Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

panowie co powiecie o tym wałku wałek od 115AJM ma być założony do AWX'a

307064559_1_1000x700_walek-rozrzadu-19-tdi-vw-audi-seat-skodaladny-pelen-komplet-golub-dobrzyn.jpg

307064559_2_1000x700_walek-rozrzadu-19-tdi-vw-audi-seat-skodaladny-pelen-komplet-dodaj-zdjecia.jpg

307064559_3_1000x700_walek-rozrzadu-19-tdi-vw-audi-seat-skodaladny-pelen-komplet-osobowe.jpg

Edytowane przez mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie krzywek zaworowych tylko z bliska i każdą oddzielnie. Jak jest wazka na całym obwodzie na każdej krzywce to powinien posłużyć rzecz jasna z nowymi popychaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym wałku z AWXa? Szrot czy się jeszcze pojeździ?

20151024_170119.jpg

20151024_165501.jpg

20151024_165854.jpg

20151024_165908.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zdjęć wynika że ma fazki więc powinien być dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam pytanko czy zużyty wałek bądź szklanki mogą wpłynąć na trudniejsze odpalanie po nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Mam pytanko czy zużyty wałek bądź szklanki mogą wpłynąć na trudniejsze odpalanie po nocy?

Nie. U mnie po wymianie wałka i popychaczy odpalanie bez zmian. Szukaj raczej w temacie gumek na pompowtryskach bądź vacupompy albo pompki w baku=> temat cofającego się paliwa. U mnie gumki na pompkach załatwiły sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem jak zdiagnozować czy to to albo to... nie chce wymieniać wszystkiego naraz. Jak odepnę czujnik g62 to pali bajka... Na wolnych obrotach słychać takie dudnienie jak stanę z 5m od samochodu to pewnie są szklani i wałek i wkurza mnie ten dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między wałkiem z 1.9 tdi avf a 2.0 tdi 8v z dpf passat b6 ? mam oba w ręce i wyglądają idenczynie, każdy ma oznaczenie 1r

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Druga sprawa czemu wałek na tej aukcji jest tak tani ? normalna cena około 600zł

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-1-9tdi-vw-audi-skoda-sea-038109101r-i5744720489.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie warto.

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Mam pytanko czy zużyty wałek bądź szklanki mogą wpłynąć na trudniejsze odpalanie po nocy?

 

Jak coś stuka i ciężko pali to może któryś wtrysk już pada mechanicznie, po prostu się rozlatuje. Dasz rade odczytać korekcje na pompkach? Mój z kończącym się wałkiem w zeszłym sezonie zimowym palił na dotyk, zimą rozgrzewam 3-4 razy świece i dopiero palę. Wg mnie kończący się wałek nie wpłynie na poranne odpalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, z korekcjami nie ma tragedii od 0,2 do 0,9 . To chyba nie powód trudniejszego palenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąt synchronizacji jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wałek, mierzyłem wszystkie krzywki , wszystkie poza 1 krzywką mają 61,7mm , jedna ma 61,2 - co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar wymiarem, silnik tego nie odczuje, jest jeszcze fazka na tej krzywce? jeżeli tak to zakładać i się nie przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przymieżam się do wymiany wałka rozrządu (jedna krzywka wtarta ) jaki wałek powinienem zamontować z innych modeli grupy vw ,może zamiennik.

w moim aucie jest silnik awx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiar wymiarem, silnik tego nie odczuje, jest jeszcze fazka na tej krzywce? jeżeli tak to zakładać i się nie przejmować

Na tych 2 krzywkach przy samym czubku już mało widoczna.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam

przymieżam się do wymiany wałka rozrządu (jedna krzywka wtarta ) jaki wałek powinienem zamontować z innych modeli grupy vw ,może zamiennik.

w moim aucie jest silnik awx.

Wszystkie 1.9 TDI na pompowtryskach bez DPF + 2.0 tdi 8V bez DPF. Na necie znalazłem informacje, że podobno z BLS'a tez pasuje ale nie dam sobie ręki uciąć. Nowy wałek około 800zł , używany różnie od 200-400zł, ale nie znajdziesz idealnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o dokładne podanie kodów silnika 2.0 tdi z którego pasowałby wałek do 1.9 tdi AWX

Edytowane przez rob075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie padła mi szklanka w moim AVFie, wałek mam przerysowany więc odrazu do wymiany. Moje pytanie brzmi jaki wałek założyć i jakie szklanki, co możecie mi polecić, dodam że auto chce zostawić dla siebie i jeszcze nim pojeździć.

Liczę na waszą pomoc :)

Pozdrawiam

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-audi-a4-b5-a6-vw-golf-passat-1-9tdi-i5912561292.html

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-popychacze-passat-1-9-tdi-avb-awx-i5910129545.html

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-febi-vw-passat-b5-b6-1-9tdi-pompowt-i5574114758.html

Edytowane przez dominRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności