Skocz do zawartości
zima18

Wymiana osłony przegubu / poradnik / zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem dziś cały zestaw osłona podkładki smar itp... i jest jeszcze śruba, ona jest na imbus 19???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMBUS 14. wszystko zrobione wg poradnika i hula, została druga strona ale to po niedzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ma sroba trzymajaca poloske na piascie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki rozmiar ma sroba trzymajaca poloske na piascie ?
M14x1,5x73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak sie wymienia przegub wewnętrzny co trzeba zrobić (rozebrać)? bardzo bym prosił o instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomorze ktoś?

Może źle zapytałem ale chodziło mi o to co trzeba zrobić żeby wyciągnąć przegub wewnętrzny? poza tym że trzeba go odkręcić od skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomorze ktoś?

Może źle zapytałem ale chodziło mi o to co trzeba zrobić żeby wyciągnąć przegub wewnętrzny? poza tym że trzeba go odkręcić od skrzyni biegów.

 

wyjąć pierścień zabezpieczający

dafota.3.kzc1327268740w.png.smprzegub.png&th=2895

http://forum.vw-passat.pl/threads/17778-Samodzielna-wymiana-przegubow-prosba-o-rady

http://forum.vw-passat.pl/threads/92301-wymiana-przegubu-wew-z-polosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

mam jeszcze dwa pytania.

1.żeby wyjąć przegub wewnętrzny to trzeba wyciągać całą półoś czy wystarczy odkręcić od skrzyni biegów i wyskoczy ?

2.jak odkręcę przegub od skrzyni biegów to poleci z niej olej czy nie? (pytam bo gdzieś czytałem że trzeba spuścić olej ze skrzyni przed wymiana przegubu)

przepraszam że tyle pytań ale pierwszy raz będę wymieniał przegub wewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę niech ktoś pomoże!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę niech ktoś pomoże!!!

 

Znaczy tak. Jezeli masz automata to nie poleci olej. Jak manual to chyba tak, juz nie pamiętam.

Do wymiany wewnętrznego musisz odkrecic go od skrzyni. Najlepiej wyjac cala pol os. Z tego co pamietam ja to zawsze robilem dwoma przedluzkami do grzechotek i starczalo... Czy trzema, sam nie pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie musisz spuszczać.Przegub wewnetrzny jest wypukły od strony skrzyni biegów i jeśli odkręcisz te 6 śrób od przegubu to go raczej nie wyjmiesz i najlepiej wymontować całą półoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje natychmiastowej pomocy. Wymieniałem w moim Passku półośkę w warsztacie i pękniętą rurkę EGR. Wszystko ładnie pięknie, ale komputer wywala błędy ABS i ESP.

 

Byłem wczoraj z tym w warsztacie (auto odebrałem przedwczoraj), podłączyli komputer, były błędy na lewe koło (czyli tam gdzie była zmieniana półośka), wykasowali je, jednak błędy powróciły po kilku metrach jazdy. Dzisiaj byłem ponownie, jednak zrobili mi termin i karzą czekać, a ja nie mam czasu, nie lubię jak mi się coś tam świeci na zegarach.

 

Wyczytałem, że jest to problem z czujnikiem ABS i można samemu go przeczyścić lub spróbować docisnąć. Chcę tego spróbować, bo termin mam dopiero na środę ;/ Jednak ja nie mam za bardzo pola manewru jeśli chodzi o zabawę z autem, przed blokiem nie będę rozbierać auta itp. tzn. mogę rozebrać, ale chce się z tym szybko uporać. Jakbym miał garaż to może auto stać bez koła i mogę się bawić. Chodzi dokładnie o to, żeby ktoś mi dokładnie powiedział najlepiej co do centymetra gdzie znajduje się ten czujnik ABS, żebym mógł odkręcić koło, sprawdzić go, ewentualnie przeczyścić i założyć koło. Fajnie by było gdyby ktoś posiadał zdjęcie. Wszedłem na ten temat, ale zdjęcia już nie działają, myślałem, że na nich wypatrzę gdzie jest czujnik ABS.

 

 

Swoją drogą, ten warsztat to jakieś osły, jak można oddać niesprawne auto do jazdy? Nie rozumiem, że zrobili auto i nawet nie zrobili jazdy testowej czy wszystko gra. Gdy odbierałem auto, to właściciela pytałem czy wszystko okej, on powiedział, że nie wie bo nie robił nikt jazdy testowej. ;/ A 300 euro zapłacone, się błędów tylko dorobiłem w komputerze.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zwrotnica-piasta-czujnik-abs-prawa-passat-a4-a6-b5-i2058912468.html

Na tej aukcji masz zdjęcie pokazujące Ci wszystko co potrzebujesz-przegub wchodzi w piastę, a na nim są rowki, które czujnik absu zlicza-zapewne mechanik ubrudził je smarem i to skutkuje błędem absu. Wpisz sobie w google czy na allegro przegub i zobaczysz o jakich rowkach mówię.

Być może wystarczy wyjąć czujnik i go wyczyścić, a być może trzeba będzie wyjąć przegub i rowki wyczyścić. Ewentualnie wyjąć czujnik, i przez otwór w czujniku włożyć coś i obracać kołem starając się w ten sposób wyczyścić.

 

---------- Dodano o 15:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:59 ----------

 

http://allegro.pl/czujnik-abs-vw-passat-1-9tdi-97-05-i2074595055.html

Tu jeszcze jedno zdjęcie lokalizujące czujnik w piaście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, ale w tym czasie sobie poradziłem. :) Odpaliłem auto, skręciłem koła na maksa w lewo, położyłem się na parkingu i tam był tylko jeden kabel, więc doszedłem do tego czujnika. Zabrakło mi jednak kluczy i lewarka (zostały u matki w domu po ostatnich zmianach kół na zimowe), pojechałem więc, poluzowałem śruby, podniosłem auto odkręciłem śruby, zdjąłem koło i wkładam głowę pomiędzy tarczę a nadkole, patrzę a tam na przerwa pomiędzy jego miejscem a gumką od czujnika 1 cm przerwy. Docisnąłem do końca (trochę się z tym siłowałem, nie chciał wejść), zakręciłem wszystko i jazda próbna, odpalam auto i załamka, ABS i ESP dalej się świecą. No więc ruszam, jadę, pierwsze hamowanie i co? Kontrolki zgasły. :) Jadę w poniedziałek do tego warsztatu ich opierdzielić, jak można składać auto i nie docisnąć czegoś. W dodatku karzę im na moich oczach odkręcić koło i mają posprawdzać wszystkie śruby, jak coś jest luźne ja nie chce mieć potem problemów i dodatkowych kosztów. Myślę, że dobrze robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakieś fotki ? z demontażu przegubu ? jak i co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy macie jakieś fotki ? z demontażu przegubu ? jak i co zrobić?

 

A czytać to kolega potrafi ? Czytał wątek od początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytać to kolega potrafi ? Czytał wątek od początku ?

albo mam pecha albo foty znikly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo mam pecha albo foty znikly

 

masz pecha bo fotki znikły :( a było ładnie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arsqu

Witam,mam paska 1,6 benzyna 98 rok i potrzebuje przegubu,nie wiem jaki kupić ,ilość zębów wewnętrznych.zewnętrznych,średnica zewnętrzna.najlepiej jakby ktoś posiadał jakiś schemacik tego przegubu,z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności