Skocz do zawartości
poldeczek1

Samodzielna wymiana termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze myślisz , wpada od góry do dołu i na termostat , jak się tam robi ciepły przy 90 to znaczy że jest ok, gorzej jak by się wąż zaraz przy chłodnicy robił ciepły przy ~80 to termostat popuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze myślisz , wpada od góry do dołu i na termostat , jak się tam robi ciepły przy 90 to znaczy że jest ok, gorzej jak by się wąż zaraz przy chłodnicy robił ciepły przy ~80 to termostat popuszcza

 

czyli wszystko po wymianie OK :)

podziękował za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, wymieniłem ostatnio termostat. Wszystko ok tylko wskazówka jest trochę powyżej 90C... Czy oznacza to, że termostat jest niesprawny, zły ? Temperatura nie spada ani nie podnosi się.

Dodam tylko, że mam wyciek płynu chłodzącego. Czujnik temperatury wymieniałem.

 

7138691.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej stała idealnie na 90 ? Proponowałbym zrobić test zegarów za pomocą Vaga i sprawdzić, czy podczas testu stoi idealnie na 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima18 odkąd kupiłem auto był uszkodzony czujnik temperatury. Więc nie wiem. Po wymianie czujnika i termostatu stoi zawsze na tej temperaturze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat, co do wymiany termostatu to na pewno jest uwalony, wskaźnik na desce pokazuje po rozgrzaniu 90 stopni natomiast wag pokazuje 78/79 stopni. Termostat zakupiony wahlera i na dniach zostanie wymieniony. Ale moje pytanie jest na temat spalania, a mianowicie mieszkam w niedużym mieście korków to tutaj nie ma a pomimo tego spalanie po mieście to 15/ 16 litrów co wy na to ? chyba troszeczkę za dużo, na trasie poniżej 7 litrów nie schodzę. Nadmienię że jest to automat tiptronic więc czy walnięty termostat zwiększy mi spalanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększy na pewno. Sprawdzone nie raz. W moim drugim Pasku AVB wzrosło nawet o 2L...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na blacie pokazuje 90 stopni, a na VAGu ok 80 na postoju i nie można go dogrzać stojąc. To chyba normalne. Ale spalanie jak na miasto to trochę duże, u mnie 12-14 miasto, a trasa ok 7,5. Automat spala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie jaka powinna być temperatura silnika po rozgrzaniu w moim pasacie 1.9 tdi 130 koni.

Mi dochodzi do 80 stopni około i tak stoi to jest na krótkich odcinkach.

Jak jadę szybciej i dłużej to temperatura podchodzi ponad 80 stopni coś około 84 stopnie. Czy to jest normalne czy termostat do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak być jeśli nie masz osłony pod silnikiem. Koszt termostatu nie jest powalający, więc możesz go wymienić, zwłaszcza jeśli jest już stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, wie ktoś jak wymienić termostat a raczej gdzie go znaleźć w 1.8T (ANB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu założyłem Wahler-a ale już nie trzyma powoli łapie temperaturę a zima przed nami w związku z tym planuje wymienić na nowy tylko nie wiem czy kombinować z zamiennikami:

- Behr TX 1487D

- Hella 8MT354774 - 151

czy kupić ori. za 137zł w salonie.

Do mojego AWT bodajże powinien iść VW 06B 121 113A / 050 121 113C

Nie wiem co dawali na pierwszy montaż ale Wahlera drugi raz nie kupię bo szkoda kasy na rok czasu może źle trafiłem ale drugi raz nie będę próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok temu założyłem Wahler-a ale już nie trzyma powoli łapie temperaturę a zima przed nami w związku z tym planuje wymienić na nowy tylko nie wiem czy kombinować z zamiennikami:

- Behr TX 1487D

- Hella 8MT354774 - 151

czy kupić ori. za 137zł w salonie.

Do mojego AWT bodajże powinien iść VW 06B 121 113A / 050 121 113C

Nie wiem co dawali na pierwszy montaż ale Wahlera drugi raz nie kupię bo szkoda kasy na rok czasu może źle trafiłem ale drugi raz nie będę próbował.

można sprawdzić w ASO pewnie powiedzą a niekoniecznie trza kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są potrzebne klucze by odkręcić ten króciec przy silniku AVF? Jutro się biorę za wymianę termostatu i wolał bym mieć wszystko pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam pojechałem do mechanika, zaplacilem 100PLN za termostatch Wahlera, wymiane i troche plynu .... wolalem się za to nie zabierać sam - pomimo, ze nie wydaje się to mega trudne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli, chcesz płacić - płać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można sprawdzić w ASO pewnie powiedzą a niekoniecznie trza kupic

 

Założyłem ori. i jestem trochę zawiedziony bo rozgrzewa się jakby wolniej aczkolwiek zaczyna lecieć wcześniej ciepłe powietrze więc może czujnik źle pokazuje na desce. Powalającej różnicy jak by nie było to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem ori. i jestem trochę zawiedziony bo rozgrzewa się jakby wolniej aczkolwiek zaczyna lecieć wcześniej ciepłe powietrze więc może czujnik źle pokazuje na desce. Powalającej różnicy jak by nie było to nie ma.

Niestety nawet kupione części w ASO zdarzają się słabej jakości. Też kilku krotnie kupowałem termostaty w aso i póki co 2 zachowywały się podobnie do przypadku opisanego przez ciebie. Wahler to będzie dobre rozwiązanie twojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności