Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

a oto dokładniejsze zdjęcia wałka na krórego mam ochotę. Na jednym ze zdjęć widać wg. mnie mocno wypracowaną krzywkę

 

https://picasaweb.google.com/102647324822254512841/WaEk2?authkey=Gv1sRgCKKmhPvry6770AE

 

Wczoraj kukłem też na swój wałeczek. Niestety teoria mechanika się potwierdziła. Krzywki są na tyle zjechane, że na niektórych pod palcem czuć chropowate powierzchnie i mocno ostre krawędzie

 

Fotki:

 

https://picasaweb.google.com/102647324822254512841/WaEk3?authkey=Gv1sRgCLjLiI-dz6GOkAE

 

 

A jednak... Oba wałki to szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też wyglądała moja opinia po dokładnym sprawdzeniu :\

 

szukam dalej ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zadzwoń może do tych kolesi z Kielc. Oni co trochę mają jakiś silnik do rozebrania. Wszystko chyba z anglii ciągną. Myślę że będą w stanie znaleźć dobry wałek. Ja najpierw telefonicznie z nimi rozmawiałem, chłop spoko mówił że ma dobry wałek więc taki dostałem.

Postaram się zamieścić zaraz zdjęcia.

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/u1cmH-0zeL73bdtTq3Lz9tMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

 

W całym albumie są zdjęcia podpisane Wałek 1 ori, czyli ten który padł najpierw. Wałek 2 to ten który się kończy po 13 tyś km. Wałek 3 to ten kupiony w Kielcach za 350zł, będzie montowany w poniedziałek.

 

Dziś został zdjęty stary wałek. Potwierdziły się obawy co do popychaczy i panewek. Panewki aż fioletowe, popychacze nie były by złe gdyby nie to że tylko 2 twardo siedzą reszta jakaś miękka jest. Na dodatek śruby powyciągane tak że aż o połowę cieńsze też trzeba będzie nówki kupić.

Edytowane przez Vesto43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemkoo

witam potrzebuje wałek do silnika 1.9 tdi ahh czy pasuje do niego wałek od silnika np ahu prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak w AHU, AFN, AVG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iz też miałem przyjemność wymieniać wałek podzielę się moimi doświadczeniami. Po twierdzeniu, że czas go wymienić udało sie od znajomych wyłuskać wałek za nie całe 100zł w igła stanie więc ten wydatek jakoś przeżyłem, ale znajomy który mi wymieniał go uświadomił, że przy takiej awarii trzeba wymienić też całe hydro na nowe, panewki + nowe ori śruby wszystkie. Tak też zrobiłem. Wymieniłem też przy okazji pompki bo słabe były. Przejechałem juz jakies 20tyś i autko jeździ jak jak marzenie. Może koszt większy, ale jak już robić to myślę, że porządnie. Ja bynajmniej nie żałuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w głowicach AFN, 1Z itp. nie ma panewek jako części wymiennych, prawda ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, bo w sumie nie ma takiej potrzeby ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w głowicach AFN, 1Z itp. nie ma panewek jako części wymiennych, prawda ?

 

W VP są półpanewki (mostki) i jedyne co to gdy straciły wymiar (FI26mm, pasowanie 0.07mm), można je obniżyć i roztoczyć jeżeli nie trzymają wymiaru. Koszt roztoczenia jednej panewki ~30zł.

 

Oczywiście konieczne jest zdjęcie głowicy do tego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Pasku mam silnik AVF 130 KM jestem po wymianie wałka rozrządu, panewek, kieliszków, paska, rolek itp zgodnie z teorią. Wałek i kieliszki padły po 340 tyś km, jeżdżę tylko na Castrolu EDGE - wymieniam systematycznie co 15tyś.

Po wymianie przejechał około 4000 km i dudnienie ponownie się pojawiło!!!!!!

Wzrosło spalanie na luzie z 0,6 - 0,8 L/h na 1,2 - 1,4 L/h

Jeśli macie jakieś pomysły i sugestie odnośnie przyczyny dudnienia ---- TO chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W Pasku mam silnik AVF 130 KM jestem po wymianie wałka rozrządu, panewek, kieliszków, paska, rolek itp zgodnie z teorią. Wałek i kieliszki padły po 340 tyś km, jeżdżę tylko na Castrolu EDGE - wymieniam systematycznie co 15tyś.

Po wymianie przejechał około 4000 km i dudnienie ponownie się pojawiło!!!!!!

Wzrosło spalanie na luzie z 0,6 - 0,8 L/h na 1,2 - 1,4 L/h

Jeśli macie jakieś pomysły i sugestie odnośnie przyczyny dudnienia ---- TO chętnie poczytam.

 

napisz jeszcze może w dziesięciu innych tematach (KLIK i KLIK2) to może ktoś odpisze , ktoś z "kolorowych" i Cię upomni.

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz znów problem to szukaj go tam, gdzie wcześniej. Oceń stan wałka, popychaczy (kieliszki są do wódki), itd. Sprawdź też synchronizację wałka rozrządu. Odpowiedzi znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim aucie równiez mam wytarte krzywki na 1 i 3 cylindrze wszystkie częsci zkompletowałem zastanawiam sie tylko czy dam rade sam to ogarnąc a tylko ktoś by mi wyregulował jak już wałek zmienie.

I z tad moja prośba może mi ktoś z kolegów po krótce opisać kolejność prac lub na co najbardziej zwracać uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki przydatny filmik wsumie to nie ma w tym nic skomplikowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a wałek ruville nadaje się bo cena to niecałe 500zł do avf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co juz pisalem pare razy i z tego co wiem, jedna firma ktora sie nadaje to Kolbenschmidt lub ori...reszta ponoc jest lipa ! Sam mam u siebie kolbena i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Marcina, na resztę szkoda wydawać kasy bo zemści się dość szybko... Podobnie ze szklankami, też warto zainwestować w ina - najlepiej czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś tam bardzo chciał to mam na stanie dobry wałek do AHU (pasuje do innych). Będzie cały czas czekał w komórce aż ktoś się po niego zgłosi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam, i nie moge znaleźć... a nowych tematów zakladać mi nie wolno :dodupy

Panowie zmiana rozrządu 1.9 ATJ jaki rozrząd byście polecili ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności