Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Maż kłopoty z odpalaniem? Poczekaj na przymrozki. A czy grzeje czy nie to w jaki sposób kontrolujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z odpaleniem gdy wystygnie. jak były przymrozki właśnie najgorzej. kontrolka błyśnie a nie słychać cyknięcia przekaźnika, prąd nie dochodzi do świec.wogóle sie tam nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , termostat wymieniony, na desce 90 na vagu engine 77 na instr.75 czy tak powinno byc , jezdzic dalej i dac se spokoj czy walniety czujnik, odpala normalnie ,spalanie srednie 6.5-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na desce 90 na vagu engine 77 na instr.75

czujnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spostrzeżenie

 

na Vagu przy odpięciu czujnika temp. płynu Ecu widzi temperature paliwa

przy odpięciu czujników temp paliwa i cieczy Ecu widzi temp. -5st. a wszędzie piszą że powinien widzieć -40

 

jaki byłby z tego wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dlaczego do cholery nie grzeje świec po zapłonie przy wpiętym czujniku?
Bo jest za ciepło. Do kitu zima w tym(i nie tylko tym) roku. :)

Serio.

Potraktuj wyjęty czujnik(ale wpięty w instalację) np. tym http://www.tme.eu/pl/details/prf-101e_520/preparaty-chemiczne-pozostale/prf/ lub przyłóż do niego lód.

Świece powinny zadziałać.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zrobiłem pomiar, na zewnątrz +2st.

 

termometr w zderzaku 2st

czujnik paliwa 2.7st

zasysane powietrze 3.6

czujnik temp.cieczy 3.6 skacze do 4.5 i tak na zmiane

czujnik na zegary 2st.

 

świeczek nie uruchamia, przy odpięciu czujnika załącza świece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma kto dostęp do dobrych sprawdzonych części bo czujnik bym zakupił no najlepiej oryginał w dobrej cenie :mlask

 

ja kupiłem jakis za 30 zł przed nagrzaniem różnica 7C licznik i 3C ECU po nagrzaniu 90 licznik i 108 ECU dziwne to oczywiście pomiar vag

 

Ja też miałem problem z czujnikiem i tylko ori się sprawdził, kupowałem u kolegi z forum co handluje częściami i płaciłem coś ok. 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że powyżej 5 nie grzeje, u mnie też nie grzeje poniżej 5st.

 

 

Z tym sie niezgodze ze powyzej 5 stopni nie grzeja bynajmniej u mnie wczoraj było 8 stopni w garazu samochód po nocy i normalnie grzał swieczki przekaznik cyknał po odpaleniu dogrzxewał tylko chwilowo w komorach...

 

Wiec jak to jest kto ma racje ?? W lato na pewno nie grzeje mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przewody mam zimne tak jakby nie otwieral termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat wymieniony, na desce 90 na vagu engine 77 na instr.75 czy tak powinno byc , jezdzic dalej i dac se spokoj czy walniety czujnik, odpala normalnie ,spalanie srednie 6.5-7

 

Dać se spokój :D Termostat na duży obieg otwiera sie chyba powyżej 85. A jak chłodnica nie daje rady, to wtedy włącza sie dodatkowo wentylator. Wiec sądzę, ze jest OKEY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik do wymiany

 

ale po dynamicznej jezdzie mam 88 na vagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten schemat. a klapka dziala 444 00 czyli zero bledów a nie dodalem ze jak weze mam gorace przy nagrzewnicy to nagrzewnica zimna ale czasami cos zalapie jak sprawdzalem na komputerze to jakby temp ktora daje sygnal do komputera auta jak sie zwieksza to i cieplo sie robi a tak to caly czas stoi 30 +/- 3-4 stopnie ale lodowka a dzis po wymianie pompy kpl rozrzad + przy pasku wieloklinowym napinacz rolki paski i olej wymieniony i nadal zimno. Dodam, ze dzis po wymianie sprawdzalem na kompie i dziwnie temp sie pokazywaly na wskazowce juz 80 a na kompie 67 lecz po czasie sie wynormowalo ale az taka rozbieznosc powinna byc? a 2 temp to nim 90 bylo na wskazowce to tamta 30 nie miala nawet. czujnik termostat byl wymieniany czy cos z kostka? kable? juz nie mam pojecia co w pon. jade do kolegi co ma taki sam silnik zobaczyc jak to u niego wszystko wyglada. i pod kompa podepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed chwilą zrobiłem pomiar, na zewnątrz +2st.

 

termometr w zderzaku 2st

czujnik paliwa 2.7st

zasysane powietrze 3.6

czujnik temp.cieczy 3.6 skacze do 4.5 i tak na zmiane

czujnik na zegary 2st.

 

świeczek nie uruchamia, przy odpięciu czujnika załącza świece

Skoro piszesz, że test elementów załącza świeczki, to oznacza, że układ jest sprawny, lecz z jakiś powodów nie są spełnione poniższe wymogi w engine 08/016:

Okienko nr 1 - obciążenie alternatora ma być <50%, ale spotkałem się z obciążeniem nawet 80% i podgrzewacz działał.

Okienko nr 2 wskazuje stan poszczególnych elementów. "0" oznacza spełnienie warunku, "1" brak:

Od lewej:

- bez znaczenia/może być 1

- bez znaczenia/może być 1

- uszkodzony czujnik płynu G62 lub powietrza w dolocie G72

- silnik uruchomiony >10s

- obroty silnika >903 (czasem muszą być wyższe)

- napięcie aku >9V

- uszkodzony alternator

- temp. płynu <70st., a temp. powietrza w dolocie podczas uruchamiania <5st.

 

Okienko nr 3 - stan grzałek, czyli "1" włączona grzałka, 0 wyłączona grzałka/grzałki:

00 świece nie grzeją

01 grzeje Lo (1 świeca)

10 grzeje Hi (2 świece)

11 grzeje Hi i Lo (3 świece).

 

Należy wsiąść tez pod uwagę, że może twoja mapa podgrzewacza byc napisana dla niższych temp., dlatego nie staruje podgrzewacz przy podanych przez ciebie temperaturach. Podaj numer ecu, a najlepiej podeślij zrzut twojego softu, to zobaczę co i jak.

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAREK_S tak dla upewnienia się mówimy o świecach żarowych silnika potrzebnych do jego uruchomienia

 

bo odniosłem wrażenie że piszesz o dogrzewaczu płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o dogrzewaczu. Jeśli mowa o grzaniu świec żarowych przed rozruchem i po rozruchu, to są odpowiednie mapy za te czasy odpowiadające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem już wszystko łącznie z przekaźnikiem 103. cała istalacja świec jest sprawna. na wpiętym czujniku temperatury cieczy ECU ni podaje sygnału masowego sterującego pracą przekaźnika. na wypiętym wszystko działa, w teście wykonawczym Vaga również,przekaźnik pięknie cyka i daje prąd na świece toteż kabelek od sterowania jest sprawny.

 

czyżby nowy ori czujnik z ASO za 160!!!zł byl do d..py? skoro tak to czemu podaje właściwe temperatury i nie ma z nim jak również na starym czujniku żadnych problemów oprócz grzania świec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał mam dokładnie ten sam problem co Ty tylko że w silniku AWX. Dwa tygodnie temu też wymieniłem czujnik temp. płynu na oryginalny z ASO mimo iż stary pokazywał prawidłowe temp. Jednak po odpięciu go samochód odpalił idealnie, więc go wymieniłem. Niestety na nowym nic się nie zmieniło. Dalej za krótko grzeje świece i ciężko zapala. Teraz mam dwa sprawne czujniki i dalej problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na wtyczkę,potrafi być "zielona".W materii czujników naprawdę straciłem zdanie,co czujnik,to inne wskazanie.Materia czujników zespolonych to ciężka sprawa w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności