Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, jeżeli zdrowy AFN to nic lepszego nie można sobie wymarzyć. Mam AVF(130PS) a ojciec ma AFN. Osiągi owszem, mam lepsze ale w spalaniu to tamten bije mnie na głowe (na korzyść). Co do jazdy to AFN'em śmiga mi się po mieście znakomicie, ma mniejszą turbodziure niż mój. A co do reszty dylematów opisanych przez Ciebie to już tylko dokładne sprawdzenie. Korozja wózka i film olejowy w rurach od turbo to norma. A co do oleju to lejesz dobry 5W40 i po sprawie. Przebieg w pierwszej kolejności do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor - dzięki za odpowiedź, poprosiłem kuzyna aby sprawdził dokładnie ten olej i poprzedniego właściciela, a co do przebiegu, to wygląda on na autentyczny. Ktoś może powiedzieć, że na 100% kręcony, ale z dokumentacji i stanu auta wynika co innego. Czase trafiają cię takie dziwności. Kolega przywiózł z DE Golfa III '95 z przebiegiem 46000, bo właściciel używał go tylko zimą, a praktycznie cały czas jeździł jakimś kabrioletem.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggy powiem tak, trochę drogo jak za ten rocznik, może i przebieg mały, ale za tą cenę mógłbyś kupić B5fl w moich rejonach w dobrym stanie i ze 130 kucami. Mój ATJ z 115 KM poszedł za 20 tysi z 2000 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art Leffe, wiesz to cena wstępna, a dodatkowo ten kurs euro

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze i maniacy VW :)

 

Jezeli potrzebujecie pomocy przy zakupie VW lub bezpośrednio kupic VW to zapraszam do korespondencji :)

 

[email protected] :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy forumowicze i maniacy VW :)

 

Jezeli potrzebujecie pomocy przy zakupie VW lub bezpośrednio kupic VW to zapraszam do korespondencji :)

 

[email protected] :cool:

 

że niby co? masz więcej wiedzy niż zawarte jest na tym forum? czy możesz masz jakiś w tym interes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...

 

Mam do Was prośbę, jak uważacie autko jest sprowadzone rok temu z belgi, rocznik 1997 książkę serwisową ma prowadzona do 200tyś kilometrów w belgi, gdy koleś go sprowadzał na liczniku miał 294tyś.na dzisiejszy dzień ma 317tyś na liczniku:eek:. Dość spore osiągnięcie, myślicie że silnik może jeszcze ujechać trochę, do warsztatu będę z nim jechał w sobotę więc wtedy będę wiedział trochę więcej o jego rzeczywistym stanie silnika. Koleś chce go pilnie sprzedać chce za niego 16,300:633: ale wydaje mi się że zjedzie jeszcze trochę z ceny:). I jeszcze jedno, koleś twierdzi że pali mu 5-6l / 100km czy jest to możliwe:rolleyes:...?

 

Za podpowiedz z góry wielkie dzięki...:D

 

Pozdrowienia dla Wszystkich miłośników Passata...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że tyle pali to możliwe, spalanie zależy do silnika i od stylu jazdy

 

a przebiegiem się nie przejmuj, połowa passatów B5 jeżdżących po polskich drogach ma większy (realny) bo na blacie większość ma cofnięte do 130-150 tys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gościem, mowił że do roboty w nim są wachacze i podwozie, ale wydaje mi się że razem z tymi wachaczami będą do roboty końcówki i amorki (chyba). A po zatym zauważyłem lekkie wgniecenie na prawym nadkołem, nie odrzucam możliwości że był bity, ale kto wie. Do mechanika jade z nim w sobote i wtedy sie wszystko okaze...

 

Macie jakieś podpowiedzi jak gościa podejść o co się spytać przy kupnie...

 

 

Pozdrawiam...

 

P.S. ;)

 

jak myślicie ile taki remoncik może wynieść? będę wiedziało ile się targować...

 

Pozdrawiam...

 

P.S. Ok Sorka...

Edytowane przez SaiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części do zawieszenia sprawdź na alledrogo( np. tutaj) i nie wybieraj najtańszych bo się nie opłaca, albo w serwisie VW. Malowanie jednego elementu to ok. 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomi0577

Raczej mocno trzeba się zastanawiać nad silnikiem V6 2,5 TDI 150 konnym, gdyż wśród użytkowników panuje opinia o tym, że jest to motor niedopracowany i często w nim leci wałek rozrządu.

 

 

Dziwne. Ja nie zgadzam sie z ta opinia. Moj kolega ma takiego passata v6 , ja mam, kolega ma audi A6 z tym samym silnikiem i nikt nie ma problemow. Ja mam dopiero 105 tys km ale koledzy: Jeden ponad 260 tys a drugi kolo 200 tys. Sam rozmawialem z mechanikami w Niemczech i powiedzieli ze ten silnik jest nie do zajezdzenia, oczywiscie jak sie o niego dba.

Wiele osob kupuje auta sprowadzane a czesto jest tak ze sa po jakichs przejsciach. Powiedzmy sobie szczerze, zadko kto sprzedaje dobrego diesla, a samochody jakie przywoza handlarze pozostawiaja wiele do zyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość h4milton

Witam

Mam zamiar kupić passata w8 rok 2004. Ma przejechane 89tys. Km serwis w ASO itp. Co powiecie na temat tego modelu? awaryjność itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar kupić passata w8 rok 2004. Ma przejechane 89tys. Km serwis w ASO itp. Co powiecie na temat tego modelu? awaryjność itp.

 

Pozdrawiam

 

Części które sa tylko do W8 napewno nie beda tanie, pytanie jest czym oprócz silnika sie rózni W8 od pozostałych pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Części które sa tylko do W8 napewno nie beda tanie, pytanie jest czym oprócz silnika sie rózni W8 od pozostałych pasów.

 

w większości przypadków ma lepsze wyposażenie ;) hmmm inny wydech ;)

 

ale tu przecież chodzi o ten silnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość h4milton

Czyli źle nie będzie z utrzymaniem :P

 

ale tu przecież chodzi o ten silnik

 

Dokładnie ta ósemka to potęga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli źle nie będzie z utrzymaniem

Zależy co masz na myśli?

Jeśli sr.sz forsą to myślę że nie będziesz miał problemów.

Dokładnie ta ósemka to potęga

I dokładnie potężnie potrafi łyknąć.

w większości przypadków ma lepsze wyposażenie

Czyli większe szanse na awarie. :P

I jest marzeniem większości forumowiczów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jest marzeniem większości forumowiczów.

 

Dowodem wysokich kosztow utrzymania jest fakt niskiej ceny zakupu.Moj znajomy ma do sprzedania w swoim komisie VW Passata Kombi W8, Przebieg 130 tys km, wyposazenie full, rocznik 2002 (jesli dobrze pamietam), 4motion, automat za 23 tys zł:) (Sciagany z niemiec do oplat, tylna lampa zbita i leciutko zarysowany blotnik) Wrazenia z jazdy masakra, moze uda sie go pozyczyc na spota:D

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrazenia z jazdy masakra, moze uda sie go pozyczyc na spota

Oj przyjadę na tego spota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma czarną skrzynkę przy silniku. Można odczytać na kompie. Tylko zewnętrznym , a nie w samochodzie. Trzeba się podłączyć pod komputer.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności