Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

dokładajac troche (min. 15k)
Co to za argument - dołóż 50% tego co masz, to sobie kupisz B7.

Jak auto jest z pewnego źródła i nie wymaga żadnego wkładu finansowego, to wg mnie dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na styku wartości :hmm powiedzmy wprost,to nie 2007 czy 2008 po vin - 2006r za 30tyś jest prawie nie sprzedawalne (140ps bez dsg). Bądź cierpliwy,poczekaj z miesiąc,właściciel zmięknie i za 28 powinieneś kupić jeśli taka igła - to już dobra cena.

Ogólnie - targuj,targuj ile wlezie i ciesz się b6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fakt, że poklepańce i cofki od handlarzy na otomoto są sporo tańsze nic nie zmienia. Jak ludzie chcą to kupować to niech kupują, a za dobry egzemplarz jak ten, o którym mowa, trzeba zapłacić. Ale zgadzam się, warto targować na podstawie argumentów przytoczonych tu przez kolegów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać kasę i jechać. Targować się na miejscu. Jak zobaczy pieniądze w realu i będzie widział że ma konkretnego klienta to zmięknie. Taka już jest psychika ludzka. To już nie będzie kwestia tego że jak spuści to straci tysiąc czy dwa. Teraz to już będzie tak, że jak nie spuści to straci dwadzieścia kilka tysięcy.

 

W najgorszym razie się nie uda, ale nie przypuszczam o ile to nie jest handlarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turas przenies swoj post do odpowiedniego tematu

 

Zrobione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupione, dziękuję za pomoc.

 

Jednak utargowane z nieziemską siłą tylko 500pln.

To nie handlarz tylko pierwszy właściciel, różnica jest taka że to ja przyszedłem do niego po ten samochód, bo on nie był do sprzedaży.

 

Po zrobieniu wczoraj 70km zauważyłem jedną usterkę a mianowicie drganie(jakby nie równa praca silnika - obroty nie falują) przy dohamowaniu do świateł i kilka sec po zatrzymaniu. Widzę na forum poruszany już ten wątek ale bez rozwiązania. Sprzedawca powiedział że on tego nie zauważył i że jak wskaże mu usterkę to za nią zapłaci.

 

Czy może mnie ktoś odesłać do linku na którym jest sposób naprawy.

 

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zrobieniu wczoraj 70km zauważyłem jedną usterkę a mianowicie drganie(jakby nie równa praca silnika - obroty nie falują) przy dohamowaniu do świateł i kilka sec po zatrzymaniu. Widzę na forum poruszany już ten wątek ale bez rozwiązania. Sprzedawca powiedział że on tego nie zauważył i że jak wskaże mu usterkę to za nią zapłaci.

podłączyłeś VCDS? błędy są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy ale rozglądam się bardzo poważnie za Passatem B7 2011-2012 z silnikiem 1.8 TSI i manualną skrzynią biegów.

Może ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat tego silnika ? Na co zwracać uwagę przy zakupie ? I czy w ogóle jest wart uwagi ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat tego silnika ?

 

Nie mogłem się powstrzymać... ;)

 

po-co-lejesz-tyle-oleju-to-patelnia-nie-passat-amaro-piekielna-kuchnia.jpg

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie ?

 

Grzechot napinacza łańcuszka rozrządu

 

I czy w ogóle jest wart uwagi ?

 

Mimo wszystko tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że lubią olej :)

W tych silnikach po 2010 również występują problemy z łańcuchem rozrządu ? Jaki jest koszt jego wymiany ?

Wyczytałem na forum, że te silniki lubią poszarpywać na biegu jałowym (przynajmniej w B6) czy w B7 równiez ten problem występuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od paru osób, mniej lub bardziej związanych z mechaniką i warsztatami, że w silnikach TSI (np. Passat 2.0 z 2005 lub 06) po 200 tys. przejechanych zaczynają się regularne naprawy, duże koszta itd. Czy ktoś może jeździ takowym i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwań Passata B6, czytałem początkowe opinie i włąsnie, jaki silnik polecacie jeśli chodzi i diesla i benzynę?

Słyszałem w latach 2005/6/7 wychodził wadliwe silniki w dieslu, wie ktoś może które? Raczej jestem zdecydowany na skrzynię automatyczną DSG. Na co zwrócić uwagę przy kupnie Passata B6 z lat 2006-2008?

Najczęstsze usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwań Passata B6, czytałem początkowe opinie i włąsnie, jaki silnik polecacie jeśli chodzi i diesla i benzynę?

Słyszałem w latach 2005/6/7 wychodził wadliwe silniki w dieslu, wie ktoś może które? Raczej jestem zdecydowany na skrzynię automatyczną DSG. Na co zwrócić uwagę przy kupnie Passata B6 z lat 2006-2008?

Najczęstsze usterki?

 

Kolego, masz tu ponad 300 stron, gdzie zadane przez Ciebie pytanie było wałkoane paronastokrotnie.

KAPITO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwań Passata B6, czytałem początkowe opinie i włąsnie, jaki silnik polecacie jeśli chodzi i diesla i benzynę?

Słyszałem w latach 2005/6/7 wychodził wadliwe silniki w dieslu, wie ktoś może które? Raczej jestem zdecydowany na skrzynię automatyczną DSG. Na co zwrócić uwagę przy kupnie Passata B6 z lat 2006-2008?

Najczęstsze usterki?

 

Głownie pękające głowice w silnikach 2.0TDI zarówno 140 jak i 170 PS. Do tego warto zwrócić uwagę czy Pompowtryski są po akcji serwisowej VW. Dalej nic poważnego się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem od paru osób, mniej lub bardziej związanych z mechaniką i warsztatami, że w silnikach TSI (np. Passat 2.0 z 2005 lub 06) po 200 tys. przejechanych zaczynają się regularne naprawy, duże koszta itd. Czy ktoś może jeździ takowym i mógłby się wypowiedzieć?
Najlepiej omijaj tych mechaników szerokim łukiem. Jesli chodzi o mnie to mam ponad 250kkm i wymieniłem tylko pompę paliwa. Pozostałe naprawy to eksploatacyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,doradzcie jaki silnik wybrać do CC,i czy skrzynia dsg w roczniku 2009 była już poprawiona?mam na oku tdi o mocy 170 km,warto w to iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie napotkalem gdzies informacje iz w pasatach B7 jest ocynkowana buda?

 

Czy to jest wiarygodna informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,doradzcie jaki silnik wybrać do CC,i czy skrzynia dsg w roczniku 2009 była już poprawiona?mam na oku tdi o mocy 170 km,warto w to iść?

 

A co było nie tak ze skrzynią DSG przed 2009 rokiem ? Można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o mechatronikę (szarpanie przy redukcjach, niskich predkościach, etc). W innym wątku pytałem o trwałość wymienionej mechatroniki, ale nikt nie odpowiedział, a też celuję w cc z dsg z 2009 lub 2010. Misiu, czy na forum innej marki nie upiększałeś autek el. z blachy nierdzewnej, giętej, grawerowanej, itp? Czyżby świat był tak mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytam ostatnimi czasy o silnikach 1.8 TSI i natrafiłem na wiele informacji, że biorą bardzo duże ilości oleju...

Znalazłem również informacje, że VW przebudował pod koniec 2011 silnik i problem ten miał być poprawiny.

Koledzy jak jest ze zużyciem oleju w silnikach wyprodukowanych po 2012 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności