Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

A czy pierwszy montaż stosował czarne popychacze? Myślałem, że to wymysł producenta części Ina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wałka ori używka do mojego 1.9 AVF. Wałek ten stosowany jest również w innych silnikach. Czy ten zakres silników jest poprawny: ATD AXR AXB AXC ASZ AJM ATJ AVB AVF AWX AUY ARL BKC BLS BXE BTB BJB BLT BPX BUK BSW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do fachowców:

Wytarła się krzywka w wałku rozrządu w passacie b6 1,9tdi 105KM 2005r i auto straciło moc, i silnik wydawał dość głośny stukot.

Pytanie brzmi, jakie części należy wymienić i jaka będzie orientacyjna ich cena + koszt robocizny?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych częściach musisz liczyć ok.1500, wałek zamiennik. Bxe jest raczej bez dpf więc używek jest więcej do wyboru. Części potrzebujesz te same co w modelach b5 PD: wałek, popychacze, panewki wałka, śruby wałka rozrządu, śruby wałków pompowtryskow, uszczelka pod pokrywę zaworów no i uszczelniacz wałka rozrządu od strony rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ewentualnie za jednym zamachem szklanki bym wymienił i wtedy będzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi twoje szklanki to inaczej popychacze, o których napisałem. Jest to konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie doczytałem. A fachowo rzecz ujmując: hydrauliczne kasatory luzu zaworowego :hyhy

Edytowane przez havran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego zadajesz pytanie w dziale B5 ? Zapytałaś przecież już tu http://forum.vw-passat.pl/threads/63215-Wałek-rozrządu-awaria?p=2276711&viewfull=1#post2276711

 

Tomik, Nie zauważyłam że to B5, a pytam gdzie się da bo wałek padł mi na wakacjach 700km od domu a tutejszy mechanik chyba chce zarobić na mnie kilka razy więcej :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walek federal mogl ok 520 panewki glyco 120 szklank czarne INA 210. To co musisz napewno wymienić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać wałek z 1.9TDI z prawie idealnymi (foto) krzywkami o oznaczeniu G4211FB09 1R. Potrafi ktoś rozkodować ten nr? Z tego co kojarzę to 1R to 101R - końcówka oznaczenia. Czy będzie pasować do mojego AVF?

 

8.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez SeM@PassatB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie pasował. Pamiętaj, że jeśli są już początki zużycia to nie zrobisz na nim dużego przelotu. Krzywka będzie się robić coraz niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poszukuje orginalnego walka rozrzadu do mojego pasata avf 130km moze ma ktos na sprzedasz ale tylko orginal i mam pytanie czy od 2.0 tdi tez pasuja do mnie np.

 

http://olx.pl/m/oferta/walek-audi-a4-b7-2006-rok-2-0-tdi-140-km-CID5-IDbsbVF.html?code=0828f5ef4f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 8v tak, 16v już nie. Jeszcze zależy czy z dpf czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko można po tych zdjęciach jakoś ocenić stan wałka?

Ponieważ coś stuka

 

 

20151023_152128.jpg

20151023_152028.jpg

20151023_152051.jpg

20151023_152106.jpg

20151023_152115.jpg

Edytowane przez Ronaldinho896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ostre krawędzie to znaczy że wałek zużyty. Jeśli stuka to pewnie i któryś popychacz może być już dziurawy od wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam passata 1.9 tdi avf , padł mi wałek, z jakiego silnika wałeć będzie pasować do AVF ? Mam wałek z fabia 2 1.9 tdi 105km- podejdzie ? Ewentualnie jakby ktoś podał z jakiego kodu silnika szukać

Edytowane przez StefanTG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o krzywkę to jest ładna przyokrąglona ale ale sama krawędź (zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono) jest ostre . Wymiana to sam wałek, szklanki (popychacze hydr.) i panewki ? jaki jest koszt wymiany u mechanika tego wszystkiego? jak długo można z tym jeździć ?

 

1111111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam passata 1.9 tdi avf , padł mi wałek, z jakiego silnika wałeć będzie pasować do AVF ? Mam wałek z fabia 2 1.9 tdi 105km- podejdzie ? Ewentualnie jakby ktoś podał z jakiego kodu silnika szukać

 

Pasuje, na czole wałka będzie litera R. No chyba że ta Fabia miała dpf to podobno inny wałek.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jeśli chodzi o krzywkę to jest ładna przyokrąglona ale ale sama krawędź (zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono) jest ostre . Wymiana to sam wałek, szklanki (popychacze hydr.) i panewki ? jaki jest koszt wymiany u mechanika tego wszystkiego? jak długo można z tym jeździć ?

 

[ATTACH=CONFIG]137717[/ATTACH]

Kilka postów wcześniej jest napisane co należy wymienić. Poszukaj mój post.

Jeździć można tak długo aż coś padnie. Tylko nikt nie wie kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka nie zauważyłem no ale już wiem. Może to mieć związek z porannym trudniejszym odpalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności