Skocz do zawartości
Gość carlos2005

Kupujemy Passata B4-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

timfly pare postów wcześniej wyjaśniłem w skrócie 1Z i AFN:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że AFN-y na allegro strasznie wysoko się cenią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na co zwrócić uwagę kupując passata z silnikiem VR6?

na jakie koszty muszę się przygotować i jak w rzeczywistości wygląda: spalanie, moc, i awaryjność tego silnika. czy koszty utrzymania passata 2.8 a 2.9 różnią sie w dużym stopniu? zaznaczam, że auto nie będzie służyło do jazdy codziennej. Będzie to weekendowy fun-car. Chodzi mi o opinie użytkowników, a nie ludzi znających "legendy" o vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o VR6... :hyhy:

 

2.8 to ośka

2.9 to 4x4 i tutaj jakiekolwiek modyfikacje (wydech, zawieszenie) wiążą się z większymi kosztami i trudnością z dostępem części

 

Dość ciężko jest znaleźć ładne VR6 które by trzymało swoja moc, krążą mity że większość tych padak ma po 150KM. Ale to chyba tylko mity bo jak się dba to się ma :) Silnik praktycznie bezawaryjny. Do wymiany może kwalifikować się na dzień dobry: pompa oleju (500-700zł), moduł zapłonowy (700-1000zł), kable/świece (200-400zl). O resztę raczej nie ma co się martwić. Mało jest mechaników którzy chcą grzebać przy tym aucie bo się po prostu nie znają. Silnik bardzo przyjemny! Ale trzeba uważać na skrzynię bo lubi się rozsypywać (800-1000zł) Co tam jeszcze... VR6 zazwyczaj miały niezłe wypasy z wyposażenia :)

 

spalanie 8-20l, koszt części lekko wyższy niż w innych modelach silnikowych. Czasami są trudności z dostępnością niektórych podzespołów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to b4 o części trudno przynajmniej u mnie w promieniu 80km na żadnym szrocie nie ma ani jednej części do paszczura:/ na nowe też czasem trzeba czekać:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu na forum w dziale giełda kupisz wszystko :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh u nas na szrocie po kilka pasków stoi, mam znajomego co ma szrot tylko z passatami głównie b3 i b4, więc nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh u nas na szrocie po kilka pasków stoi

Bo to przemytniki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to przemytniki

a u mnie ludzie się trzymają tych przemytników i nie złomują... i mnie zarobku pozbawiają... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szrocie w przemyślu jeden pasek chyba stoi, i do tego angol. ludzie po medykach i krościenkach(sam tam jeźdżę) latają i nic nie złomują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie po medykach i krościenkach(sam tam jeźdżę) latają i nic nie złomują

chyba że ktoś dzwona zaliczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i też w naszym rejonie te paski największe wartości trzymają, w tamtym roku na giełdzie w Zamościu dziadek pewien za B3 w kombi 7 tysięcy wołał, fakt ładny był i zadbany bardzo ale to już gruba przesada, za tą kasę to można wyczesaną b4 znaleźć i jeszcze na jej opicie zostanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie mówcie mój paszczur stoi już ponad tydzień bo alternatora nie mogę dostać :/ mam boscha 120A zamówiłem z zakładu jednego przyszedł i choler* nie pasuje. znajomy elektryk od altków ma mi zrobić starego bo stojan się spalił ale mówi że może do soboty nie dostać części. wrrr... do pracy muszę 30km autobusem jechać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie ludzie się trzymają tych przemytników i nie złomują... i mnie zarobku pozbawiają... :/

 

Ja zawsze mówię...oj żeby jeszcze takie nowe sprzedawali...dałbym ostatnie pieniądze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kupić taką nóweczkę i dbać to auto nie do zarąbania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze mówię...oj żeby jeszcze takie nowe sprzedawali...dałbym ostatnie pieniądze
Dokładnie, kupić taką nóweczkę i dbać to auto nie do zarąbania

kiedy uderzamy do krajów trzeciego świata?? myślę że w Afryce jeszcze produkują, skoro w jakimś tam kraju w tamtym roku zakończono produkcję golfa mk I...

taką nóweczkę vr6 albo g60 na pełnym wypasie kupić... marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy uderzamy do krajów trzeciego świata?? myślę że w Afryce jeszcze produkują

nawet jeśli to tylko z wyglądu może go przypominać, jakością to i od poloneza gorsze pewnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jeśli to tylko z wyglądu może go przypominać, jakością to i od poloneza gorsze pewnie

kupimy w ASO podzespoły i poprzekładamy.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeee to po co takiego kupować, lepiej znaleźć budę igłę i wszystkie nowe bebechy z ASO :P cena by wyszła, że na dwie b7 by starczyło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej znaleźć budę igłę

trzeba by niemieckie stodoły przeczesać ;)

 

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

 

nawet jeśli to tylko z wyglądu może go przypominać

jakbym takim passatem B3 A.D. 2011 zajechał w słoneczną niedzielę pod kościół albo w sobotę wieczorem na potupankę pod remizę to by wszystkim we wsi gały wyszły z orbit ;) <żart>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności