Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć do czego służy ten wlot? bo 2 odwodnienia już przetkałem a to zostało i cieknie mi od strony pedałów i zastanawiam się czy to nie właśnie mój problem

[ATTACH=CONFIG]120530[/ATTACH]

 

Musisz wyjąć obudowę komputera skoro cienkie Ci w okolicy pedałów. Tam zbiera się błoto i woda dostaje się do środka samochodu przez przegniłą uszczelkę obudowy komputera oraz przez uszczselkę linki otwierania maski. Tą zaślepkę, którą zaznaczyłeś możesz śmiało wyjąć

ułatwi to lepsze odprowadzanie wody. Na szybko możesz udrożnić odpływ wody w okolicy komputera dużym strumieniem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłes, to jest też odplyw. Jeżeli cieknie ci tak jakby zza pedałów, to są tam dwa korki, od tej strony widać je za serwem, ale dojście żeby je dobrze zlepić jest straszne. U mnie tam się właśnie sączy jak mocno pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge normalnie komputer odlaczyc? Bedzie pozniej jakis problem? Moze aku najpierw wyjac? Jakies rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł by ktoś odświeżyć zdjęcia ? bo jutro-pojutrze będę sprawdzał wszystko bo woda w aucie jest i by się przydało żeby czegoś nie połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pod serwo taką zaślepkę 1j0 955 205 vw

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=1j0+955+205+vw

 

Google twierdzi, że to od zaślepka od wycieraczki. Wyciągnąłem ją drucikiem. Myślałem, że to guma przez którą woda się blokuje. (swoją drogą nie mogę jej znaleźć, chyba, że ktoś ją zaślepił tym :D

 

EDIT:

Ja już doszedłem do przyczyny wody w aucie. Brak jednej zaślepki w podłodze.

I NAJWAŻNIEJSZE Linka od maski.... tam się woda zbiera i przez nieszczelność wlatuje do środka po KABLACH! uwaga na to. Pozornie wygladała na dobrą, jednak z jednej strony była ukrychnięta. Silikonem dekarskim zasmarowałem i sucho w środku.

Co prawda jeszcze po prawych drzwiach mi leci jakoś, ale to mało. Ogarnę to jak będę miał czas aby znaleźć przyczynę.

 

Mówię wam męczarnia, tyle wody w środku było, dwa dni suszenia... toć nawet w starym golfie 2 nie miałem takich problemów.

Edytowane przez Slawek189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej i najskuteczniej wysuszyć dywanik? A do uszczelnienia wystarczy silikon uniwersalny? Bo została uszkodzona uszczelka przy lince od otwierania pokrywy i woda dostała się na dywanik pod fotelem kierowcy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh zbyt wcześnie się pochwaliłem chyba.. Dzisiaj była burza lało ostro i zrobiłem kilka km. Wyszedłem z samochodu i sprawdziłem i pod dywanikiem wilgotno.. A wczoraj sprawdzałem na myjni z wysokim ciśnieniem i było ok.

Na pewno wody jest mniej niż wcześniej ale powinno być sucho.. To już mój szósty samochód i pierwszy raz takie problemy.

Ja podniosłem dywanik, wyjąłem fotel i farelką albo suszarką. Szybko schnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym najlepiej i najskuteczniej wysuszyć dywanik? A do uszczelnienia wystarczy silikon uniwersalny? Bo została uszkodzona uszczelka przy lince od otwierania pokrywy i woda dostała się na dywanik pod fotelem kierowcy..

 

Polecam silikon dekarski do takich napraw. Sprawdź sobie jeszcze czy pod obudową komputera jest szczelnie. Tamtędy woda też się przedostaje do środka.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ehhh zbyt wcześnie się pochwaliłem chyba.. Dzisiaj była burza lało ostro i zrobiłem kilka km. Wyszedłem z samochodu i sprawdziłem i pod dywanikiem wilgotno.. A wczoraj sprawdzałem na myjni z wysokim ciśnieniem i było ok.

Na pewno wody jest mniej niż wcześniej ale powinno być sucho.. To już mój szósty samochód i pierwszy raz takie problemy.

Ja podniosłem dywanik, wyjąłem fotel i farelką albo suszarką. Szybko schnie.

 

Tak to jest zaślepka wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to dobrze uszczelnić to pewnie musiałbym zdjąć dodatkowo podszybie? i wtedy odkręcić komputer i wlać w uszczelkę silikon jak i obudowę filtra kabinowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, również mam problem z wodą w aucie. Postanowiłem zasięgnąć porady u was, ponieważ zależy mi na jak najszybszym usunięciu tej wady... Od poniedziałku urlop, a dziś po deszczu problem znowu się pojawił. Passat stał na parkingu, padał deszcz, wsiadam do auta - sucho, ale obserwowałem to miejsce specjalnie, bo widziałem już kiedyś parę kropel na dywaniku... I wyszło szydło z wora po raz kolejny... Po rozpoczęciu jazdy woda musiała się jakoś ruszyć i wleciała do wnętrza.

 

Zamieszczam zdjęcie i proszę o pomoc, zapewne już ktoś z tym walczył. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

IMAG0605.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
również mam problem z wodą w aucie
Poruszane w temacie kilkukrotnie. Sparciałe uszczelnienie pomiędzy blachą zakrywającą(pod tapicerka), a drzwiami.

http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie?p=1902962&viewfull=1#post1902962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że zasilikonowałem to wcześniej, innej opcji nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
innej opcji nie ma?
Jakiej opcji ? Na sposób naprawy(który podałem w linku), czy miejsce przedostawania się wody ?

Jeżeli to pierwsze, to :

zasilikonowałem to wcześniej

"Twój" sposób(tym bardziej jeśli nie demontowałeś blachy, a tylko "zapaćkałeś" sylikonem) nie przyniesie spodziewanych rezultatów(co już wiesz).

 

Jeżeli to drugie, odpowiedź brzmi nie(opieram się na Twoim opisie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć w temacie wody w passacie zostało już napisane wszystko podzielę się i ja swoimi spostrzeżeniami, ponieważ jakiś czas temu i mnie dotknął ten problem. Oczywiście zatkany był kanalik pod obudową komputera i wydawało mi się, że wlewało się poprzez uszczelkę linki maski. Ową uszczelkę potraktowałem silikonem, kanał wyczyściłem, uszczelkę pod komputerem również wspomogłem silikonem po czym woda swobodnie odpływała pod samochód. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po lekkim deszczyku znów miałem wilgotne dywaniki od strony kierowcy. Szybka konsultacja z Patrick'iem i postanowiłem ściągnąć boczki drzwi i uszczelnić blachy.

Wcześniej upewniłem się, że po deszczu po otwarciu drzwi na progach zbiera się woda, a spód drzwi pod tapicerką jest mokry.

Faktycznie woda dostawała się tamtędy, o czym świadczą niżej zamieszczone zdjęcia ze śladami zacieków pod blachą.

Uszczelniłem blachy silikonem nie odkręcając ich, jednak nie żałowałem silikonu i zamierzony efekt uzyskałem, wody w aucie nie ma.

Kamil, ważne, żeby uszczelnić też głośnik, oblecieć go w koło silikonem, ja dodatkowo uszczelniłem wszelkie zaślepki w blasze, bo znalazłem jakieś dziwne zacieki pod nimi. Postanowiłem powtórzyć zabieg również w drzwiach tylnych i za kierowcą również znalazłem zacieki. Pominąłem drzwi pasażera, gdyż dwa miesiące wcześniej wymieniałem podnośnik szyby, więc po założeniu blachy uszczelniłem ją. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po myjni otwierając drzwi pasażera zobaczyłem wodę na metalowym progu(dywanik był suchy).

Postanowiłem rozebrać boczek i uszczelnić nieco lepiej, jednak dalej woda na progu była.

Okazało się, że żólte elementy, w które wkręca się dolne torxy boczka były bardzo mocno sfatygowane, a ich uszczelki nie istaniały. Zakupiłem nowe w ASO, po 1,44 sztuka, standardowo i na wszelki wypadek wokoło wpadło trochę silikonu i od tego czasu po największej ulewie czy myjni po otwarciu drzwi nie ma wody na progach czy to plastikowych czy metalowych, w aucie sucho, nie ma smrodu wilgoci, w końcu jestem spokojny.

Poniezej wlejam kilka fotek zrobionych mało już wypaśnym smartfonem :)

 

Na dole po lewej widać żółte emementy, o których wspomniałem. Obecnie w ASO sprzedają białe.

2014-06-21 18.32.38.jpg

 

Zapomniałbym. Kamil, ważne też, żebyś sprawdził drożność kanałów odpływowych u dołu drzwi i w razie potrzeby udrożnił je.

2014-06-21 18.37.27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie wody w samochodzie może komuś się przyda. W zeszłym tygodniu po ulewach okazało się że mam niezłe jeziorko pod nogami w miejscu pasażera.

Zacząłem grzebać ale niczego nie znalazłem, po wizycie w jednym z warsztatów w Zabrzu facet chciał rozbierać mi pół auta. Nie zgodziłem bo akurat fura była mi potrzebna w domu. Dopiero na drugi dzień kolega dał mi namiary na drugiego fachowca, pierwsza wizyta i już, mechanik zwrócił mi uwagę na uszkodzony plastik na podszybiu tam gdzie montowane są wycieraczki. Pęknięcie wydawało się niewielkie ale jednak okazało się że na tyle duże, że woda spływa po podszybiu do filtra przeciwpyłkowego i stamtąd trafiała do auta. Wymiana + zakup podszybia około 100 zł i temat rozwiązany.

Ostrzegam bo warto skontrolować auto i uniknać niepotrzebnych wydatków, gdyby ktoś potrzebował podsyłam namiary na warsztat http://www.szybysamochodowegliwice.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, ja dziś walczyłem z wodą w passku, w końcu znalazłem czas i rozbebeszyłem prawą stronę. Po podniesieniu wykładziny wyglądało to nie zaciekawie :dodupy

IMAG0370.jpg

IMAG0373.jpg

Zamknąłem się wiec w środku i obserwowałem gdzie pokaże się struga wody(druga osoba polewała wodę z węża na drzwi, dach, szyby). Po ok 3 minutach pokazała się piękna struga w połowie drzwi pasażera z przodu. Wiec tapicera na bok, szyba w dół żeby ją zdemontować, odkręciłem blachę, przemyłem rozpucholem i dawaj warstwa sylikonu, skręciłem, passek wietrzony na pełnym słońcu, poskręcane i teraz czekam na burze, zobaczymy jaki będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry przepraszam za problem z zalanym ze tak powiem passatem moim

b5 99 1.9 tdi

 

oczyscilem kanaly na podszybiu - kanal od skraplacza ten lejek

 

wiazka od modulu komfortu poleczona tzn. kable sa czarne w srodku ;/

ucialem je i dalem nowe swiatlo w aucie wrocilo szyby tzn przelaczniki w drzwiach sa podswietlone ale nie dziala zadna slychac stuk przekaznika ale wiecej nic

kable 3 wiazki byly zgnite

czerwona niebieska i szara jak sie nie myle

 

do czerwonej dochodzi duzo kabli czerwonych na zlaczkach polaczylem w jedna a te dwie pozostale z jednej strony jedna z drugiej strony dwie polaczone

dodatkowo swiatla pozycyjne przednie nie dzialaja i ciagle stop sie swieci

 

moze mi pan pomoze z moim problemem

pozdrawiam i dziekuje za wyrozumialosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb może wiązka w drzwiach padła na zgięciu, podłączałeś kompa ? pasowało by błędy odczytać z komfortu, może tak być ze komfort wyzionął ducha i jest do wymiany jeśli chodzi o szyby. Spróbuj go rozłożyć i zobaczyć czy w środku nie jest zielono. Co do stopu spróbuj odpiąć automat pod pedałem hamulca i zobacz czy przestanie świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do szyb może wiązka w drzwiach padła na zgięciu, podłączałeś kompa ? pasowało by błędy odczytać z komfortu, może tak być ze komfort wyzionął ducha i jest do wymiany jeśli chodzi o szyby. Spróbuj go rozłożyć i zobaczyć czy w środku nie jest zielono. Co do stopu spróbuj odpiąć automat pod pedałem hamulca i zobacz czy przestanie świecić.

 

nie moge szyb opuscic na dol aby rozebrac drzwi i sprawdzic wiazki;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności