Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem ten temat u siebie i wałek to z zamienników Kolbenschmidt lub ori używka w dobrym stanie - ja akurat zdobyłem ori używkę, szklanki INA czarne wzmacniane, panewki Glyco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie padła mi szklanka w moim AVFie, wałek mam przerysowany więc odrazu do wymiany. Moje pytanie brzmi jaki wałek założyć i jakie szklanki, co możecie mi polecić, dodam że auto chce zostawić dla siebie i jeszcze nim pojeździć.

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-aud...912561292.html

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-pop...910129545.html

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-feb...574114758.html

Tylko taka opcja jak napisał Ci Michał, inne zamienniki możesz odpuścić. Czarne szklanki ina mocno potaniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wałek to z zamienników Kolbenschmidt

Jest ktoś kto ma dostęp do takich wałków? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza opcja z dostępnych (poza oryginalnym) to Federal Mogul cam914, jest utwardzany indukcyjnie. Lepsze bo rzekomo kute to Kolbenschmidt 50006304 (bez /1) i Federal Mogul CAM928 lecz nie sposób takie dostać. Reszta to żeliwo utwardzane na zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polecał mechanik do arl-a tylko i wyłącznie wałek rouville. Inne dla niego nie wchodziły w grę. Rouville na tamten czas kiedy naprawialem silnik był nie dostępny w sprzedaży więc kupiłem ori używkę w bardzo dobrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba najlepsza opcja z dostępnych (poza oryginalnym) to Federal Mogul cam914, jest utwardzany indukcyjnie. Lepsze bo rzekomo kute to Kolbenschmidt 50006304 (bez /1) i Federal Mogul CAM928 lecz nie sposób takie dostać. Reszta to żeliwo utwardzane na zimno.

 

mamy oba

 

ruville na pewno bym nie wrzucił.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy oba
Jaka ich cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy oba

 

ruville na pewno bym nie wrzucił.

Pozdrówki

marcin

 

Marcin piszesz o tych wałkach Kolbenschmidt 50006304 (bez /1) i Federal Mogul CAM928?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba najlepsza opcja z dostępnych (poza oryginalnym) to Federal Mogul cam914, jest utwardzany indukcyjnie. Lepsze bo rzekomo kute to Kolbenschmidt 50006304 (bez /1) i Federal Mogul CAM928 lecz nie sposób takie dostać. Reszta to żeliwo utwardzane na zimno.

 

CAM928 jest dostepny, mam wlasnie zamówieone takowe bo kończą się szybciej niż się pojawią:) podobnie jest z kolbenschidtem. AE wsadzałęm do swoich aut, wzorowo trzymają wymiary i wszsytko z nimi ok. Sprzedaje je kilka razy w miesiącu, na warsztacie też je montujemy i śmiało polcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki wałek ale niewiem czy będzie pasował,prawdopodobnie jest z forda galaxy 1,9tdi pd

20160120_115649.jpg

Edytowane przez rob075
brak opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob daj vin galaxy to Ci powiem nr oryginału czy podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie jakie są nominalne wymiary krzywek wałka i jakie minimalne mogę być.

U mnie po pomiarze wygląda to tak

1-61,20

2-61,69

3-61,30

4-61,69

5-61,67

6-61,66

7-61,68

8-61,14

Edytowane przez rob075
Opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zabiegu z wałkiem :)

Wpadł wałek Federal Mogul CAM 928, czarne szklanki INA, panewki GLYCO, i uszczelniacz wałka ERLING :)

Podziękowania dla kolegi z forum WESO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domin ile Cię całość wyniosła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wałek od silnika 1.9 tdi BRB z dpf podejdzie do AVF bez dpf-a? Wiem ze odwrotnie montowali goście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie zakladaja po wywaleniu dpf bo wtedy nie jest juz potrzebny dodatkowy skok pompki ktory jest na walku z dpf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie podejdzie z dpf do AVF może ktoś to jeszcze potwierdzić? Może ktoś ma wałek od 1.9 bez dpf nie wytarty, przygarnę chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj cenę z ciekawości. Oraz ceny panewek i szklanek INA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku nie wypada ale przyda się forumowiczom na przyszłość by wiedzieli co ile kosztuje.

 

 

 

AWX AVF silniki i do nich CAM 914 , wałek Federal MOgul , panewki Glyco i komplet szklanek INa = 750zł brutto

 

 

 

z wałkiem cam 928 830zł brutto taki sam secik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności