Skocz do zawartości
Gość podikar

Ubytek płynu chłodniczego ze zbiorniczka?

Rekomendowane odpowiedzi

tez Ci ubywa płynu na wiekszych obrotach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ubywa, ale ja jeżdżę tylko po mieście więc nie wiem jak w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Jeździłem tak 4000km tj. około tygodnia (autostrady, korki itd.) - czasami uciekał płyn i dolewałem a innym razem jezdziłem bez dolewania. Nie mogłem zlokalizować nigdzie wycieku. Zmieniałem korek od zbiornika wyrównawczego i nic. W końcu zdjąłem chłodnicę i okazało się, że jakiś przewód jej dotykał i przetał chłodnicę. Otworek mikroskopijny ale jednak. Po wymianie chłodnicy problem zniknął.

Na początek można zrobić próbę ciśnieniową szczelności chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez uczynie ale dopiero za miesiac jak wróce do PL. jak zniweluje usterke to opisze no forum.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś dodać zdjęcie czy też numer fabryczny słynnego krućca, bo nie wiem czego szukać w sklepie.

Kolego tutaj masz króciec, o który prosiłeś. Jego numer to: 038 121 133A

http://allegro.pl/audi-krociec-wody-tdi-038121133a-asz-awx-avf-axr-i3153306816.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zlokalizowałem wyciek na łączniku gumowym pomiędzy blokiem a skrzynią , tam gdzie mam czujnik temp.

Podczas jazdy silnik ciepły i odparowywało, na postoju brak ciśnienia w układzie i nie ciekło. Głupia lokalizacja ale się udało , może też tam sprawdź.

Powodzenia :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "rycho". Jutro sprawdzę ten króciec tylko powiedzcie czy jest dojście do niego góry czy z dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki "rycho". Jutro sprawdzę ten króciec tylko powiedzcie czy jest dojście do niego góry czy z dołu?

 

U nas w AVF od góry kolego po zdjęciu osłony silnika :)

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas w AVF od góry kolego po zdjęciu osłony silnika :)

 

Dzięki kolego. Jutro sie dobieram i mam nadzieję, że to będzie to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Przyczyna ubywania płynu i bulgotania w nagrzewnicy to chłodnica recyrkulacji spalin. Objawy takie jaj walnięta uszczelka. Zdjąłem z niej węże i połączyłem je ze sobą i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam problem z wyciekiem płynu z tym że u mnie nigdzie nie widać gdzie mógłby wyciekać,z początku dolewałem raz na kilka miesięcy teraz 3litry na 70km. Mechanik wymienił cały zbiorniczek wyrównawczy z korkiem bo niby pęknięty i dalej jest lipa no diagnoza padła chłodnica gdzieś była mała dziurka wymienili,po przejechaniu 30km 1,5l wody. Już szlak mnie trafiał mówię do mechanika rwiemy głowicę dzisiaj pojechała na sprawdzenie i wszystko jest ok uszczelka niby też panowie co to może być w aucie sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przejechaniu 30km 1,5l wody.
Przy takich ilosciach to powinienies miec niezly dym z rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie było żadnego dymu i to jest ciekawe zobaczymy jeszcze składają auto myślę że jutro będzie gotowe i zobaczymy czy kasa poszła w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne po zdjęciu głowicy pojechała na sprawdzenie i planowanie ,okazało się że z głowicą jest wszystko OK. I niby uszczelka też było w porządku ale po wymianie uszczelki z płynem jest wszystko ok czyli stawiam na uszkodzoną uszczelkę gdzie nie było widać tego gołym okiem. Teraz następny problem jest z wodą w aucie już nie mam pomysłu z kąt ona tam się dostaje wszystko zrobiłem co pisali na forum i dalej ona się tam dostaje. Ciekawe czy zdjęcie błotnika mi pomoże w sobotę następne podejście do tego przecieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tygrys13333 to bardzo bardzo ciekawe masz juz prawie cały uklad wymieniony , sam jestem ciekawy co bylo nietak. To powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ubytek płynu jednak u mnie to sprawa wycieku. Płyn kapie ze sprężarki klimatyzacji tzn cały dół sprężarki jest uwalony od płynu i pod tym robi się plama. Z tego co mi wiadomo tam nie ma za bardzo węzy prowadzących płyn chłodzący. Czy ktoś z was miał taki przypadek? Silnik to 1.8t awt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam ubytek płynu jednak u mnie to sprawa wycieku. Płyn kapie ze sprężarki klimatyzacji tzn cały dół sprężarki jest uwalony od płynu i pod tym robi się plama. Z tego co mi wiadomo tam nie ma za bardzo węzy prowadzących płyn chłodzący. Czy ktoś z was miał taki przypadek? Silnik to 1.8t awt

 

Sprawdz wąz doprowadzający płyn do turbiny i z turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że to płyn? moze to po prostu skrapla ci sie woda na klimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie skraplania się wody, w piątek nabijałem klimę i wczoraj zauważyłem na parkingu dużą plamę wody pod samochodem i to nie było po deszczu, na kolejnym postoju znów to samo i widać było, że kapie za silnikiem, czy możliwe żeby aż tak bardzo się woda skraplała po nabiciu klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś pewny że to płyn? moze to po prostu skrapla ci sie woda na klimie.

 

KOlor czerwony zdradza że to płyn jednak :P ten wąż do trubo z góry co jets to chyba zasilanie to szczelny. Musze namierzyć tylko powrót może on przecieka ale tam jest tak mało mijsca ze to poezja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności