Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na Forum. Zamierzam kupić passata i proszę o kilka rad. Przeczytałem ten dział i nie za wiele znalazłem z tego co szukam. Widzę, że popularne są diesle. Mieszkam w UK. Poszukuję samochodu dla siebie na codzień. Nie chodzi o sprowadzanie i przekładkę. Dojeżdżam do pracy codzień drogą szybkiego ruchu (ok. 15 km w jedną stronę), poza tym jeżdżę dużo po mieście. Wypady w jakąś traskę to głównie autostrady no i z raz w roku wyskok do Polski. Szukam czegoś dynamicznego z dobrym "depnięciem" (ronda, skrzyżowania, wbijanie się w ruch, wyprzedzanie). W grę wchodzi (jak dla mnie) TYLKO benzyna. Zużycie paliwa - znaczenie drugorzędne. Myślałem o 2.3 l V5, ale widzę, że mogę mieć kłopoty ze znalezieniem (niewiele ich jest, a ja szukam w miarę możliwości kombi). Postanowiłem szukać więc w jednostkach dwulitrowych z mocą 130 KM ale nie wiem jak to się "zbiera". Ostatnio zobaczyłem, że 1.8 T mają 150 KM (te by mogły mnie interesować), ale mam obawy co do sprężarki.(jak w miarę możliwości sprawdzić sprawność turbo w benzynie (bez hamowni) ? Jak te samochody się sprawują (2.0 130 KM i 1.8 T 150 KM). Mógłby mi ktoś pomóc w czym wybierać, co jest w moim przypadku lepsze ?

Oprócz tego kilka pytań:

czym się różnią wersje S od SE?

Jakie dodatkowe opcje mają wersje SPORT ? (o ile takie istnieją, bo tak niektóre opisują w "autotrader'ze"

zauważyłem, że alcantara to standard w wersjach powyżej 2.0 - czy bywa w "dwójkach " i 1.8 T(skora tez moze być :)) ?

Kwestia gustu - ale mnie drażnią czarne plastiki na przednim zderzaku i czarne listwy. Podobają mi się srebrne cienki listwy, ale widzę, że te mają tylko powyżej dwulitrowych. Czy na pewno ?

Czy były B5 z szóstym biegiem?

Interesuje mnie B5 3bg, rok 2002-2003, przebieg do 60.000 mil tj. ok. 100.000 km

Ktoś może coś doradzić na ten temat i może jakieś dodatkowe wskazówki?

Będę bardzo wdzięczny.

PS. Dzięki dla użytkownika Charakterek za opis co i jak sprawdzać przy zakupie, ale to diesel i nie znalazłem tam nic na temat turbo w benzynie, a jak już pisałem co do tego mam największe wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czytałeś ten temat od początku? Bo tam na temat 1.8T jest trochę napisane. Jeśli to cię nie zadowoli to przestudiuj dział FAQ. Poza tym Magda napisała kompendium wiedzy jak kupić używanego passata klik. A jak poszperasz na forum to znajdziesz odpowieddzi na większość pytań. Radzę też skorzystać z opcji szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czytałem ten temat dokładnie. Wskazówki Magdy są ok. ale mi nie chodzi o to JAK kupć, ale CO w moim wypadku byłoby dobrze kupić. Prosiłem raczej o wrażenia tych, którzy mieli okazję "testować" obie wymienione przeze mnie wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj przyjadę na tego spota

 

A moze jest ktos w woj. Dolnoslaskim z Passatem W8? mozna by sie poslinic troche. Moze by spocika zrobic z W8?

 

 

A wrazenia sa wlasnie takie:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=euoYlOwQ9Qk&feature=related

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a czytałeś ten temat od początku? Bo tam na temat 1.8T jest trochę napisane. Jeśli to cię nie zadowoli to przestudiuj dział FAQ. Poza tym Magda napisała kompendium wiedzy jak kupić używanego passata klik. A jak poszperasz na forum to znajdziesz odpowieddzi na większość pytań. Radzę też skorzystać z opcji szukaj.

 

No bajka ! Dzięki za pomoc. Pojechałem po tym wszystkim, o czym pisałeś od A do Z. Zanim to nastąpiło to trochę pochodziłem po całym forum.Niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje wszystkie pytania. Zero wiadomości o 2.0 w benzynie (130 KM) i tematycznie powiązanego jakiegokolwiek porównania do 1.8 T.

Ja rozumiem, że "Stary Wyga" musi na dzień dobry zjechać "młodego Jana" i pokazać kto tu rządzi, ale powiem Ci, że nie rusza mnie takie coś (jeżeli o to chodziło). Jestem Polakiem i przerabiałem takie rzeczy w Polsce - odwykłem od tego. ( Jestem też użytkownikiem forum golf.pl i vectra.unlimited.pl - trochę inaczej to wygląda) .Twój post był dla mnie zbawienny (nie tracić instynktu samozachowawczego). Przepraszam za to co napiszę, ale Kolego! To jest forum i ludzie szukają tu też pomocy ( Nie chcesz, lub nie możesz pomóc, to nie przeszkadzaj komuś innemu i nie pokazuj jaki to jesteś "rzutki" w tych sprawach). I nie pisz mi proszę o spamowaniu, tym bardziej, że w temacie "...jak kupić..." nie zamieszcza się raczej luźnej dyskusji o spotach . Tak to widzę i odbieram. Jeżeli Cię czymś dotknąłem, to przepraszam, ale ja Twój post tak właśnie odebrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem, że "Stary Wyga" musi na dzień dobry zjechać "młodego Jana" i pokazać kto tu rządzi, ale powiem Ci, że nie rusza mnie takie coś (jeżeli o to chodziło)

 

Nie przesadzaj co taki delikatny jesteś. Kolega napisał ci i poradził jak na forum znaleźć więcej interesujących cię informacji. To wszystko. A ty zaraz referat że on jest be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle (oby tak było). Przecież to norma, że takie działy wertuje się zanim coś się napisze. Dlatego dobijają mnie takie uwagi. Ale spoko :) , ktoś na luzie (sam nie używam, ale avatar vidzę):P

Może coś mi pomożesz w mojej kwestii (samochodu oczywista!)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś mi pomożesz w mojej kwestii (samochodu oczywista!)?

 

Niestety użytkuje motor TDI więc w kwestii benzyny nie pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a rozumiem, że "Stary Wyga" musi na dzień dobry zjechać "młodego Jana" i pokazać kto tu rządzi, ale powiem Ci, że nie rusza mnie takie coś (jeżeli o to chodziło). Jestem Polakiem i przerabiałem takie rzeczy w Polsce - odwykłem od tego. ( Jestem też użytkownikiem forum golf.pl i vectra.unlimited.pl - trochę inaczej to wygląda) .Twój post był dla mnie zbawienny (nie tracić instynktu samozachowawczego). Przepraszam za to co napiszę, ale Kolego! To jest forum i ludzie szukają tu też pomocy ( Nie chcesz, lub nie możesz pomóc, to nie przeszkadzaj komuś innemu i nie pokazuj jaki to jesteś "rzutki" w tych sprawach). I nie pisz mi proszę o spamowaniu, tym bardziej, że w temacie "...jak kupić..." nie zamieszcza się raczej luźnej dyskusji o spotach . Tak to widzę i odbieram. Jeżeli Cię czymś dotknąłem, to przepraszam, ale ja Twój post tak właśnie odebrałem.

No tak myślałem że w ten sposób ci pomogę bo wielu z nowych na forum zaczyna od pytania, zamiast przejrzeć forum. Nie miałem zamiaru ci ani dowalić ani nie miałem nic na myśli co mogłoby cię urazić. W avatarze nie masz napisane że jesteś użytkownikiem innego forum. Tylko że to twój pierwszy post. Chciałem tylko pokazać ci kierunki w których należy szukać na tym forum. Jeśli uważasz że ci nie pomogłem to I'm sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky

Zastanów się nad zakupem 2.8 V6 jeśli koszty utrzymania są dla ciebie sprawą drugorzędną.

Podatek drogowy (TAX) - grupa G - 400Ł rocznie dla modeli po 2001

Ubezpieczenie - grupa 17A (ja ze zniżkami i Breakdown cover płacę prawie stówkę m/c)

Spalanie - ja jeżdzę poł na pół miasto trasa i nie schodzę z 14L/100km

 

W zamian otrzymujesz bardzo dobrze wyposażone auto z dynamicznym silnikiem w rocznikach 2001, 2002, 2003 poniżej 3.ooo funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow, co mozecie powiedziec o tym passacie http://moto.allegro.pl/item501702052_zadbany_vw_passat_131km_serwisowany_xenony_6_bieg.html

jezeli uzbieram odpowiednia ilosc gotowki to bede takiego szukac (Fl, kombi, tdi, climatronic, elektryka - to moje wymagania). Z gory dziekuje za wszelkie informacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli rzeczywiscie serwisowany w aso to dziwne z rozrzadem bo robia co 90kkm wiec nastepny powinien byc przy 180 a nie 140:/. jelsi 6 biegów to AVF.

 

Sprowadzony wiec warto bylo by sprawdzic po VIN w ASO jak wyglada sprawa tego serwisowania i ilosci km moj z 2001 roku ma 240kkm przebiegu:)

 

Warto by bylo sprawdzic w jakim stanie turbina bo droga sprawa.

 

A jelsi chodzi o kolor wyposazenie to bardzo fajna wersa co do ceny to wydaje mi sie ze nawet do ok 35kola moze pojsc.

 

ładny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie podoba, tylko ten hak (moze cos targal) i nie ma zdjec tylnej kanapy. To jest tredline ?? Jesli tak to ma elektryke z tylu ?? Ma pelen FIS i climatronik a to nie w kazdym passku sie zdarza :) Pare miechow temu moj ojczulek kupil passka od tego goscia i jak narazie i zeby tak zostalo jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez sie podoba, tylko ten hak (moze cos targal) i nie ma zdjec tylnej kanapy. To jest tredline ?? Jesli tak to ma elektryke z tylu ?? Ma pelen FIS i climatronik a to nie w kazdym passku sie zdarza :) Pare miechow temu moj ojczulek kupil passka od tego goscia i jak narazie i zeby tak zostalo jest zadowolony.

Z tego co wiem to trendline powinien miec chyba juz pakiet chrom ale nie dam sobie głowy uciąć.

popros sprzedawce o fotke wlepy obok kola zapasowego bedziesz tam mial sktót comf trend albo Highl to bedziesz wiedzial a dodatkowo po kodach bedziesz mogl sprawdzic co na wyposazeniu wyszlo z fabryki a co jst aktualnie:) czy czegos nie przybylo badz ubylo.

W trendlinae chyba powinny byc przeciwmgłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Basis to napewno nie jest bo by nie bylo Fisa i cliatronica, a do tego ma xenony jeszcze i tempomat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Basis to napewno nie jest bo by nie bylo Fisa i cliatronica, a do tego ma xenony jeszcze i tempomat ;)

 

W niczym to nie przeszkadza aby to był BASIS ;), poniżej masz linka do mojego byłego "okrojonego" BASIS'a i nie była to żadna kombinacja - auto z takim wyposażeniem wyjechało z salonu, wszystko było ujęte na fakturze:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14557

 

Sądząc po tapicerce i wyposażeniu to wygląda na COMFORTLINE. TRENDLINE ma inną tapicerkę i wykończenie w niby karbonie, pakietu chrom nie miał w standardzie jak to ktoś wyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Również nie zgodze sie z tym ze 90 Km TDI jest marne. Silnik Pracuje cicho i jak na swoją może niewielką moc radzi sobie z tym samochodem całkiem dobrze.Mam przejachane juz ponad 200tys i nie mam z nim zadnych problemów według mnie to jeden z najlepszych silników jakie kiedykolwiek zrobiło Audi-VW. Silnik godny polecenia i bezproblemu pracuje na ukraińskim paliwie jesli ma sie z dobrego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanów się nad zakupem 2.8 V6 jeśli koszty utrzymania są dla ciebie sprawą drugorzędną.

Podatek drogowy (TAX) - grupa G - 400Ł rocznie dla modeli po 2001

Ubezpieczenie - grupa 17A (ja ze zniżkami i Breakdown cover płacę prawie stówkę m/c)

Spalanie - ja jeżdzę poł na pół miasto trasa i nie schodzę z 14L/100km

 

 

Tax - 400F - trochę szok, ubezpieczenie (zniżki) do 500 F rocznie - mieści się. Moja Vectra B 1.6 16V potrafi w mieście łyknąć 12/100 (103 konny silnik to porażka w takiej budzie) tak, że 14-15 nie jest źle, ale ja obawiam się 4x4. Niepotrzebne mi to. A poza tym jeszcze trudniej znaleźć 2.8 niż 2.3, którego bym wolał.

Edytowane przez TommyHH
pomy?ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanko mam do wydania około 15 tys.zł i chcę zakupić b5 i co zrobić szukać w polsce padlin czy jechać do niemcowni i znajść jakiś model a i jeszcze mam szybkie pytanko na temat tdi 90 konnego czy to dobry silnik???? ile pali średnio???? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateo ja osobiście pojechałbym za Odrę bo u nas za takie pieniądze to faktycznie padlinę kupisz. A co do silnika to dobra jednostka napędowa chociaż trocyę przysłaba jak na takie auto, nie poszalejesz tym, pali ok. 5l na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności