Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Swiatek do PD nie reaktywuje wałków tylko do VP:) Możnau niego kupić nowy wałek utwardzony przez nich. Masz kolego złe informacje.

Oczywiście, że regeneruje włącznie z azotowaniem.

Sam osobiście poszedłem swego czasu na taką usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ile bierze Świątek za regeneracje wałka do VP i do PD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może być różna to zależy czy masz upusty małe duże czy wcale :) najlepiej zadzwonić i zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że regeneruje włącznie z azotowaniem.

Sam osobiście poszedłem swego czasu na taką usługę.

 

Dzwoniłem do bydgoszczy i wyraźnie mi powiedział że do PD nie robi regeneracji. Nie wiem skąd masz takie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są informacje od kogoś. Napisałem wyraźnie, że sam regenerowałem u nich wałek PD.

Regenerują większość wałków samochodowych i motocyklowych. Przy kolejnych odwiedzinach mogę ich zapytać czy coś się zmieniło, ale ze strony internetowej nie wynika, że już tego nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie są informacje od kogoś. Napisałem wyraźnie, że sam regenerowałem u nich wałek PD.

Regenerują większość wałków samochodowych i motocyklowych. Przy kolejnych odwiedzinach mogę ich zapytać czy coś się zmieniło, ale ze strony internetowej nie wynika, że już tego nie robią.

 

To ciekawe co piszesz...mi powiedział doradca ,że nie regenerują bo nie są w stanie... jeżeli to mają swoje wałki tj. przez nich produkowane. Z VP nie ma problemów ale PD jest takie słowa doradcy od P. Swiatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe co piszesz...mi powiedział doradca ,że nie regenerują bo nie są w stanie... jeżeli to mają swoje wałki tj. przez nich produkowane. Z VP nie ma problemów ale PD jest takie słowa doradcy od P. Swiatka.

Sam kilka lat wstecz prowadziłem korespondencję z użytkownikiem który tam regenerował wałek do PD, nie kupował tylko wysyłał czy zawoził swój - regenerowali i na koniec azotowali. Finalnie zdecydowałem się na zdrową używkę ale nie ma to znaczenia, może nie regenerują w chwili obecnej, ale kiedyś regenerowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam kilka lat wstecz prowadziłem korespondencję z użytkownikiem który tam regenerował wałek do PD, nie kupował tylko wysyłał czy zawoził swój - regenerowali i na koniec azotowali. Finalnie zdecydowałem się na zdrową używkę ale nie ma to znaczenia, może nie regenerują w chwili obecnej, ale kiedyś regenerowali.

Mam dość swieze informacje wiec... ale masz racje zdrowa oryginalna uzywka niz regeneracja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej stówkę dołożyć i kupić nówkę Federal MOgul z gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Panowie radzą kupić dobrą używkę niż zamiennik trwalsze są podobno.

A na moje oko wydaje mi się, że ten wałek jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go obejrzeć na żywo - widać punkty korozji (można je lekko przetrzeć drobnym papierkiem wodnym) do tego nie widać wszystkich powierzchni na krzywkach.

 

Odnośnie regeneracji u Świątka;

Byłem u nich wczoraj i podpytałem jak to jest, czy regenerują czy nie wałki do PD.

Krzywka zaworowa PD ma "zapas" geometrycznego położenia względem krzywki napędzającej pompki ok.0,5mm.

Jeżeli zużycie jest mniejsze niż 0,5mm to korygują zarys całej krzywki i utwardzają poprzez azotowanie.

Jeżeli zużycie jest większe nie wykonują "napawania" takiego wałka, stąd też jedni pisali, że Świątek regeneruje, a inni, że nie regeneruje.

W moim przypadku zużycie było 0,2mm (jak pamiętam) stąd też wykonali mi regenerację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ten wałek już poszedł:/ A dzięki kolego za tą szczegółową informacje z tego co piszesz to mój wałek na pewno nie nadaje się do regeneracji bo niektóre moje krzywki są tak wytarte, że nie ma bocznej krawędzi i zboku wygląda jakbym kawałek odcinał gumówką czyli taki zgorzel ostry jest bo bokach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znalazłem wałek u gościa w moich rejonach handluje używanymi częściami z anglików które sprowadza i jest to wałek od oktavi 2 chyba prożki na tych krzywkach są w miarę dobre tylko nie pokoją mnie rysy na niektórych krzywkach zrobiłem kilka zdjęć jakbyście mogli je ocenić.

Pozdrawiam.

20140722_174700.jpg

20140722_174706.jpg

20140722_174710.jpg

20140722_174714.jpg

20140722_174752.jpg

20140722_174800.jpg

20140722_174805.jpg

20140722_174810.jpg

20140722_174903.jpg

20140722_174908.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze 2 bo nie dalo wiecej

20140722_174916.jpg

20140722_174922.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można go brać. Te ślady nie mają na nic wpływu, najważniejszy jest czubek krzywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje ale jeszcze poczekam co powiedzą inni, a jeszcze jedno pytanko odnośnie popychaczy bo na pewno będę musiał wymienić czy nie byłyby używane dobre? Bo kurde kolega tutaj oferował się, że może załatwić ina za 50 zł sztukę nie wiem czy jest to jeszcze aktualne, bo w przeciwieństwie do serwisu VW to jest koszt 140 czy 149 za sztukę coś takiego jak się pytałem. To już jest duża kwota w stosunku do używanego wałka: Rozpiętość 1200 a 400 zł +/- za nowe oczywiście, a używki tańsze będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne popychacze zaworów w InterCarsie INA po 43zł/szt. Jak zagadasz z nimi to wpiszą na jakiś numer ze zniżką i będzie jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydaje ale jeszcze poczekam co powiedzą inni, a jeszcze jedno pytanko odnośnie popychaczy bo na pewno będę musiał wymienić czy nie byłyby używane dobre? Bo kurde kolega tutaj oferował się, że może załatwić ina za 50 zł sztukę nie wiem czy jest to jeszcze aktualne, bo w przeciwieństwie do serwisu VW to jest koszt 140 czy 149 za sztukę coś takiego jak się pytałem. To już jest duża kwota w stosunku do używanego wałka: Rozpiętość 1200 a 400 zł +/- za nowe oczywiście, a używki tańsze będą.

ktoś przesadził z cena, ne teraz dużo potaniały,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na te szklanki skończyła się w końcu chora cena i teraz to klienci robią oczy jak poznają cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności