Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

nie poszalejesz tym, pali ok. 5l na 100

Andrzeju 5/100 ale tylko w sprzyjających warunkach, czyli w długiej trasie. Bo w mieście ok. 7/100 a w automacie do 9/100 ale to są średnie, więc należy do tego troszkę doliczyć, bo rzadko się zdaża aby stare auto trzymało się w normach. A tak ogólnie Mateo tak jak kolega Andrzej napisał jeśli szukasz auta do spokojnej jazdy to odpowiedni motorek, a jeśli masz ambicję szybkiej jazdy to troszkę słaby ale oszczędny motorek. jak trafisz mocniejszy motor to polecałbym 100KM lub 130KM. W Polsce to trochę ujeżdżone maszynki, jak masz możliwość jechać do niemcowni to wal, bo tam prędzej trafisz auto i to z prawdziwym przebiegiem. U nas większość kręcona. Powodzonka

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam cos od siebie. Jak masz szansę jechać do niemiec to jak najbardziej, tylko dobrze abys miał tam jakieś wsparcie, bo jak chcesz jechać całkiem w ciemno to radze się zastanowić. Co do silników to Jacek Ci już napisał, z tym że o 100 i 130 konnym zapomnij przy budżecie 15000. Możesz rozglądać sie za wersją 110KM (moim zdaniem jeden z najlepszych silników TDI), ale musisz pogodzić się że kupujesz auto z duuużym przebiegiem. Nie orientuję się w cenach modeli B5(97-2000) w niemczech, ale taki budżet jest mimo wszystko bardzo skromny jak na takie auto. Z ceną zakupu pewnie się zmieścisz ale napewno auto będzie wymagało doinwestowania. Obecny kurs Euro też działa na Twoją niekorzyść.

 

Pozdrawiam i życze powodzenia

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz kupić sedana to tylko za odrą i najlepiej żeby pomógł ci helmut, polaków tam średnio traktują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,dziękuje za taki duży odzew w mojej sprawie odnośnie kupna paska to mam a raczej będę miał tylko 15k na sam zakup bo (muszę sprzedać swoje pierwsze auto corse c to daje około 13,14 tys.) i wiadomo musi być jeszczę $$$ na opłaty i standardowe wymiany po zakupnie , myślę właśnie nad tdi 90 koni bo wmiare tani jest i podejrzewam ,że szybciej znajdę zadbane 90 koni niż 110 km i wiecej jeszcze zastanawia mnie fakt nad 1.6 bo tanie są ale palą 8l. srednio i mnie to przeraża , a co do mocy to 90 koni wystarczy mi bo obecnie śmigam 60 konnym oplem i da się wyprzedać, ale zobacze może się wstrzymam jeszcze do lata z zakupnem i odłożę trochę kaski , co sądzicie nad 1.6 lub 1.8( ale 1.8 chyba będzie ciężko znaleźć) może ktoś się orientuje jak w niemczech stoją ogólnie paski b5 do 15k. co wogólę jest i czy wogólę są za tą kaskę??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do mocy to 90 koni wystarczy mi bo obecnie śmigam 60 konnym oplem i da się wyprzedać
Pamiętaj tylko że Corsa waży ok. 900 kg i ma 60 KM a Passat 1500 kg i ma tylko 90 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam równocześnie jeżdzę ojca voyagerem który waży z 1800kg. 2.5 td 116km(silnik włoski) i ładnie chodzi więc myślę ,że passat z 90konym motorem też będzie śmigał no jeszcze chodzi mi po głowie 1.8 20v ale zobaczy się jeszcze bo może się wstrzymam zakupnem parę miechów i się kupi 130 koni w diselku no zobaczę jak będzie z finansami !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeskok z kupna 90 na kupno 130 to powiedzmy że dotychczasowe fundusze razy 2. Aha i jak przeraża Cię średnie spalanie 1.6 w benzynie to spalanie TDI 130 szczególnie w mieście też Cie może przerazić ;). Tak czy inaczej życzę powodzenia. Ja miałem 90 koni co prawda w lżejszym b4 ale jak miałbym się znowu powozić takim to nie widziałbym problemu, bardzo fajnie to śmigało, napewno sporo lepiej niż benzynka o podobnej mocy, jakby nie było ten silnik ma 202NM.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik45

Mam zamiar kupić Passata 2,5 TDI 150 PS ze skrzynią tiptronic. Proszę o informacje na temat praktycznego zużycia paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić Passata 2,5 TDI 150 PS ze skrzynią tiptronic. Proszę o informacje na temat praktycznego zużycia paliwa.

Wedle danych producenta

miasto 11,7

poza 6,4

średnia 8,3

Ale dane danymi a spalanie rządzi się swoimi prawami. Oczywiście z 4MOTION zwiększa się spalanie. Jak to wygląda praktycznie nie powiem bo mam inny silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik45

Dziękuję za informację i dodatkowo zapytam czy podane dane producenta dotyczą skrzyni tiptronic?

--- scalone ---

A może odezwie się użytkownik Passata otakiej konfiguracji układu napędowego i uzupełni dane o praktyczne zużycie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy podane dane producenta dotyczą skrzyni tiptronic?

W książce pojazdu VW nie dzieli skrzyń na tip, multi czy zwykłe. Dane są podane jako automatyczna skrzynia biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik45

Do Jacka

Korzystając z okazji że eksploatuje Pan Passata z silnikiem 131PS proszę o podanie eksplatacyjnego zużycia paliwa bo przyznam że informacja o apetycie 2,5 TDI nieco ostudziła mój zapał do kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oszczędne to tylko poczciwe silniki TDI 90PS były. Potem tylko gorzej :(

Jak chcesz w automacie kupić to licz się z różnicą około 1.5l w stosunku do manuala. Mój AVB w mieście pije dość sporo i nawet przy umiejętnej jeździe poniżej 8.5 nie zejdę. 2.5 z tiptronicem jeździłem kilkanaście dni i dokładnie Ci nie powiem bo pomiar szacunkowy był. Około 11 w mieście, ale nie jeździłem oszczędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje autko pali

miasto 7,7

poza 4,6

całkowite 5,7

powyżej to są normy producenta i ja mam skrzynię 5 stopniową przy 6 te dane się różnią przy automacie są jeszcze inne a przy 4motion jeszcze inne.

Przy kołach 15 spalanie jest zbliżone do podanych norm, ale jeśli założę 17 już jest wyższe. Jeśli chodzi klima spalanie wzrasta. Jeśli "butuję" auto spala nawet do 9/100. Więc wszystko zależy od rodzaju jazdy. Jeśli jeździsz spokojnie autko mniej pali jeśli agresywnie więcej. I Leszku na forum nie ma panów mówimy sobie po imieniu.

Dodam jeszcze że spalanie także jest zależne od drogi którą musisz przebyć. Krótki odcinek wyższe spalanie, dłuższy odcinek niższe spalanie.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik45

Ponieważ zamierzam kupić Passata po liftingu pozostają silniki 101 i 130PS. Zależy mi na oszczędnej eksploatacji. Zaskakująco dużo pali w mieście silnik Andrzeja ale może to sprawa temperamentu i natężenia ruchu w Gliwicach. Za podpowiedzi oczywiście dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jeździć ekonomicznie to weź 101 KM to jest kompromis między spalaniem a osiągami. Ja mam taki i 8.5 l to trochę przesada, w mieście mieści się w 7 - 7.5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mieście mieści się w 7 - 7.5 l.

 

Masz automata? Bo ja tak. Te 8.5 to przy oszczędnej jeździe i nie po centrum. Mieszkam na peryferiach Gliwic. Auto robi krótkie odcinki- dwa do sześć km. Manualem kolega slowik45 oczywiście zejdzie niżej, ale pisał o automacie dlatego się odezwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik45

Ten automat to była pierwsza przymiarka. Miałem taką ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten automat to była pierwsza przymiarka. Miałem taką ofertę.

Automat to wygoda, polecam. Choc przyznam szczerze, że automat od VW to niestety nie to samo co merca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 130km i 6 biegów. W mieście jeżdzę w godzinach "do pracy i z pracy", czyli 7-7:30 i 15:30-16. Są to odcinki 2-3km w jedną stronę i naprawde zakorkowane oraz obwarowane światłami co kilkadziesąt metrów, przy takiej jeździe moje auto spala średnio 10l i to jazda delikatna na zimnym silniku. Nieraz spali 8 a nieraz i 13 jak połowę drogi jadę na pierwszym biegu. Jeżeli chodzi o spalanie poza miastem to z reguły wychodzi 6-6,5 przy jeździe w miarę dynamicznej. Mieszkam w terenie górzystym i jazda poza miastem nie wygląda tak że wrzucam 6 bieg i zapominam o lewarku przez XXkm. Kilkukilometrowy kawałek prostej to u nas rarytas :), tak są same zakręty i wzniesienia więc nie można tego przyrównać np: do tras na pomorzu. Na ciepłym motorku nie boję się wyprostować prawej nogi, a przy wyprzedzaniu wskazówka obrotomierza goni sobie w całym zakresie swojej skali, więc jak ktoś ma więcej nerwów to realne jest zejście poniżej 6 litrów. Najbardziej chce mi się śmiać jak jade z kumplem jego zagazowaną omegą, gdzie przy 50 wrzuca piąty bieg a obroty powyżej 1500 uznaje za "czerwone pole", auto spala mu w mieście 16 litrów gazu i usilnie udowadnia mi że to i tak taniej niż moim dieslem, dlatego ze śmiechem przyznaje mu rację a jak przesiądę się do siebie to dostaje banana na gębie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności