Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam u siebie wsadzony AE od jakiś 2-3miesięcy , nie zapeszając złego słowa na temat wałka nie powiem narazie :))

 

Wiadomo, że najlepiej oryginał albo używka w idealnym stanie. Ja rozmawiałem z wieloma osobami na temat tych wałków AE i na prawdę sobie chwalą , wiadomo że to nie oryginał ale tak jak mówię na chwilę obecną mogę z czystym sumieniem polecić AE .

 

P.S. Jeżeli ktoś zainteresowany mogę w bardzo atrakcyjnych cenach załatwić części do silników , np szklanki INA w okolo 50 pln sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz miesięcy tylko kilometry, gdybym ciągle jeździł w trasy do niemiec to ten wałem bym wymienił po 3 tygodniach bo były na śmieci się nadawał. Wytrzymał 13 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie 4 tysiące zrobione mam na nim.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co chwalić zamienników przy takich małych przebiegach.

Jeśli wałek zrobi 100kkm to można by zakładać... Ja twierdzę, że co ori to ori, nawet lepsza używka, choć sam kumplowi zakładałem do PD wałek od Świątka. Zrobił 20kkm, później mu gwizdnęli auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nieryzykowalem podrobka i zalozylem ori w idealnym stanie, ktory kupilem w okazyjnej cenie, co prawda mialem troche watpliwosci co mi przysla bo na zdjeciach niewidac wszystkiego dokladnie, ale pozniej sie okazalo ze jest igielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem zdjęcia niby ori wałka używki. Sprzedający woła 380zł ( z przesyłką i prowizją allegro jako zabezpieczenie ) twierdząc, że wałek jest "ok". Czyli wychodzi na to że wałek by mnie kosztował jakieś 330zł. Załóżmy że jest "OK" warto jak za używkę ORI?

 

Kuknijcie proszę na linka. Nie wiem czy cokolwiek da się z nich ocenić

 

https://picasaweb.google.com/102647324822254512841/WaEk?authkey=Gv1sRgCNaFzqr-mJqJdg

 

---------- Dodano o 15:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:33 ----------

 

P.S. Jeżeli ktoś zainteresowany mogę w bardzo atrakcyjnych cenach załatwić części do silników , np szklanki INA w okolo 50 pln sztuka.

 

Rosa czy szklaneczki o których piszesz "INA" to dobra marka? Nie orientuję się które są najlepsze i jak cenowo wychodzą a też ich zakup mnie czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosa czy szklaneczki o których piszesz "INA" to dobra marka? Nie orientuję się które są najlepsze i jak cenowo wychodzą a też ich zakup mnie czeka

 

odpowiem za niego - to jedyne szklanki jakie można włożyć jako zamiennik ori do silnika , najlepiej czarne wzmacniane ale te są sporo droższe

 

co do ceny wałka, jeszcze nie tragedia , ale bym poprośił sprzedającego jeszcze o zdjęcie równoległe do wałka z bliska- jak wyglądają krzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jedyne szklanki jakie można włożyć jako zamiennik ori do silnika , najlepiej czarne wzmacniane ale te są sporo droższe

Z tego co sie dowiedzialem to INA szklaneczki byly montowane na pierwszy montaz do naszych silnikow, ja tez zalozylem nowe INA i komplet kosztowal 500 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbym 3,5 pkt w skali 5 temu wałkowi. na powierzchniach widać mocne ślady tarcia, same krzywki piękne też nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcę temat u znajomych mechaników i jeśli nic lepszego mi nie znajdą będe musiał trochę zaryzykować i kupić wałek używkę w sieci (choć wolałbym by to była ostateczność) od "nieznajomego" :). Panowie a wy nie macie gdzieś w szufladzie wałka grzechu wartego? :P

 

co do ceny wałka, jeszcze nie tragedia , ale bym poprośił sprzedającego jeszcze o zdjęcie równoległe do wałka z bliska- jak wyglądają krzywki

 

poproszę o fotkę i wrzucę dla określenia czy gość jest wiarygodny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wałek ze środkowego linka, wygląda najlepiej. Ale zdjęć mało. Aż zdziwiłem się że te fazki są dakie duże. Gdybym mógł obejrzeć nówkę oryginał to było by lux. Niedługo zamieszczę zdjęcia tego wałka co mam w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te fazki są właśnie takie, większe tylko znajdziesz w TDi VP. Poproś o lepsze zdjęcia i kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z 3 linka to jest gitara 2001 r i 93 tyś. km ..... lepiej tego nie komentować :P

 

niech sprzedający porobi dokładne fotki i będziesz miał jasność :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Kielc jest, toć to 120km odemnie. Chyba się przejadę :D tylko najpierw zadzwonię i spróbuję wyłudzić jakieś zdjęcia ale to dopiero w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz przy okazji jeszcze jeden z kielc :P

http://moto.allegro.pl/audi-a4-b6-1-9tdi-130km-avf-2004r-walek-rozrzadu-i2941082783.html

 

ale warto by bylo sie i nad tym dobrze zastanowić

http://moto.allegro.pl/walek-rozrzadu-1-9tdi-popychacz-panewki-vw-audi-pw-i2975715346.html

 

nowy,gwarancja, jedyny jaki polecają znajomi mechanicy jako zamiennik ori używki , a tu cały zestaw panewki, szklanki ( zapytać by się trzeba było jakiej firmy) + wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć wałek z tego AE można za 450zł kupić. I przypuszczam że to mi wsadzili, ale nie dowiem się na 100% dopuki go nie zdejmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu, mam samochód w warsztacie przy okazji wymiany popychacza zmuszony zostałem do wymiany wałka..

znalezienie wałka do 1.6 ALZ (2003 rok) to jak wygrać w totka.. ma ktoś jakieś namiary na firmę mogącą mieć taki wałek.. podobno są dwa rodzaje jeden z krzywką czujnika wałka a drugi bez - to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń kolego do Świątka, może twój wałek bez problemu będzie można zregenerować.

 

http://sklepswiatek.pl/vw-c-53_79.html?str=50&sort=3d&promocja=nie

 

Poszukaj może coś będzie.

Ja tymczasem mykam do Kielc, dzwoniłem za wałkiem z powyższej aukcji ale już znalazł klienta. Tyle że goście zamieszania narobili i znaleźli dwa kolejne wałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałbym 3,5 pkt w skali 5 temu wałkowi. na powierzchniach widać mocne ślady tarcia, same krzywki piękne też nie są.

 

a oto dokładniejsze zdjęcia wałka na krórego mam ochotę. Na jednym ze zdjęć widać wg. mnie mocno wypracowaną krzywkę

 

https://picasaweb.google.com/102647324822254512841/WaEk2?authkey=Gv1sRgCKKmhPvry6770AE

 

Wczoraj kukłem też na swój wałeczek. Niestety teoria mechanika się potwierdziła. Krzywki są na tyle zjechane, że na niektórych pod palcem czuć chropowate powierzchnie i mocno ostre krawędzie

 

Fotki:

 

https://picasaweb.google.com/102647324822254512841/WaEk3?authkey=Gv1sRgCLjLiI-dz6GOkAE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności