Skocz do zawartości
Gość carlos2005

Kupujemy Passata B4-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ile może kosztować usługa sprawdzenia przeszłości Passata B4 na podstawie VIN? Gdzie w Szczecinie można zrobić to najtaniej?

Proszę o wypowiedzi posiadaczy takiego wozu:

http://allegro.pl/passat-1-9tdi-zadbany-i1262605012.html

Czy wszystko się w nim zgadza i czy warto jechać aby obejrzeć? Może ktoś mieszka w pobliżu i przejechał by się w celu wstępnych oględzin. Nie chcę za darmo. Flaszkę mogę postawić albo zgodnie z życzeniem życzliwego forumowicza inaczej wynagrodzić.

Edytowane przez brox
dodanie linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek ładnie wygląda z wierzchu ale brak foto środka....

przebieg jak na diesla ok.

zapytaj o wiecej zdjeć(ze środka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile może kosztować usługa sprawdzenia przeszłości Passata B4 na podstawie VIN?

Chciałem sprawdzić u siebie i nie można bo jest z 1995r. Podobno można od 1996 albo 1997 - nie pamiętam już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak można sprawdzić w passku z 95r jaki ma oryginalny przebieg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak można sprawdzić w passku z 95r jaki ma oryginalny przebieg??

nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie da rady? :/ szkoda bo bym chciał wiedzieć ile tak na prawdę mój passzczur ma km nabite bo teraz jest 196tys czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na prawdę nie da rady? :/ szkoda bo bym chciał wiedzieć ile tak na prawdę mój passzczur ma km nabite bo teraz jest 196tys czy jakoś tak

 

Możesz tylko porównać z innymi autami, jak wygląda środek, lakier, czy siedzenia wytarte itp. Dobrze że przynajmniej jesteś świadom tego że te 196 kkm można między bajki włożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz kupić passata to patrz czy ma tak wg poduszki powietrzne sprawne ja kupiłem i tam gdzie poduszka było wgniecenie i ostatnio chłop mi montował głośniki tam z tyłu koło rolety i zobaczył że przyczyną wgniecenia tej tapicerki jest brak poduszki i pogięta rama czyli był bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do paska to mam go od kwietnia i jestem mega zadowolony:) fotele mam pół skóra i boczki troche przetarte te zewnętrzne ale to widać od wsiadania. jedyna ukryta awaria to dziurawa chłodnica klimyi czujnik abs-u któryś muszę zrobić:/ i nowe aku założyłem i to co trzeba każdy wie co. i śmigam aż miło. jedynie ten świst od relingów wkurza. na pełnym zbiorniku zrobiłem 1900km prawie:) miesięcznie jeżdżę nim 1500km i zero awarii. lakier oryginał sprawdzony no i świadczy do tego trochę rys ale nie malowany od nowości a lakier z palety Wolfsburga:) mniam:) polecam paska no super i tyle miejsca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę wątek. Robię przymiarkę do kupna B4. Ostatnio kolega forumowicz miał ładną b4, ale zanim się zebrałem by ją zobaczyć to zdążył sprzedać.

Patrząc na ceny z ogłoszeń to przynajmniej teoretycznie B4 z 1996 roku kosztuje od 7 do 9 tys. Oczywiście wszystkie w dobrym stanie, z przebiegiem w okolicach 200tys km. Zastanawiam się czy jak bym kupił w cenie 4-5tys też w dobrym stanie i dołożyłbym na remont zawieszenia czy silnika to taki interes się opłaca. Zakładam oczywiście, że blacha jest OK, z lakierem fabrycznym.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel czy benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diesel czy benzyna?

Benzyna jest prosta i tania w naprawach, dlatego preferuję benzynę. Ale jak by się trafił dobry diesel to też bym się zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki post: http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=85989

Jak to jest z kupnem auta w Niemczech? Czy sprzedający musi poinformować o faktycznym przebiegu auta? Czy komis nie może zataić przeszłości auta np. poważne naprawy, uszkodzenia czy też wcześniejsze kolizje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Niemiec sprzedaje Niemcowi auto, i oszuka go, sprzedając mu samochód z przekręconym licznikiem, albo zatai jego przeszłość, a nabywca o tym się dowie, wtedy sprzedawca ma za to odpowiedzialność karną, ale Polakowi może nakłamać. Najlepiej Kupić ten samochód z kimś kto ma niemieckie obywatelstwo i poinformować o tym sprzedającego, wtedy powie prawdę o samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do jeżdżących dieselami. Jaki silniczek polecacie i czy w przypadku awarii naprawa jest droga? Jak wygląda spalanie w jeździe miejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki silniczek polecacie

1.9 TDI 1Z lub AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do jeżdżących dieselami. Jaki silniczek polecacie

Jak kolega wyżej napisał masz dwie opcje 90 i 110KM

w przypadku awarii naprawa jest droga?

Bardziej kosztowne są naprawy silnika AFN- 110km ze względu na turbine ze zmienną geometrią i sprzegło z kołem dwumasowym.

Jak wygląda spalanie w jeździe miejskiej?

Przy ujemych temperaturach w cyklu mieszanym 40% miasto i 60% trasa na 60 litrach przejechane około 1100km.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolega chyba ładne trasy ma że mu samochód w zimę pali ok 5.5L mi pali 1Z 6.6l/100 w warunkach takich ze 5 biegu nie wrzucisz na drodze masakra a trasa 80% trasa 20 miasto a mieszkam na wsi i nie raz przez zaspy nad maskę szedł:D ale w lato mi w trasie jak byłem mega oszczędny to 4.9l spalił:) ogólnie to tak 5.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie awaryjności. Jak często zdarzają się awarie, przy jakich przebiegach pojawiają się problemy, typowe usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w temacie awaryjności. Jak często zdarzają się awarie, przy jakich przebiegach pojawiają się problemy, typowe usterki?
Jeśli uda Ci się znaleźć zadbany egzemplarz i będziesz go odpowiednio eksploatował to możesz liczyć że kłopotu Ci nie sprawi. Miałem B4 1Z, którym przejechałem bez awarii 140 tys km. Ile miał naprawdę - nie mogę na 100% powiedzieć ;)

 

Nie ma co się bać diesla jeśli chodzi o koszty napraw. Niektóre elementy dla benzyny też są drogie i również ulegają awarii. Ja wiem jedno - jeśli proporcje cen paliw się znacząco nie zmienią, to następne auto będzie znowu z dieslem pod maską.

 

Także szukaj zadbanej B4 i śmigaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności