Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

zapowietrzyłeś pompe ABS, należy ją odpowietrzyć przy pomocy VAGa. Jak to zrobić znajdziesz na forum, trzeba tylko poszukać. :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem moj passat b6 dzis podczs jazdy nawalil.

konkretnie zapala sie kontrolka esp i po chwili gasnie a potem znow sie zapala i do tego jak dodaje gazu to blokuje kola jak bym jechac po jakims lodzie bez wlaczonego esp. pozniej zapalil mi sie jeszcze silnik ale mysle ze to efekt tego ze auto zaczelo warjowac. podsumowujac zapala sie i gasnie kontrolka esp i blokuje kola podczas jazdy. czy ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ecik1987

witam kto mogl by podpowiedziec co sie dzieje , podczas jazdy 80-100 km/h wlacza mi sie ESP kontrola trakcji niema zadnego poslizgu prosta droga a tu kontrolka sie swieci i samochod hamuje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyna???

dzięki wszystkim za wskazówki. Jeszcze się nie uporałem z problemem :(

 

zauważyłem, że nawet jeśli wyłączę esp, to w trakcie jazdy pojawia mi się opisywany problem (nierówna praca silnika, tak jakby coś hamowało samochód). Wtedy też nie mogę włączyć esp (kontrolka świeci się cały czas). Po restarcie silnika zazwyczaj wraca do normy, ale nie zawsze. Co ciekawe, problem udało mi się usunąć, gdy uruchamiałem silnik z wciśniętym pedałem hamulca (wtedy coś stuknęło przy kołach (hamulcach?) i dalej nie było problemu.

 

Panowie co może być powodem?????

Ktoś ma jakiś pomysł? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane, powiedzcie dokąd idzie wiązka od czujnika ABS i klocków hamulcowych. Znika za nadkolem i....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w nadkole i za przelotką zintegrowaną z kablem masz kostki schowane, jeśli o to pytasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. najprawdopodobniej ta wiązka będzie do wymiany, chyba, że gdzieś dalej jest uszkodzenie. Gdzie poza ASO można to kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez problem a raczej jego kompletny brak. Jak ktoś udzieli mi jakichkolwiek wskazówek to jest masta... Passat awx 1.9 130 koni 2003 rok, jeżdze nim jakies 4 lata. Jak dotąd to zaświeconych kontrolek od abs czy esp jeszcze nie widzialem, moze to i lepiej bo nie męczą oczu jak sie cos zepsuje ale sęk w tym ze abs fizycznie dziala a esp nie. jeden mechanik mi powiedzial ze to dlatego ze ktos kiedys podmienil pompe na taka bez esp ale cos nie chce mi sie wirzyc, bo wtedy by sie swiecily kontrolki a u mnie nic nawet po przekreceniu zaplonu. czy da sie to jakos sprawdzic. dodam ze pod vag-iem nic nie pokazuje zadnych błedów...... Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz się vagiem z hamulcami - kanał 03 i podaj jaki masz model sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pisze:

4B0 614 517 G

ABS/ESP front 3428

kodowanie 04255 WSC 05311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonberger

witam, b5 2004 czy abs w tych rocznikach jest w standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że wszystko jest ok. Sterownik 4B0 614 517 G ma prawidłowe kodowanie wiec jeżeli nie zgłasza błędów powinno wszystko działać. Możesz jeszcze sprawdzić kodowanie bramki CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag numer 6n0 909 901

gateway k <->can 0001

kodowanie 00006

wsc 05311

 

Ostatnio nawet postanowilem zakodowac abs na nowo czyli 09555 login i potem 04255 kodowanie i oki... Potem login na basic setting 40168 i naciskam basic settings i oki... Nastepnie sprawdzilem bledy a tu: 01486 - System function test activated... maly test drive w lewo w prawo i blad znikł... i dalej nic. Widze ze sensory dzialają a sam system esp jakos nie... Czy jest to mozliwe ze ktos kiedys cos pokombinowal i naprzyklad permanentnie go zdezaktywował albo jakos go obszedl.. bo to tez mi chodzi po głowie a moze brak jakiegos bezpiecznika moze cos takiego wyłączyć.... Ewentualnie jakby ktos mi mogl polecic jakiegos dobrego magika na poludniu polski ktory moglby to sprawdzic :)

Edytowane przez kromka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim passatem B5 FL 2001 1.9 130 High Line. Podczas zimy po przejechaniu kilku kilometrów zapalała sie kontrolka trakcji i wyłaczała sie dopiero po ponownym uruchomiieniu silnika. Teraz dy tempetarura jest nieco wyższa wszytsko jest okej. Dopiero gdy auto rozpedzi sie do predkości powyżej 140 km/h problem sie powtarza. Byłem na diagnostyce i pokazało siadający pierwszy pompowtrysk i blad pompy abs. pytanie...czy pompa abs moze byc powodem ? czy to raczej czujnik ? Wiem ze temat był wałkowany na forum ale nie moge znależc problemu podobnego do mojego . Z gory dziekuje za odpowiedz :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa i zobacz czy zarejestrował jakiś błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zostało napisane:

 

Byłem na diagnostyce i pokazało siadający pierwszy pompowtrysk i blad pompy abs.

 

Po skasowaniu błędów, powracają ponownie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po wysasowaniu błędów problem pojawia sie ponownie. Nie wiem czy wymieniac czy tez regenerowac pompe abs i pompowtryski, czy moze poszukac przyczyny w czujnikach,okablowaniu czy tez bezpiecznikach. Dzisiaj spadl snieg i kontrola znowu sie wlaczyla po kilku minutach jazdy. Natomiast jak wracalem z pracy i temperatura byla juz powyzej zera wszytsko bylo okej. Zapomnialem dodac ze podczas wlaczenia sie kontroli trakcji samochod strasznie drga gdy jade rownomierna predkoscia. Wymienialem wczesniej klocki,tarcze i kola i to tez nie pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież zostało napisane:

Racja ;) Ale to nie zmienia faktu, że do dokładnej diagnozy przydałby się te błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim paskiem i prosiłbym o pomoc, a więc wszystko zaczeło się kilka tygodni temu co raz zapalały się dla mnie kontrolki ABS ESP ale po wyłączeniu zapłonu gasły i zapałały się sporadycznie, natomiast kilka dni temu zauważyłem że kontrolki zapalają się częściej przy pierwszym mocniejszym hamowaniu na dodatek doszła migająca kontrolka świec, pojechałem do warsztatu i zostało stwierdzone że nie ma światła stopu żarówki były przepalone a komputer wskazał czujnik świateł stop, po wymianie stop wrócił ale kontrolki nadal się zapalały ,dzień pózniej miałem wymianę przegubu i bezpośrednio po tej wymianie zaczęła się dziać jeszcze inna dziwna rzecz nim kontrolki się zaświecą a mianowicie przy końcowej fazie hamowania zaczyna bić abs na suchej nawierzchni . dziwna rzecz bo chyba abs się załancza przy poślizgu. w warsztacie pokazało błąd 1435 a mianowićie jakiegoś czujnika ciśnienia, ale pan elektryk powiedział że to nie wiadomo co może być, że to może być pompa, sterownik lub czujnik, auto trzeba zostawić i on będzie coś działał. czy ktoś miał taki problem ? proszę pomóżcie, jakie mogą być koszta? jako że mój sąsiad pracuje ASO zaproponował dla mnie wizytę u nich ze zniżką, co polecacie jakiegoś elektryka z prywatnego warsztatu czy ASO? pozdrawiam i proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności