Skocz do zawartości
Gość carlos2005

Kupujemy Passata B4-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak to B4-1Z ,pojedzie na wszystkim,bezawaryjne auto.

Znajdź mi B4 1Z za 4,5k w porządnym stanie. Tak się składa że to benzynowce mają dużo mniejszy rzeczywisty przebieg od diesla. Gaz - aż się prosi żeby go założyć do tego silnika, automat - wg. mnie to tylko kwestia upodobań, na awaryjność i eksploatacje nie ma wpływu. Kolor również to rzecz gustu, na białym brud widać, ale jeszcze gorzej jest na czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam białe:) sam może stanę się właścicielem nowego pojazdu i prawdopodobnie będzie to biały:) na białe wraca moda:) porażka to czarne i srebrne (co 2 auto VW):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał The_Saint Zobacz post

Silnik ABF , tyle że rzadko spotykany...

To fakt i tylko w kombi, co mi odpowiada

W sedanach też były montowane, nawet jest gdzieś na forum srebrny sedan z tym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... Wkoncu kupiłem upatrzonego passata b4. i? Tak zwani "sprzedawcy", którzy mają do sprzedania auto, to nie którzy banda oszustów. To co pisze to tylko moja wina mam nadzieję że to przestroga dla kupujących. Oglądać auto nalezy w kilka osób, raźniej jest a każdy coś wypatrzy jak ma dość sprawne oko. Papiery są ważne. Wszystkie dokumenty, i tłumaczenia. Obejżeć dokładnie dowód rejestracyjny. Czyje to auto, właściciel czy pośrednik. Zobaczyć jak zarejestrowane jest auto: samochód osobowy czy ciężarowy. Ile ma miejsc siedzących. Bo w moim passacie było 2 a siedzen na 5 osób. Nie zauwazyłem tego szczegółu za który zapłaciłem. Czy tapicerka jest jednakowa. poza tym. Wszystkie powyższe wskazówki i życzę dużo szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie znawców tematu:D

mam na oku paska B4 2,0 z oznaczeniem silnika AGG

czy mógł by się ktoś wypowiedzieć na jego temat.Czy mogą w nim jakieś elementy typu "mina"...?:-D Czy na coś trzeba zwrócić szczególna uwagę?Raczej nie będę wkładał gazu;)

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGG to to samo co ADY. Od 2E różnią się głównie tym, że są na Simosie a nie na Digifancie. Raczej nic tam nie ma co by mogło szwankować w porównaniu do reszty silników z elektronicznym wtryskiem.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek1978

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem passata 1,8 benzyna bez gazu 66kw 90 km silnik adz.

Przede wszystkim nie zgodzę się z kolęgą Galaxy.To że zamiast piątki wchodzi trójka to może być wina cięgienek skrzyni biegów ,ewentualnie też może kolega źle biegi zmienia nie przeciągnie do końca tylko wrzuca byle jak.Posadziłem kolegę bo jeździliśmy po 120 km do pracy byłem zmęczony ale jak ten trzy razy wywalił taki numer że zamiast piątki wrzucił trójkę to wyleciał na siedzenie pasażera.Trzeba z wyczuciem .W aucie wymieniłem rozrząd ale to raczej z racji wieku , cewkę , przewody zapłonowe ale to zapobiegawczo przy okazji, czujnik temperatury bo padł wtedy auto nie chcę odpalać na zimnym silniku to inf o objawach ,czujnik oleju bo padł , jeżdżę dynamicznie więc nie obyło się bez wymiany amorów klocki i tarczę też już zmieniałem.I chłodnice też raczej ze starości.Samochód jeździ dobrze w skali od 1 do 10 dał bym 8 .Najczęstsze usterki to cewka objaw nie odpalisz auta nawet nie burknie,czujnik temperatury objaw jak wyżej , jeśli auto ci muli w trakcie jazdy to nie koniecznie musi być silnik , taki objaw może dać silniczek krokowy stosowany w niektórych passatach

.Na autostradzie wskazówka pokazała 190km na godzine więc silnik chyba zdrowy auto pali 8,62l na 100km benzyny.

Jak chcesz sprawdzić paska silnik to odpal go wrzuć jałowy bieg niech pochodzi z 5 min poobserwuj obroty posłuchaj czy nie zwalnia , potem trzeba zrobić jazdę próbną dynamicznie jeśli auto wchodzi na obroty nie muli się to silnik jest zdrowy . Dla laików passat wchodzi na obroty i dobrze przyspiesza gdy zmieniamy biegi przy 3500 obr wtedy wady szybko wyjdą i wtedy jest najmniejsze spalanie tyczy się to silników benzynowych.

Aco do szyby panowie to tylniej to parcieją uszczelki przy myciu widać krepelki z drugiej strony ale normalnie to nie przeszkadza auto jeździło w te najgorsze ulewy i nie miałem mokro w środku.Wymieniaj olej dbaj o auto a pasek ci się odwdzięczy.

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gammah

Witam wszystkich.

Zainteresowałem się przez przypadek passatem B4 a zainteresowanie to przerodziłe się w rozważania o kupnie wersji kombi w dieslu. Pytanie czy warto inwestować w takie auto, które ma co najmniej 13 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszego pozeracza kilometrów jak passat b3/b4 w tej klasie chyba nie ma;) Jak jeszcze egzemplarz zadbany to nie ma co się zastanawiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie znawców tematu

mam na oku paska B4 2,0 z oznaczeniem silnika AGG

czy mógł by się ktoś wypowiedzieć na jego temat.Czy mogą w nim jakieś elementy typu "mina"...? Czy na coś trzeba zwrócić szczególna uwagę?Raczej nie będę wkładał gazu

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

 

Ja posiadam Passata z silnikiem ADY i mam problem z obrotami na biegu jałowym, za co odpowiada przepustnica. I wiele osób się na to skarży w tym silniku, a po za tym nie sprawia kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poszukiwań paska z naszych roczników nie należy działać - kupowac pochopnie.

Bo jest jeszcze dużo aut zadbanych z przebiegiem do 200tys.km.

szukałem ok.3 miesięcy i różne sztuki widziałem : zgnite , z padaczkami motorami , odpicowane- i te są najgorsze.

wszystkim kupującym zycze cierpliwości i zimnej krwi przy wyborze paska a napewno bedzie ciszył sie jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpicowane- i te są najgorsze.

co masz na myśli mówiąc odpicowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie "podrobione" do sprzedaży

takie że np. cały silnik w plaku?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale obstrzał...

wg mnie auto odpicowane to :

1- moc plaków (silnik,opony,zderzaki,inne plastiki.)

2-zapachów

3- i najważniejsze-ukryte wady typu: motodoktor.

chociaż kupujac w niemczech u turków plaka nie ma ale bajera turków powala.

Edytowane przez mobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumiem. widziałem takie okazy nie raz na giełdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat handluje szperami na giełdzie w lubiniu to co sobote chodzę sobie po autach. Plak aż dusi w gardle.

90 % aut tam to auta handlarzy odpicowane tak że nie polecam tam jechac po kupno auta a i można sie kasy pozbyć i już nie mówię o grze w trzy karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o grze w trzy karty...

 

co to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to?

nie widziałeś Adams jak naciągają ludzi?? wchodzisz na giełdę z pełnym portfelem, wychodzisz goły w ryj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams to jest tak że jak masz kase to grasz w trzy karty czyli:

dwie czarne i jedna czerwona. jeśli po tasowaniu wskażesz czerwoną to wygrywasz. Zapewniam Ciebie , że nie trafisz. Ludzie poprzegrywali po 1tys.zł , 2 tys.zł i to przy moim stanowisku....to tylko płakali....

 

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności