfa II niezawodnego . Moze poprostu technologia ich przerasta , a moze to celowe dzialanie . Zamiast wyliczac co na ile KM starczy powinni sie zajac tym by na sporo wiecej starczalo .

 

A patrzac na nasze ulice , do puki nie mialem tego samochodu to nie zwracalem na nie uwagi . A teraz to co 3-4 auto na drodze to widze paska b6 . Moze to zludzenie i widze co chce czyli tylko b6 ale jedna osoba stwierdzila identycznie ,tylko ta osoba tez ma b6 . Wiec nie wiem ,moze wy tez tak widzicie ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spalanie w podpisie. można sobie kliknąć i zobaczyć tankowanie. jeżdżę raczej dynamicznie. większość tras co robię to do Rzeszowa i poniżej 120 km/h poza terenem zabudowanym nie schodzi a i jak się śpieszę to i więcej. zauważyłem że na trasie pali około 6l/100 a na mieście około 8-8,5l/100 a wszystko się mi mniej więcej wyrównuje i średnia jest tam w granicach 7-7,5l/100km.

 

rekordowa trasa co do spalania to Częstochowa - Rzeszów w zimie, w fatalnych warunkach to 4,8l/100km; powyżej 60km/h nie jechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności