Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kris4motion

Witam,

 

Poniżej raport spalania z majówki, trasa wawa-sopot i z powrotem (w jedną stronę ok 365 km). Samochód - Passat 3.2 DSG 4motion

 

W stronę Sopotu jazda bardzo dynamiczna, w trybie S, częste wyprzedzanie i "pedał w podłodze" prędkości do 160-180 km/h. Średnie spalanie z tej trasy wyszło 12,3 l/100 km.

 

W stronę powrotną spokojna jazda w trybie Drive, prędkości maks. do 140-150. Średnie spalanie 9,8 l/100 km. Srednia prędkość przejazdu 79 km/h.

 

W sumie jestem zadowolony, mam spalanie na poziomie Poloneza:)

 

Kris4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Witam,

Wczoraj byłem w małej trasie (630 km ;) ) i udało mi się osiągnąć wynik 5.7l/100km!!! :ok:

Przyznaję, że jechałem baaaaardzo ekonomicznie, nie przekraczałem 120km/h, chyba, że trzeba było przesunąć się o TIRa do przodu. Wynik wydaje mie się jest SUPER!!!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Znowu ja :cwaniak:

Wczoraj zrobiłem 1100 km, z tego 600 km po autostradzie. Po autostradzie śmigałem z tempomacikimem ustawionym na 150 km/h non-stop. Średnie spalanie wyszło w tych warunkach 7.8 l/100 km, a średnia prędkość 125 km/h.

Chyba całkiem przyzwoity wynik jeśli chodzi o spalanie, nie sądzicie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

droga z Lodzi do Rawy Mazowieckiej, jechala zona, juz chyba drugi raz sie jej udalo to zrobic, predkosc do 130km/h, lagodne przyspieszanie i pusta droga (nocą)

srednie spalanie 5,2 niezle co :)

 

a ja jadac do Wwy ostro Decha gaz decha gaz (do 180km/h) i Wwa w korkach, wyszlo 9,3, tez niezle kurka wodna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobny wątek powstał dla modelu B5, może warto byłoby podzielić się wynikami tego chyba najbardziej popularnego silnika w B6. Można podawać dane z komputera i jeżeli ktoś robi podobne statystyki niech wpisze dane obliczone przez siebie.

Z mojego doświadczenia widzę, że jednak komputer trochę zaniża rzeczywiste spalanie - jakieś 0,3 do 0,4 ltr, moim zdaniem to dużo, w B5 obliczał lepiej i dane się pokrywały.

Moje wyniki z komputera to:

średnie mieszane - 6,0 l/100lm

trasa - 5,6 l/100km

miasto - 6,9 l/100km

Rzeczywiste zmierzone:

średnie mieszane - 6,4 l/100lm

trasa - 5,9 l/100km

miasto - 7,2 l/100km

Są to wyniki uśrednione z kilkunastu tankowań.

Aha, dodam jeszcze, że jeżdżę na ogumieniu 235/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. jak się pierdzielę i jadę jak dupa do pracy z ok 90km/h to zdarza się nie raz że widzę 4,7l/100km. Trochę szybciej to 5,2-5,5. Normalna średnia od tankowania do tankowania przy w miarę normalnej jeździe to 5,9. Komputer zaniża ok 0,1-0,2 co jest miłym zaskoczeniem gdyż w Corolli TSport wahało się takie zaniżanie od 0,5 do 1 litra !!!

Opony o szerokości 215/55R16.

A dodam że trasa z południa polski nad morze w zeszłym roku 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci auto obładowane po dach na full i spalanie 5,2; a z powrotem przy szybszej jeździe 6,5 więc wszystko zależy od kierowcy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
miasto - 6,9 l/100km

O jakim mieście piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 konikow wiecej ale:

-Fakt ze duzo zalezy od kierowcy

-Zalezy czy jedziemy jak dziadek w kapeluszu czy chcemy sobie poKubicowac:-)

-Zalezy czy jedziemy z klima on czy off

-Zalezy czy na trasie pomaga nam wiaterek czy jedziemy pod niego

-Zalezy jakie mamy oponki

-Zalezy czy miejskie spalanie liczymy w godzinach szczytu np w W-wie,czy w jakiejs malej pipidowie co tez ma prawa miejskie:-)

-A zreszta co tu sie rozwodzic-jak sie zapali kontrolka z dystrybutorem trza nakarmic furke i tyle:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakim mieście piszesz?

O Warszawie, dodam że nie jeżdżę po mieście w szczycie.

 

-Fakt ze duzo zalezy od kierowcy

-Zalezy czy jedziemy jak dziadek w kapeluszu czy chcemy sobie poKubicowac:-)

-Zalezy czy jedziemy z klima on czy off

-Zalezy czy na trasie pomaga nam wiaterek czy jedziemy pod niego

-Zalezy jakie mamy oponki

-Zalezy czy miejskie spalanie liczymy w godzinach szczytu np w W-wie,czy w jakiejs malej pipidowie co tez ma prawa miejskie:-)

Oczywiście wszystko O.K., dlatego bierzemy dane z kilkunastu tankowań, wtedy większość z powyższych zależności nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
O Warszawie, dodam że nie jeżdżę po mieście w szczycie.

Gdybyś jeździł, spalanie by wyszlo ok. 10l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,

U mnie wychodzi mniej wiecej tak:

100% miasto - 8,6 (Lodz, krotkie odcinki, spory ruch)

trasa - od ~5 (tylko i wylacznie w Szwecji gdzi ejezdzi sie wolno (ok 90 km/h) i plynnie, poprzez 6,4 (autostrada ok 130-140 km/h) do powiedzmy 7,4 (autostrada ok 160 km/h lub droga lokalna, czeste wyprzedzanie.)

Pozdrawiam,

//M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po jezdzie w korkach i poza nimi samo miasto 8,2

Sama autostrada z tempo nastawionym na 180 - 8.3

Trasa dosc szybka;) 7,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość comza
U mnie po jezdzie w korkach i poza nimi samo miasto 8,2

Sama autostrada z tempo nastawionym na 180 - 8.3

Trasa dosc szybka;) 7,5

 

Mam paska dopiero od piątku, zrobiłem niecałe 1900 km i spalanie identyczne jak Twoje.

 

Tyle że jadąc w mieście jak emeryt dałem radę zjechać poniżej 7.5

Są to wskazania z komputera. Spalanie realne mam gdzieś - auto jest firmowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Głownie trasy po naszej kochanej Polsce

Co miesiąc robię rozliczenia i wychodzi regularnie 6,9 - 7,0 / 100

Z reguły (jak się da) to 120, rzadko 160/h

Komputer tochę zawyża spalanie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość avionik

moj pokazuje dzienne w granicach 7- 8.1 ale spalanie z ostatnich 3 tys km jest 7,1l/100km

moja jazda to ok 100km dziennie z czego 40 w cyklu miejskim.klima ON .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Witam!!!

 

Ja mam autko od niedawna i pokazuje mi komputer w cyklu mieszanym głównie po miescie 5,4l/100km. W sumie nie jeżdze szybko (po mieście poniżej 100km/h) bo staram się jak na razie wyczuć auto no i w korkach za bardzo nie poszaleje. Paliwo dorzeje trzeba jeździć ekonomicznie. Najbardziej podoba mi się 6 bieg na trasie :-))

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

 

Ja mam autko od niedawna i pokazuje mi komputer w cyklu mieszanym głównie po miescie 5,4l/100km. W sumie nie jeżdze szybko (po mieście poniżej 100km/h) bo staram się jak na razie wyczuć auto no i w korkach za bardzo nie poszaleje. Paliwo dorzeje trzeba jeździć ekonomicznie. Najbardziej podoba mi się 6 bieg na trasie :-))

 

Pozdrawiam

5,4 glownie po miescie? :o:O to 1,5 litra mniej niz deklaruje producent;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klokaj

Dziwne te wyniki ludziom wychodzą... ;) Mój rekord to średnia z trasy 5,7 ,max prędkość 100-110km/h, hamowanie silnikiem ,płynne rozpędzanie ,zmiana biegu ok 2000obr. Standardowo trasa od 6 do 6.5, miasto 7-8 ,miasto korek 8.5-10.Na węższych zimówkach (205) pali trochę mniej ok 0.4-0.5 wg komputera.Letnie opony 215.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

klokaj dziwne bo wszystko zależy od kierowcy

 

dla jednego spokojna jazda w jego wydaniu to dynamiczna dla innego :D

 

ja ostatnio jechalem ze znajomym do Lodzi, przed wyjazdem pytal mnie czy ciagle tak zapierdzielam jak kiedys za czasów "kawalerki" powiedzialem mu ze teraz juz jezdze spokojnie ze nie to co kiedys, ze raczej powoli plynnie i bez zapierdzielania, po przejechaniu 50km w moim mniemaniu spokojnie i niedynamicznie znajomy stwierdzil ze jednak nie jezdze spokojnie, ze jezdze bardzo szybko i ze on tak to nigdy nie jezdzi nawet jak sie spieszy, wiec,,,,, dla jednego dynamicznie to normalna jazda dla drugiego itd itp

 

Inny przykład, Moj przyjaciel twierdzi ze jezdzi dynamicznie swoim Mitshubishi L200 a on pali mu tylko 8 litrow (szczerze wierzyc od poczatku mi sie nie chcialo), a jak z nim sie przejechalem, boshe, wlukł się jak ostatnia ciota! gdybym ja pojechal moją wersję dynamicznej jazdy to l200 spalil by chyba z 15 lub 20 litrów ;) a gdybym ja tak jezdzil passatem tak jak on "dynamicznie", wszedzie dojezdzal bym 30% czasu pozniej ale auto palio by mi chyba zawsze ponizej 6 litrów :P

 

nawet jak ktos pisze ze pali mu przy 120-140 6 litrow to wystarczy zebys inaczej przyspieszal od 80 do tych 120 z ograniczenia jakiegos i juz roznica w spalaniu moze byc -/+ 1 litr spokojnie.

 

dlatego dla mnie najbardziej miarodajne oceny w porownywaniu ekonomiki różnych silnikow to oceny wychodzace spod jednej nogi, jednej osoby i nie ma sie co dziwic ze twoj TDi jest "inaczej" ekonomiczny od drugiego TDi innego użytkownika

 

na stronie http://ellliminator.blogspot.com/ zamiescilem nagrany telefonem w moj najlepszy wynik na trasie Lodz - Rawa Mazowiecka, jechalem maxymalnie do 120km/h plynnie i staralem sie mocno nie przyspieszac (to bylo na oponach zimowych jeszcze), jednak wyprzedzalem auta i stalem w korku kilka minut gdyz fragment drogi byl remontowany wtedy i ruch tam byl wahadłowy auta nie wylaczalem podczas postoju, stawałem kilka razy na światłach również

, wynik sredniego spalania byl dla mnie strasznym zaskoczeniem dlatego nagralem! bo naprawde sie nie wloklem, a ruch byl spory na trasie wtedy, wyprzedzily mnie raptem 1 auto tylko. Gdyby nie ten remont to mysle ze spalanie bylo by jeszcze o jakies 0,2 nizsze ;) jednak takie wyniki zdarzaja mi sie sporadycznie, gdyz zazwyczaj gdy wyprzedzam wciskam pedal gazu do konca :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Może trochę wyjaśnie jak udaje mi sie uzyskać takie spalanie. Tak jak napisałem po mieście jeżdze poniżej 100km/h (50-70km/h). Staram się ustawić poziom gazu tak żeby spalanie chwilowe było poniżej 6l. Czśsto jade na poziomie 2-3l/100km. Jak przekraczam wartość chwilową 6-7l/100km to odpuszczam gaz i dodaje go od nowa ustalając w połozeniu 4-5l. Optymalne ustawienie gazu daje mi takie średnie spalanie. Oczywiście pod góre potrafi mi wykazywać i chwilowe około 20l. Przed światłami zawsze staram się hamowac silnikiem i wyhamowywać w ostatniej chwili. Jeżeli robię coś nie tak to napiszcie mi o tym bo od niedawna jeżdze autem.

Po mieście korzystam głównie z zakresu biegów 1-4 ewentualnie czasami 5. Na trasie staram się jechać najwięcej na 6. Nawet wyprzedzanie też staram sie robić bez redukcji. Jak stoję i pracuje silnik to komputer wykazuje mi spalanie chwilowe 0,4l a z włączoną klimą 0,5l.

 

To tyle. Ewentualnie mój komuter coś zakłamuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności