Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.poprzednio pisałem że mi się zapaliły kontrolki ABS ESP. Później okazało się, że sterownik ABS ten pod dywanikiem od strony pasażera rozkodował się i po ponownym kodowaniu bez powodu rozkodowywał się sam. Kolega podgrzał go suszarą i złapał kodowanie. Tylko teraz cały czas jest w trybie testowym i za żadne skarby nie można nic zrobić. Kontrolki dalej świecą i nie działa. Kolega powiedział, że trzeba wymienić sterownik na nowy. Do tego w błędach pisze żeby uszkodzony jest sterownik silnika i Can Bus w trybie awaryjnym. Tylko, że nic innego złego nie dzieje się z samochodem. Wszystko działa oprócz ABS i ESP. Może ktoś spotkał się z czymś takim samym. Jeżeli już trzeba będzie wymienić ten sterownik to może ktos ma na zbyciu nr 8D 0907389 D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8.

 

 

 

[Wybór]

 

[03-ABS/hamulce]

 

[Nastawy podst. - 04]

 

 

Grupa "002"

 

[idź!]

 

No i nic z tego nie wyszło. Robiłem Vag com 311. Jak tylko kliknąłem grupa 001 od razu pokazał sie error w pierwszym okienku, przeszedłem do grupy 002 również error. Code failed 18258 czyli błąd komunikacji. Clean feiled ( jakos tak)-brak reakcji

Albo mam interfejs walnięty od początku (nowy Viaken) albo nie wiem. Po wejścu w ABS/hamulce normalnie sie komunikuje, odczytuje sterowniki, pojqawiają się cyferki, a potem lipa. Raz jeden pokazało sie po kliknięciu Group 002 i go -wszystkie pola 0/0 na zielono, ale pompy nie usłyszałem.

Po zakończeniu i postawieniu auta na koła. obie kontrolki świeciły się cały czas. Dopiero pierwsze hamowanie spowodowało, ze najpierw zgasła ESP, a potem ABS. Po trzecim uruchomieniu samochodu gasną obie tak jak trzeba, ale ESP chwilowo zapala sie co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki quiz... moze ktos cos wie na ten temat. passat b5fl awx kontrolka esp nie zapala sie wogole dodam ze abs dziala bez problemu. po wlaczeniu zaplonu esp nie zapala sie. przy gwaltownym ruszaniu system nie dziala. przycisk esp na konsoli srodkowej nie reaguje. ja obstawiam ze ktos kiedys niezle namieszal cos przy tym aucie. acha pod vagiem nie ma zadnych bledow Jesli ktos mial podobny problem lub moze mi udzielic jakiejs wskazowki wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z abs asr jak wlacze silnik to mi się palą nie znikają dopiero jak wyłącze silnik to wszystko wraca do normy lampki gasna i wszystko dziala abs i asr natomiast jezeli znowu przez dluzszy czas postoji wylaczony to znowu sie zapalaja. Podpiolem go pod vag i zero bledow dopiero jak testowalem wyjscia to pokazalo jaki czujnik halla 512 i pozniej uszkodzony modul 65535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po wymianie płynu hamulcowego - po przejechaniu kilku kilometrów zapalają się kontrolki ABS i ESP, samochód hamuje w miarę normalnie, ale jak się można domyślić, nie działa ABS i ESP. Mój VAG znalazł takie błędy związane z hamulcami/ABSem:

 

00526 - Brake Light Switch-F

27-00 - Implausible Signal

 

18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller

P1649 - 35-10 - - - Intermittent

 

01316 - ABS Control Module

49-10 - No Communications - Intermittent

 

W związku z pierwszym błędem dziś wymieniony został czujnik stopu - nieautoryzowany serwis Skody - wymiana nie pomogła (stwierdzili, że w poniedziałek zmienią mi w ramach reklamacji czujnik na następny, błąd w Vagu nadal widoczny). Mam wrażenie, że po tym jak wykryli ten błąd to innych nie szukali, bo dwa następne błędy znalazłem sam podłączając swojego Vaga (w serwisie nic na temat innych błędów nie powiedzieli). Czy powinienem specom z serwisu pokazać, że prawdobodobnie nie znaleźli wszystkich błędów? Co mogę zrobić poza kolejną zmianą czujnika stopu? Sprawdzić czy czujniki ABSu się nie porozłaczały czy są inne możliwości?

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zmieniałeś płyn ??

jeśli był pompowany to powinno być ok, ale złe odpowietrzenie też wchodzi w grę.

przeprowadź test abs-u, on cię poprowadzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem sam, byłem u znajomego mechanika na przeglądzie. Początkowo układ był zapowietrzony, bo hamował dopiero po wciśnięciu pedału hamulca prawie do końca i dalej się zapadał, ale potem to zostało usunięte i hamuje ok. Chodzi o Output test w ABS Brake??

wtedy trza wykonac nastepujace czynnosci

wciskac hamulec powoli, coraz mocniej az jedna z kontrolek zgasnie. nastepnie trzeba sprzeta rozpedzic od 20 do 30 km/h i wykonac skret w prawo, pozniej w lewo (lub odwrotnie).skret musi byc okolo 10 stopni na kierownicy.

w pierwszym przypadku sprawdzany jest abs w drugim esp. no i to juz koniec. jezeli wszystko dziala kontrolki gasna

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadź vagiem test abs-u, on cię przeprowadzi.

przed tym skasuj błędy.

po teście sprawdź ponownie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedz, jutro rano sprawdze czy coś się poprawi.

 

Wczoraj i dziś już kontrolki się nie paliły. Podłączyłem dziś VAGa i błędów nie ma. Jestem i tak na jutro umówiony jeszcze do serwisu gdzie byłem ostatnio, to oni ostatecznie jeszcze raz sprawdzą temat. Dziwne tylko, że po pierwszym skasowaniu błędów tego samego dnia jeszcze miałem problemy, a później bez kasowania samo przeszło.

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonyz1

Witam mam pytanie ostatnio tydzień temu wymieniałem alternator bo mi nie ładował w moim pasku 1.9 2001r.Od tamtej pory po odpaleniu i przejechaniu kilku kilometrów zapala mi się kontrolka ABS i ESP aż do wyłączenia silnika . Zdarza się to cyklicznie proszę o podpowiedż jaka może być przyczyna, nadmienię że od nie dawna jeżdżę samochodem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów mam z kontrolkami ABS i ESP zapalają sie razem kolorem żółtym ostatanio zauważyłem że gdy wiejałem w kałuże zapaliły sie i po wyłączeniu silnika i zapaleniu ponownie było już ok.

 

proszę o pomoc ponieważ nie wiem co może być przyczyną a już zczytałem wątki o błędach ABS i ESP i mojej przyczyny nie znalazłem z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem związany z tematem:

przy mocnym ruszaniu zapala mi się abs esp i mruga ręczny oraz pojawia się sygnał dźwiękowy. Czytałem trochę na forum o tym ale nie wiem czy to ustawienie kierownicy czy może ta pompa co wyskoczył błąd czy może coś innego.

Dzieje się to często zwłaszcza teraz - zima. Gdy sie kontrolki świeca abs i esp nie działa.

Po ponownym włączeniu zapłonu kontrolki przestają świecić aż do momentu mocnego ruszenia na skręcie lub teraz przy-gazowaniu na lodzie.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Oto błędy odczytane Vagiem:

 

Address 03: ABS Brakes Labels: 4B0-614-517.LBL

Part No: 4B0 614 517 G

Component: ABS/ESP front 3428

Coding: 04255

Shop #: WSC 05311

1 Fault Found:

01200 - ABS Valves Supply Voltage

35-10 - - - Intermittent

00532 - Supply Voltage B+

07-10 - Signal too Low - Intermittent

 

Address 17: Instruments Labels: 3B0-920-xx5-17.LBL

Part No: 3B0 920 949 A

Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07

Coding: 21115

Shop #: WSC 00000

WVWZZZ3BZ5E104163 VWZ7Z0D0987396

1 Fault Found:

00476 - Control Module for Fuel Pump (J538)

49-00 - No Communications

 

Address 19: CAN Gateway Labels: 6N0-909-901.LBL

Part No: 6N0 909 901

Component: Gateway K<->CAN 0001

Coding: 00006

Shop #: WSC 05311

2 Faults Found:

00476 - Control Module for Fuel Pump (J538)

49-00 - No Communications

00463 - Control Module for Digital Sound Package (J525)

49-00 - No Communications

 

 

 

Dodam jeszcze, że passat z angli po przekładce.

Pozdrawiam i wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam - Passat 1,9 tdi, 130 KM, 2004 r. combi.

Problem - migająca kontrolka ESP 3-5 sek. przy prędkości 90-100 Km/h i lekkie przyhamowanie (kiedy miga kontrolka i samochód lekko ucieka z drogi) przy stałej jeździe z prędkością przeważnie około 95km/h. Poniżej i powyżej nie wyczuwam problemu. Najgożej podczas wyprzedzania kiedy zamiast jechać to spowalnia. Nadmieniam, że droga prosta bez wyboi i sucha. Czasami przychamowanie pojawia się bez migającej kontrolki ESP.

Czytałem na forum o podobnych problemach, ale nie znalazłem rozwiązania (np: pasektdi).

Czy ktoś może pomóc z góry dziękuje.

Edytowane przez papencjusz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam - Passat 1,9 tdi, 130 KM, 2004 r. combi.

Problem - migająca kontrolka ESP przy prędkości 90-100 Km/h i lekkie przyhamowanie (kiedy miga kontrolka i samochód lekko ucieka z drogi) przy stałej jeździe z prędkością przeważnie około 95km/h. Poniżej i powyżej nie wyczuwam problemu. Najgożej podczas wyprzedzania kiedy zamiast jechać to spowalnia. Nadmieniam, że droga prosta bez wyboi i sucha.

Czytałem na forum o podobnych problemach, ale nie znalazłem rozwiązania (np: pasektdi).

Czy ktoś może pomóc z góry dziękuje.

zczytaj błędy sprawdź czy czujniki się nie zabrudziły czy są na swoich miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Także miałem problemy ze świecącymi się kontrolkami abs i esp. Wymieniałem czujniki i problem notorycznie się powtarzał. Dopiero gdy kupiłem oryginalny czujnik stopu w autoryzowanej stacji VW zażegnałem problem raz na zawsze. Tak wogóle to ku mojemu zdziwieniu oryginalny czujnik kosztował tylko 4 zł więcej niż podróbki:) a mianowicie 44zł. Macie ten problem? Spróbujcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Posiama Passata b5 fl 2004 rok 1.9 130 km. i jest taki problem jest zima zauwarzylem to wczoraj gdy jest ślisko i kola wpadaja w poslizg i zaswieca sie kontrola esp to przy pierwszym zaswieceniu przygasaja mi lekko światla czym moze byc to spowodowane ??? mial juz ktos taki przypadek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i do tego dochodzi zima, wiec nie wiem czy przy taplaniu w głębokim śniegu nie podchodzi do czujnika, może część robocza jest oblepiona śniegiem i nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie. Posiama Passata b5 fl 2004 rok 1.9 130 km. i jest taki problem jest zima zauwarzylem to wczoraj gdy jest ślisko i kola wpadaja w poslizg i zaswieca sie kontrola esp to przy pierwszym zaswieceniu przygasaja mi lekko światla czym moze byc to spowodowane ??? mial juz ktos taki przypadek???
naładuj aku i sprawdź czy alternator dobrze go ładuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów mam z kontrolkami ABS i ESP zapalają sie razem kolorem żółtym ostatanio zauważyłem że gdy wiejałem w kałuże zapaliły sie i po wyłączeniu silnika i zapaleniu ponownie było już ok.

 

proszę o pomoc ponieważ nie wiem co może być przyczyną a już zczytałem wątki o błędach ABS i ESP i mojej przyczyny nie znalazłem z góry dzieki za pomoc.

 

komputer w dlon- pokaze Ci ktory czujnik - potem zdjemujesz kolo i ogladasz czujnik wtyczke i kable.W sumie to sam sobie odp na swoje pytanie - woda powoduje zwarcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy. Mianowicie muj Passat ma dziwną przypadłość. Wczasie jazdy zapala sie ABS i ESP. W tym czasie pedał hamulca nie odbija do końca i samochód sam hamuje. Koła się blokują i następuje dziwne pękanie w przednich kołach. Wymienilem pompę ABS i wyłącznik świateł stop. Problem minął lecz po 4 tyg. wrócił. Vag wskazuje błąd 01435. Byłem w ASO Skoda i oni powiedzieli że sterownik ABS padł i krzykneli 4 tysie. Pojechałem do znajomego który miał taki sterownik wymieniliśmy i dalej jest ten problem. Koła się blokują jakby ciśnienie nie puszczało tak więc gdzie kjest problem.

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje. Czy moze być tak że pompa Abs daje za duże ciśnienie i czy można wyregulowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności