Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Darku mniej więcej tak wygląda spalanie naszych autek. Jak już gdzieś pisałem to wszystko zależy od wielu czynników jak pogoda, rodzaj jazdy, odległość drogi do przejechania, korki w mieście itp czynniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darku mniej więcej tak wygląda spalanie naszych autek. Jak już gdzieś pisałem to wszystko zależy od wielu czynników jak pogoda, rodzaj jazdy, odległość drogi do przejechania, korki w mieście itp czynniki.

 

Wiem o tym Jacku i z takim spalaniem liczyłem się przy kupnie auta (nie jest to pierwsze moje TDI tylko przez nieplanowany wypadek trzecie ;), a czwartym jeździ ojciec, więc już pewne doświadczenie z tymi silnikami mam, nie przeszło przez moje ręce jeszcze 101PS choć miałem okazję się przejechać i byłem mile zaskoczony). A posta o moim spalaniu napisałem dla przyszłych nabywców aby nie byli zaskoczeni że pali 10l zamiast obiecanych 4,5 jak to nieraz widzę na allegro :D. Najoszczędniejszą jednostką z moich obserwacji jest AFN 110KM - rewelacyjny silniczek i jego jeszcze długo się mój tatko nie wyzbędzie. Szkoda że VW z niego zrezygnował, SEAT jeszcze kupe lat ładował te motorki do swoich aut.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najoszczędniejszą jednostką z moich obserwacji jest AFN 110KM

 

Powiem Ci, że mój AHU 90 palił mi jeszcze mniej niż AFN. Nie chwałiłem się spalaniem bo było to niewiarygodne. Takich motorków juz nie robia niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ....

 

Ja się wypowiem na temat mojego Passata 2.8 V6 w benzynce oczywiście bez gazu.. Kupiłem 7 listopada, wiec temperatury są około 0 st.C i spalania kształtuje się tak:

 

trasa jak Bóg przykazał czyli do 120-130 - spalanie około 10,5 l/100

miasto lekka noga - 12,5 l/100

miasta ciężka noga - 15,0 l/100

 

Więc przy obecnych cenach benzyny moim zdaniem i jak dla mnie to nie tak strasznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też coś powiem o spalaniu mojego 1.8t po chipie :)

trasa jak pan Bóg przykazał 100-130 km/h 7,5l/100km

miasto ..tak że maluchy trąbią 10,5l/100km

miasto ...kontrola trakcji nie gaśnie ;))) ok. 17l/100km

...ale juz udało mi się spalić 21 litrów na setkę ;>

 

..raczej to szczyt ekonomi nie jest :) ...ale ile radości daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej chce mi się śmiać jak jade z kumplem jego zagazowaną omegą, gdzie przy 50 wrzuca piąty bieg a obroty powyżej 1500 uznaje za "czerwone pole", auto spala mu w mieście 16 litrów gazu i usilnie udowadnia mi że to i tak taniej niż moim dieslem, dlatego ze śmiechem przyznaje mu rację a jak przesiądę się do siebie to dostaje banana na gębie.

Kolego, niema co porównywać Omegę z LPG do Passata TDI. Wiem, bo właśnie się przesiadłem. Każdy chwali to co ma. Ja na omegę nie narzekałem, mam nadzieję, ze na Passata też nie będę.

Pozdrawiam i sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, że mój AHU 90 palił mi jeszcze mniej niż AFN. Nie chwałiłem się spalaniem bo było to niewiarygodne. Takich motorków juz nie robia niestety :(

Pewny jesteś? Moim zdaniem afn ma nawet ciut niższe, ponieważ ma dluższą skrzynię ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KMLL
Pewny jesteś? Moim zdaniem afn ma nawet ciut niższe, ponieważ ma dluższą skrzynię ;).

Ja miałem i AFNa i AHU z takimi samymi skrzyniami (dhf) i AFN palił mniej. Na trasie 1200km i przy prędkościach na autostradzie rzędu 150+ średnie dla AFN to 4,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem i AFNa i AHU z takimi samymi skrzyniami (dhf) i AFN palił mniej. Na trasie 1200km i przy prędkościach na autostradzie rzędu 150+ średnie dla AFN to 4,8.

 

To spalanie z komputera czy mierzone? 3 razy już przejechałem swoim AFN trase Polska->UK i przy prędkości 140 ( według licznika a nie według GPSa ) średnie spalanie było 5,7. 4.5-4.9 owszem dało się wyciągnąć, ale przy prędkości około 100 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zrobiliśmy OT a koledzy pytają o kupno auta a my tu walimy posty o spalaniu, przerwijmy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu kupiłem! 2.0 benzyna,niestety sedan :( , 130 kucy, wrzesień 2002, SPRAWDZONY przebieg 54.000 mil (tylko). Chodzi jak złoto. Miał wyciek (sprawdziłem - do wymiany jeden z węży przy chłodnicy) ale za ten wyciek 400 funtów stargowałem! (nawet nie wiedzieli, gdzie cieknie - a asekurowali się tak, że w umowie wbili pieczątkę, że auto niby na części nie nadające się do ruchu). Super. Jestem zadowolony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga moje 3 gr: co do korozji to można z ciekawości sprawdzić tylną klapę w okolicach żarówek oświetlających rejestrację i jak u mnie nawet sporo rdzy ale powierzchownie na szczęście było na progach(może to już sa tylne błotniki) gdzie lakier przeciera uszczelka boczna drzwi (podkreślam tylne) zaraz nad plastikową osłoną na progu tuż przed kołem.To dlatego że z całej dł. uszczelki drzwi woda spływa i zatrzymuje się właśnie tam.Jak ma sporo odprysków to szybko będzie co zdzierać. Jak trzeba to poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelciu

Szukałem ładnego paska i znalazłem jednego w okolicach Tych. Rozmawiałem z właścicielem, niby wszystko ok. Jest jakaś tam książka, wyposażenie spoko, ale przez zakupem chciałbym go dokładniej sprawdzić. W związku z tym mam pytanie czy można w jakiś sposób wpłynąć na to co pokazuje VAG? Jest to silnik z pompowtryskiwaczami i chciałbym sprawdzić jak one działają, żeby się nie natknąć. Wiem że przebieg można zmienić, ale co z resztą parametrów? Czy jest w tamtej okolicy jakiś dobry warsztat, gdzie mógłbym podjechać? Sprzedający mówił, że jest możliwość sprawdzenia auta pod kompem, ale nie wiem czy takie badanie będzie miarodajne.:confused:

 

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale jest to pasek kombi z silnikiem 1,9 85 kW, i manualem 6, 2000 rok, przebieg 172 kkm, ale w to to za bardzo nie wierze :D

Edytowane przez pawelciu
dopisa?em jaki to model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG prawdę Ci powie, ale trzeba się znać na jego wskazaniach. Do tego potrzeba niestety trochę doświadczenia. Pracę wtryskiwaczy możesz sprawdzić w wartościach mierzonych silnika na kanale 13. Mam praktycznie takie samo autko i też nie wierzę w podawany przebieg. 50 tys możesz spokojnie do tego dodać. Nie ma to jednak dużego znaczenia jeżeli o auto właściciel dbał jak należy. To diesel, duże przebiegi to norma dla tych silników. Podsumowując przy zakupie auta nie warto oszczędzać bo można się potem nieźle rozczarować. Warto wydać kilka złotych na dokładne oględziny u fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametrów mierzonych nie zmienisz, spokojna głowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy i planuje zakup Passata 1,8T 150KM. Mam naszykowane autko w Holandii, a mianowcie firma wyszukuje oferty i razem z nimi jade po te autko. Jak myslicie, czy przebieg 170tys jak na rok 2000 jest możłiwy, jest dołączona ksiązka serwisowa z udokumentowanym przbiegie. Chciałem rowniez pytac o roznie w wersjach tego silnika sa jakies 3 wersje AWT i jeszcze ajkieś. Czym one sie roznią. Pozdrawiam - firma z która mam sie wybrac po samochód to auto camp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelciu

Też zastanawiałem się nad autem z Holandii, a konkretniej nad wyjazdem na słynna giełdę w Utrechcie. Znalazłem fajna stronę, na której jest dużo ciekawych informacji m.in. o statystycznych przebiegach, stowarzyszeniu, które kontroluje przebiegi aut i wiele innych. Nie pamiętam szczegółów, ale możesz poczytać sobie:

 

http://www.wiatrak.nl/676/holenderska-gielda-samochodowa/

 

konkretniej szukaj tutaj:

 

http://www.wiatrak.nl/1277/kupno-samochodu-w-holandii/

 

A!!! W ogóle dzięki za odpowiedź!:)

Edytowane przez pawelciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma naszykowała mi pare ofert i najciekawsza jest:

 

Passat 1,8T 150KM rok 2000 177tys przebieg za 5600euro - warto ?? Granat, dobre wyposażenie, alufelgi, granatowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem ładnego paska i znalazłem jednego w okolicach Tych. Rozmawiałem z właścicielem, niby wszystko ok. Jest jakaś tam książka, wyposażenie spoko, ale przez zakupem chciałbym go dokładniej sprawdzić. W związku z tym mam pytanie czy można w jakiś sposób wpłynąć na to co pokazuje VAG? Jest to silnik z pompowtryskiwaczami i chciałbym sprawdzić jak one działają, żeby się nie natknąć. Wiem że przebieg można zmienić, ale co z resztą parametrów? Czy jest w tamtej okolicy jakiś dobry warsztat, gdzie mógłbym podjechać? Sprzedający mówił, że jest możliwość sprawdzenia auta pod kompem, ale nie wiem czy takie badanie będzie miarodajne.:confused:

 

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale jest to pasek kombi z silnikiem 1,9 85 kW, i manualem 6, 2000 rok, przebieg 172 kkm, ale w to to za bardzo nie wierze :D

 

Co do przebiegu to można jeszcze sczytać przebieg z komputera silnika jeżeli będzie on znacząco się różnił (powyżej 10000) to na pewno było coś robione. Rozbieżność miedzy przebiegiem silnika a wskazaniami licznika wynikają z wielkości kół, poślizgu itp...

 

Przy pompowtryskach zwróć uwagę jakie spalanie ma na biegu jałowym powinno być w granicach 0.6-0,9 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelciu
Przy pompowtryskach zwróć uwagę jakie spalanie ma na biegu jałowym powinno być w granicach 0.6-0,9 l/h

 

Przy 131 będzie taka sama wartość, czy inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności