Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Banshee a nie lepiej nowy za 600-700zł Federal Mogul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem nie ryzykować. Tylko ori jest stalowy, reszta to żeliwo - sporo się już naczytalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, na zestaw rozrzadu i pompe wody ASO daje 20% rabatu, na pozostałe części 10%. To i tak trochę duuużo.

A co do wałków pytanie do tych co wymienili wałki na AE lub Federal Mogul, jak samochód się sprawuje po wymianie, jak osiągi, głośność i "kultura pracy" silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE i Federal Mogul to to samogwoli ścisłości.

 

ASO często Seweryn organizują akcje promocyjne właśnie na rozrządy więc one są zupełnie inną bajką.

Na pewno na wałeczek przy sprzyjających wiatrach i części też 20% rabatu dostaniesz.

Ukłony

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zapytania posiada ktoś zwymiarowany wałek do PD 1,9 bez dpf, ile powinien mieć na krzywkach by był "jak nowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny wymiar krzywek zaworowych dla nominału to 61,7mm mierzony jako gabaryt.

Takie dane mam po pomiarze na nowych walkach. Bez różnicy czy dpf czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety i mnie czeka wymiana wałka, waham się między nowym zamiennikiem a używanym ori

Koledzy co sądzicie o tym wałku:

http://allegro.pl/vw-czesci-audi-vw-walek-rozrzadu-1-9tdi-130km-awx-i5311360496.html

lub

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-awx-passat-b5-1-9-tdi-130km-a4-a6-i5239239544.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montowałem w BPW a4 b7 wałek kupiony w IC firmy autlog. Przyznam, że AE się chowa pod względem wykonania. Cena trochę ponad 600, ale to spory rabat. Uważam, że jakościowo bardzo podobny do ori, a trochę już tego w rękach miałem.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Proszę o opinie na temat mojej awarii w b6 1.9tdi BKC. Więc dwa dni temu podczas postoju przy uruchomionym silniku było słychać dziwne dudnienie silnika. Jak traktorem. Zgasiłem silnik. Po pół godz włączyłem go i było ok. Przejechałem w ciągu następnych dwóch dni około 100 km - bez niepokojących objaw. Dzisiaj po jeździe dość dynamicznej zaczęło się od nowa pukanie - dudnienie. Wraz z zwiększaniem obrotów coraz szybsze. Pomimo wyłączenia i ponownego włączenia nie ustąpiło. Pytanie: czy w silniku BKC może to być objaw panewki jak w BXE, czy raczej wałek rozrządu. Dodam że kompresja prawidłowa, wtryski dają poprawnie. CO TO MOŻE BYĆ. STRACH ODPALIĆ SILNIK. Proszę o sugestie.:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd dobiega stukanie? Z jakiej części silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziura w szklance? Mialem ostatnio octavie bkc na warsztacie z takimi objawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awaria ustalona. Wytarta krzywka wałka i pęknięta ostatnia szklanka. Teraz nie wiem czy kupić nowy wałek czy używany, jeżeli nowy to jakiej firmy? szklanki wymienić od razu wszystkie?

Co mogło spowodować tą awarię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplet szklanek odrazu, wałek jak dostaniesz w idealnym stanie można się pokusić, z zamiennikow Kolbenschmidt, AE(Federal Mogul)

Awarie spowodowało zużycie:) ostatnio dosyć częśta przypadłość w silnikach na pompowtryskach, nie ma miesiąca żebym wałka nie sprzedał, albo żeby takie auta na warsztat nie trafiały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weso a powiedz czy czy wałek od avb jest taki sam? bo mam taki na oku używany z pewnego auta z przebiegu 150tkm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weso a powiedz czy czy wałek od avb jest taki sam? bo mam taki na oku używany z pewnego auta z przebiegu 150tkm?

dpf nie masz, więc powinien podejść:) BLS ma inny wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dpf nie masz, więc powinien podejść:) BLS ma inny wałek

 

dzięki za odzew. zastanawia mnie jeszcze jedno: dlaczego raz było słychać ten stukot a raz nie, i czy przy tym mogło delikatnie szarpać silnikiem przy odpalaniu z dziwnym odgłosem, oraz na biegu jałowym. Boję się że może dodatkowo dwumas się odzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. LongLife

2. Mała powierzchnia krzywki - poprzednie 1.9 tdi VP miały szersze

3. Brak smarowania przez wypadajace broki z kanałów olejowych.

Wg mnie to najczęstsze przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady materiałowe w określonych partiach wałeczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wady materiałowe w określonych partiach wałeczków.

Pytanie czy wady wałków czy szklanek, a później jedno idzie za drugim w szybkim tempie. Nie bez powodu po czasie wprowadzono "czarne" szklanki. Sam widziałem jak wałek był idealny, a powierzchnie szklanek się już poddawały i miały charakterystyczne zarysowania w kształcie "słoneczka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności