Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie doszedł do mnie czujnik temperatury BEHR (niebieski) który zamawiałem na allegro.

Czujniczek w ori opakowaniu ze wszystkimi numerami części wybitymi na pudełku i czujniku :ok:

Więc chyba ori :D

 

Koszt 50,50zł z wysyłką pobraniową. Jedyny minus to czas oczekiwania , czujnik zamówiłem 09.12 o godz 11:00 (wtorek) tego samego dnia wysłany niby pobraniem 24H a doszedł dopiero dziś tj 15.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujniczek w ori opakowaniu ze wszystkimi numerami części wybitymi na pudełku i czujniku

Niestety miałem podobne, może nie konkretnie BEHR ale też były numery itp.

Więc chyba ori

 

WojtasTDI- Teraz montuj i daj jakieś info jak to bangla to może się skusze również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WojtasTDI- Teraz montuj i daj jakieś info jak to bangla to może się skusze również

 

Rano o 6:00 przyjechałem z pracy , samochód nie odpalany od tego czasu , włożyłem teraz nowy czujnik i zagadał aż miło :)

Pali lepiej niż na starym orginale i nowym zamienniku :ok:

 

Więcej będę mógł powiedzieć po nocy i najlepiej to w minusową temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj linka do czujnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj linka do czujnika .

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-alhambra-cordoba-octavia-polo-i4875830233.html

 

Przejechałem się żeby zagrzać auto do 90C i sprawdzić czy nie cieknie nic spod czujnika itp.

Auto szybciej łapie temperaturę 90C niż w przypadku starego ori czujnika i nowego zamiennika:ok:

Płyn nigdzie nie wycieka , więc jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem jest taki że czujnik blokuje grzanie świec żarowych,po odpięciu go świece ładnie się zagrzewają i auto odpala od strzała.

 

na odpiętym czujniku Vag pokazuje jak temperatura wzrasta wraz z upływem czasu na odpalonym silniku.

 

mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi?

 

dzwoniłem do serwisu VW krzyknęli 160zł za czujnik, w Skodzie 155zl. masakra.......ale nie mam wyjścia zamówiłem.

 

pacjent to Bora AJM z 99r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś najpierw poczytał a potem zamówił - zaoszczędziłbyś 100 zeta :fajny Ale kto bogatemu zabroni kupować w ASO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłem do serwisu VW krzyknęli 160zł za czujnik, w Skodzie 155zl. masakra.......ale nie mam wyjścia zamówiłem.

 

Trzeba było szukać na allegro , ja też dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi 154zł zza ori BEHR niebieski.

Na allegro znalazłem jak widać w linku wyżej za 38zł który ma również wszystkie wybite numery jak mój stary ori czujnik.

 

P.S czujnik jak widać ten co podałem w aukcji pasuje również do Twojego auta.

[TABLE=class: zastosowanie]

[TR]

[TD]VW BORA (1J2) 1.9 TDI[/TD]

[TD]AJM, AUY[/TD]

[TD]85 (115)[/TD]

[TD]1896[/TD]

[TD]1998.12 - 2001.06[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 czujniki też niby oryginały ze sklepu nie allegro, też miały wybite numery znaczki audi VW wszystko.. ;)

Dla Chinola to nie problem niestety, w tym tyg wymieniam 3 raz tym razem na ORI Z ASO.

Jak to mówią nie stać mnie na kupowanie badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla Chinola to nie problem niestety, w tym tyg wymieniam 3 raz tym razem na ORI Z ASO.

 

Póki co jest lepiej niż na starym ori czujniku i nowym zamienniku ;)

Oby tak było dalej to będzie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej że opinie na temat kupowania nie ori z ASO są podzielone, niektórzy chwalą niektórzy żalą. byłem dziś w sklepie, za czujnik firmy TPS krzyknęli 80zł,ale tak badziewnie wyglądał że zrezygnowałem z niego.

 

teraz mam dylemat, brać jutro ori z ASO czy zamówić tego z linku na allegro, dajcie chłopy jakieś za i przeciw dla tych dwóch opcji

 

z aso ok ale ta cena zaporowa jak na auto warte 7-8koła, z drugiej strony zdaje sobie sprawe jak ważną funkcje pełni to gówienko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę kupiłem czujnik MEYLE za całe 40zł i chula do dziś aż miło. Nic się nie dzieje wiec zgodnie z hasłem z pewnej reklamy "skoro nie ma różnicy to po co przepłacać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej febiego , po zamontowaniu odczułem już różnice w odpalaniu na niekorzyść.

Teraz mam tego BEHR z linku wyżej i auto pali tak jak powinno , a i szybciej łapie temperaturę 90C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pali od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym chinolem mam problem 2 raz taki sam - nie z odpalaniem lecz z wyświetlaniem temp- na ecu idzie prawidłowa - 89-91 (chyba że ściemnia tam też) natomiast na zegarach nigdy więcej niż 70. Ostatnio byłem pewny że to termostat jednak zobaczyłem te różnice na vagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana -2 auto super odpaliło (dużo lepiej niż na nowym zamienniku i ori używce) .

Nie ma już falowania obrotów po odpaleniu przez kilka sekund :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpialem wlasnie Vaga, i ku mojemu zdziwieniu

-temp na zegarach ok 70stopni

- vag i klimatronik 60 stopni

 

nagle cos sie odwalilo

-temp na zegarach spadla do 60

-temp na klimatroniku zaczela sobie wariowac od 57-65stopni

 

temp oleju 65stopni

 

to na pewno nie termostat

Do wymiany czujnik temp cieczy?

 

edit. Temperatura na zegarach zaczela powoli rosnac jak przeszla 70 stopni to nagle na vagu i klimatroniku przeskoczyla z 60 na 73

 

teraz na zegarach mam juz 90 a na vagu 74

temp oleju 69

 

skonczylo sie na 90stopniach na zegarach, 76,5 w vagu .Wyzej nie poszlo. Czasami w trasie jak sprawdzalem na klimatroniku to dobijalo do 82stopni. Zegar sztywno na 90

 

Po tym rozgrzaniu bylem sie przejechac (ok.5km) temp na zegarach 90 , vag 84 :o. Temp oleju 82

 

Jezeli to wina czujnika to znalazlem w etce ze u mnie jest 059919501A , zajrzalem i faktycznie chyba mam czujnik z zaokraglona wtyczka. Pytanie tylko jakiej firmy kupic ten czujnik.

W intercars ceny od 15 do 100zl http://www.iparts.pl/auto-czesci/czujnik-i-przekaznik,vw,passat-variant-3b5-1997-05-2001-12,1-9-tdi-90km,121-1907-7937-100334.html (nie wiem czy mozna wstawiac linki)

 

prosze o pomoc

 

Ps. Tematem zainteresowalem sie bo bardzo slabo grzeje mi nadmuch. Przy rozgrzanym silniku przy HI z kratek leci mi powietrze o temp ok 35-40 stopni, czytalem ze ludzie maja po 70 ;/

Edytowane przez Kuj0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera wymieniłem czujnik na oryginalny z ASO i dalej to samo. nie grzeje mi świec żarowych przy podpiętym czujniku. gdy odepne wtedy grzeje,podepne -nie grzeje.

 

co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholera wymieniłem czujnik na oryginalny z ASO i dalej to samo. nie grzeje mi świec żarowych przy podpiętym czujniku. gdy odepne wtedy grzeje,podepne -nie grzeje.

 

co może być nie tak?

 

Ale przy obecnych temp. ma prawo nie grzać. Niech jest parę stopni na minusie i wtedy sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przy obecnych temp. ma prawo nie grzać. Niech jest parę stopni na minusie i wtedy sprawdz

 

Kolego powinien grzec u mnie 3-4 stopnie w garazu i grzeje za kazdym razem jak zimny wiec mysle ze powinien grzec koledze tym bardziej jak odpali to dogrzewac powinien stopniiowo na opalonym tez słychac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności