Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie da dodanie jakiś specyfików , wymiana pokrywy na nową rozwiąże problem , ale nie na zawsze powróci jak bumerang po ileś k kilometrach jak nowa się przypcha. wymiana, przywyknąć lub auto zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokrywach 1.9 PD nic się nie przypycha! Wszystkie kanały są drożne nie ma żadnego syfu oprócz śladów czystego oleju i śladowej warstwy osadu która nie ma na nic wpływu. Robiłem sekcje kilku pokryw po przebiegach 200-300kkm i wszystkie wyglądały tak samo. To co się gromadzi w zewnętrznych catch oil tankach ma się nijak do tego co zalega w separatorze pokrywy - tam nic się nie gromadzi.

Założenie nowej pokrywy też nie poprawi sytuacji, fabryczny separator jest po prostu za mało efektywny przez co nie oddziela skutecznie par oleju od powietrza i ono wędruje do dolotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanko dzisiaj wykręciłem odmę okazało się że już nie nadaje się do ponownego założenia.

moje pytanko jest takie ja posiadam odme 028103465 C czy mogę i czy będzie pasowała o takich numerkach Tylko na końcu jest "B" z tego co widzę to ta z B jest łączona przy silniku i tego się obawiam czy to zapaśi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam Passata AVF 1,9TDI 130Km. Też mam problem z poceniem się odmy:/ Mam taką pokrywę http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-1-...605974873.html , słyszałem natomiast że nowsze roczniki (chyba od 2005r.) mają taka: http://allegro.pl/pokrywa-zaworow-vo...561307392.html kształt jest ten sam natomiast w tej nowszej podobno jest zainstalowana odma. Czy wie ktoś czy to prawda i czy wymiana pokrywy pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za brak logicznego myslenia panowie.... Temat walcujecie tyle lat I wciaz zadawane sa te same pytania (przeczytalem caly temat) I te same pokretne odpowiedzi jak odbijana pileczka leca.

 

Uswiadomcie sobie ze tam nic nie ma w tej pokrywie oprocz kanalow tak zwanych obciekaczy.

Olej paruje na pokrywe I zkrapla sie obciekaczami w dol. Niestety odma jest za krotka duzo par jest pchanych do wylotu.

 

A jak przeczytalem ten tekst ze zbieraniem oleju przez pierscienie to padlem!!! Co to kur...a znaczy bo jak ponad 20 lat naprawiam auta zawodowo tak nigdy o czyms takim nie slyszalem hahahahaah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zrobiłem remont głowicy dół + góra i wiele innych rzeczy wymiemiłem także pokrywa zaworów silnika na nowy ogrinał i dalej wywala olej z odmy pomocy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie turbina rzyga olejem w dolot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w taim razie czy jest sens ściągania osłony i czyszczenia tego całego ustrojstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, w taim razie czy jest sens ściągania osłony i czyszczenia tego całego ustrojstwa?

Żaden, tylko wymiana pokrywy na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pokrywy nic nie da. Jedynie co pomoże to doszczelnienie turbo żeby nie pchała oleju w dolot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana pokrywy nic nie da. Jedynie co pomoże to doszczelnienie turbo żeby nie pchała oleju w dolot.

a powiedz mi jaki jest sens "doszczelniania turbo" jeśli olej idzie z odmy.....?? :sciana

odma wywala olej do dolotu a turbo razem z powietrzem ciśnie go przez IC do kolektora ssącego

 

Witam, w taim razie czy jest sens ściągania osłony i czyszczenia tego całego ustrojstwa?

nie, nie ma sensu. możesz kupić nową ori pokrywę z odmą (ale po pewnym czasie i ta zacznie wywalać olej) lub wstawić oil catch tank lub też całkiem odpiąć odmę od dolotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma nie wywalać z odmy skoro ten silnik jest tak skonstruowany? Jak byś kiedyś wyciągnął turbo to zobacz jak jest zbudowane. A najlepiej dmuchnij w metalowy przewód olejowy w turbo i zobacz jakie masz nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ma nie wywalać z odmy skoro ten silnik jest tak skonstruowany?

przeczytaj temat wątku od początku ponownie, dotyczy wywalania oleju przez odmę a nie nieszczelności turbo...

poza tym nie ma czegoś takiego jak doszczelnienie turbo - jest albo sprawne i nie powinno puszczać oleju (a jeśli już to tak małe ilości że nie widać tego w ogóle) albo jest uwalone i wali olejem w dolot. niemniej ponownie powtórzę wątek dotyczy jasno sprecyzowanego wywalania oleju przez odmę! post #108 chyba że ty bawisz się w archeologa i odpowiadasz na posty z 2015 roku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post był z marca 2017 roku a więc całkiem świeży, co do wywalania przez odmę to jak pisałem-ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zmienić pokrywę na taką z 2.0TDI 8V i problem znika ;) Tylko chyba wtedy nie da się założyć osłony silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś foto tej pokrywy po zamontowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności