Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialem sie zapytac czy wedlug Was warto zamienic Passata b7 sedan 1,4 TSI Bluemotion DSG 155000 km z 2011 na Passata b7 variant 1.6 TDI blumotion DSG 101000 km z 2011 [ale zarejestrowany dopier w Grudniu 2012] z duzo lepszym wyposazeniem [czujniki parkowania, nawigacja, podgrzewana przednia szyba, webasto]. Glownie krotkie trasy, plus jedna dluzsza co miesiac.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chcialem sie zapytac czy wedlug Was warto zamienic Passata b7 sedan 1,4 TSI Bluemotion DSG 155000 km z 2011 na Passata b7 variant 1.6 TDI blumotion DSG 101000 km z 2011 [ale zarejestrowany dopier w Grudniu 2012] z duzo lepszym wyposazeniem [czujniki parkowania, nawigacja, podgrzewana przednia szyba, webasto]. Glownie krotkie trasy, plus jedna dluzsza co miesiac.

pozdrawiam!

 

Diesel na krótkie trasy to faktycznie dyskusyjny wybór. Ale jeśli koszt takiej zamiany jest dla Ciebie akceptowalny to jak najbardziej bym polecał, komfort jazdy dobrze wyposażonym autem z przydatnymi gadżetami (wszystkie elementy, które wymieniłeś są wg mnie bardzo przydatne na codzień) jest tego warty. Wiadomo, lepiej wymienić na wypasionego B8 z salonu ale jak się nie ma co się lubi to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chcialem sie zapytac czy wedlug Was warto zamienic Passata b7 sedan 1,4 TSI Bluemotion DSG 155000 km z 2011 na Passata b7 variant 1.6 TDI blumotion DSG 101000 km z 2011 [ale zarejestrowany dopier w Grudniu 2012] z duzo lepszym wyposazeniem [czujniki parkowania, nawigacja, podgrzewana przednia szyba, webasto]. Glownie krotkie trasy, plus jedna dluzsza co miesiac.

pozdrawiam!

To jest naprawdę trudna decyzja ale na plus jest bredzisz miał samochod praktyczniejszy dla mnie ładniejszy , mniejszy przebieg ,i to fajne wyposażenie nawi i czujniki fajna sprawa i mniejsze spalanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest temat ogólny. Zapytania o konkretne egzemplarze w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy w B6 kombiaku tylna kanapa skladasie w rowna podłoge, jak w eclass podaje zdjecia.

Może kto ma zdjecie zlożonej kanapy tylnej?

 

Dziekuje

eclass.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale po podniesieniu siedziska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale po podniesieniu siedziska

 

...wyciągnięciu zagłówków z kanapy i przesunięciu foteli przednich do przodu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Z góry powiem, że nie planowałem zakupu Passata, zawsze kupowałem włoskie auta, obecnie jeżdżę Abarthem ale czas na zmiany i samochód wygodniejszy, komfortowy i przede wszystkim większy.

Mam do wydania 40 000zł, zastanawiam się czy lepiej kupić Krajowego Passata z dobrym wyposażeniem z 2010r B6 z przebiegiem 100tys czy B7 ale z przebiegiem 170tys.. Nie ukrywam, że nadwozie bardziej mi się podoba B7 ale wiadomo przebieg robi swoje i chyba lepiej dobrą B6?

 

Czy to prawda, że 1.8 160KM w B6 mają problem z rozciągającym się łańcuchem rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Za te pieniądze dobrej b7 nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passata z dobrym wyposażeniem z 2010r B6 z przebiegiem 100tys czy B7 ale z przebiegiem 170tys..

 

Moim zdaniem 70tyś przy udokumentowanym prawdziwym przebiegu to jest pikuś. ;) Bierz B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tino2003 miałeś na myśli B6 ? ;>

Właśnie widzę, że chyba B7 będzie dojechany więc lepiej dobry B6.

Myślę nad silnikiem i zastanawiam się między 1.4 TSI a 1.8, diesel raczej odpada..

Jak na razie wyczytałem, że więcej plusów ma 1.4 i może to byłby dobry krok.

Zawsze można zrobić mu soft i byłby żwawszy, choć jechałem ostatnio octavką z tym motorem i miło mnie zaskoczyła jego praca.

 

Zastanawiam się też nad tym:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6019309445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli dokładnie to co napisałem, jeżeli kupisz B7 z prawdziwym przebiegiem 170 tys to co ma być w nim dojechane? Dojechany będzie gdy na liczniku stuknie 370 tys :)

 

Tego z linku który podałeś to by trzeba po vin sprawdzić bo coś mi to źle pachnie. ;)

Edytowane przez tino2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym w ogóle gadanie.

Zarówno 1,4 jak i 1,8 sa ZABRONIONE do kupowania.

Ostatnio chciałem kupic 1,8 z padniętym motorem.

I dzwoniłem po rożnych handlarzach od silników to sie śmiali w słuchawkę - podobno schodzą te silniki jak ciepłe bułeczki bo sie tak często psują.

A skąd handlarz ma wziąć passata 1,8- nie ma tego wiele a skąd wziąć z NIEZEPSUTYM motorem.

Sam słupek to 6500 a ceny nawet po 10-11 tys nie sa szokujące.

Tego sie nie kupuje bo to sie pier......

 

B7 z nalotem 170 za 40 tys zł????

Gdzie takie rozdają...

Kolega od dłuższego czasu szuka i wie ze najtaniej co mozna kupic to 40k za kombi lub 43 sedana ale na blacie jest nie 170 a 280....

Myśle ze 40k nie starczy na dobrego i fajnie wyposażonego b7

Wiec masz juz krąg poszukiwań mocno zawężony:)

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu w niemczech takie B7 już po 10tys-11tys euro chodzą z przebiegiem między 220tys-a 270tys kilometrów silniki 1,6 tdi głównie ale i 2,0TDi też jest , benzynowych silników jest jakoś mało i ceny bardzo wysokie za B7 to 15tys euro trzeba szykować, moim zdaniem lepiej sie opłaca B6 z konca produkcji bo środek ten sam co w B7 silnik również cena mniejsza o dużo a jedynie stylistycznie z wygladu jest ładniejsza B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może o wyglądzie nie dyskutujmy, bo jednemu to a drugiemu tamto..

ja mam b6 1.8TSI po długnięciu na 220KM.. nalatane mam 50k km, program od 20k km. średnio jak widzicie robie ok 10kkm. rocznie. od wymiany do wymiany dolewam ok 1l oleju.

narazie odpukać nie narzekam. Choc pare rzeczy mnie wkurzyło w wykonaniu tego auta to do silnika nie mam zastrzeżeń :) zanim dolece do 150kkm to go sprzedam, tylko kto uwierzy w taki przebieg/lata hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem u kolegi w warsztacie jak wymieniali w superbie II silnik 1.8. W starym stopił się tłok. Dziura wielkości niemal pięści na wylot. Nie wiem z czego oni te silniki robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierajmy Marku młodzieży radości z posiadania 1,8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to było stare dobre 1.8t to nie było by tematu o awaryjności i wciąganiu oleju przez silniki brenzynowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto się pakować w 1,8 160 km w CC z 2009-10? Rozważam kupno cc z tym silnikiem lub 2,0 tdi koniecznie z dsg. Pytałem w innym wątku, ale bez odp. Ile wytrzymuje mechatronika w naprawianej dsg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8

sory, nie mogłem się powstrzymać

po-co-lejesz-tyle-oleju-to-patelnia-nie-passat-amaro-piekielna-kuchnia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności