Skocz do zawartości

maxdax

  • Liczba zawartości

    226
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez maxdax

  1. no i ja też pewnego jesiennego wieczoru wybrałem się na polowanie Astrolotem i ustrzeliłem dwie sarenki
  2. wymieniłem własnoręcznie olej, filtr oleju i filtr powietrza i uszczelniłem 4szt drzwi sylikonem
  3. to jest chłodnica spalin http://allegro.pl/listing.php/search?string=ch%C5%82odnica+spalin++passat&from_showcat=1&category=0&sg=0&change_view=1 pewnie żeby auto spełniało Euro4 etc
  4. Ciekawe czy kolor się zgadza według VINu swoją drogą w ASO mógł przecież sprawdzić.
  5. padnięta przepływa wcale nie musi pokazywać błędu, chyba że się do końca wy...ra
  6. wentylator klimy i jego drugi bieg
  7. dziś zakupiłem Elf Excellium DID 5W30 505.01 w przyszłym tygodniu wymiana, wcześniej wlałem VALVOLINE DURABLEND DIESEL 5W40 505.01 przez 13tyś km ubyło od położenia max do połowy miarki bez dolewek.
  8. nie pchaj się w to, będziesz miał problemy z zakupem później tarcz i klocków podobno występują tylko w oryginale,
  9. Panowie, jeśli to wina ECU to może odłączcie AKU na noc, żeby ECU porządnie się zresetowało, może to coś da. Prosta rzecz a może coś zdziała. Ja mam autko z lutego 2001r początek produkcji i problemów z poszarpywaniem nie mam i nie miałem, tylko że ja leje olej do dwusuwów "Orlen 2T Semisynthetic" do paliwka 250ml na bak, podobno też działa cuda na układ paliwowy. Może warto podjechać gdzieś na hamownie, żeby jakiś tuner spojrzał w zawartość (wsad) ECU i zrobił jakąś korektę mapy. Myślę że przy z hamowaniu auta poszarpywanie wyjdzie. Mówicie, że to przy jednostajnej jeździe się dzieje, z tego co się orientuje to przy jednostajnej jeździe EGR się otwiera i popuszcza w dolot spaliny do ponownego przepalenia, może tu trop.
  10. prawdopodobnie poluzowały się wtyczki na pompkach.
  11. może powodować, a nawet będzie powodować dymienie i to ostre, nie jeździj z tym długo bo od sadzy zapieką Ci się kierowniczki w turbo, na Twoim miejscu skleił bym to prowizorycznie taśma szarą odporną na wysokie temp. i szukał nowego węża.
  12. 3,2mm pewnie nie znajdziesz ale 3mm też może być, ja wymieniłem na silikonowe samco.
  13. nie trzeba, przecież tam jest podciśnienie i przy zassysaniu same się blokują
  14. no to ja stawiam na koło dwu-masowe, smar się rozgrzewa w sprężynach, które spinają dwie masy i nie tłumi drgań. U siebie mam podobnie tylko inny objaw jak stane w korku i podjeżdzam co kilka metrów za którymś razem jak się sprzegło rozgrzeje samochód przy ruszaniu poszarpuje ja już nauczyłem się z tym jeździć a raczej operować sprzegłem aby nie szarpało, poteem jak go "przewieje" sprzęgło ostygnie to jest okej. Trochę dziwie się że nie wymieniłeś dwumasy, niby powinno się wymieniać co drugą wymianę sprzęgła, ale w Polsce wiesz jak się jeździ częste ruszanie z miejsca, dzury w asfalcie, całe zawieszenie auta i silnika dostaje po dupie. Jeszcze proponuje zrobić test: 3 bieg 1500obr i ogień do 3000obr zobacz/przysłuchaj się czy nic Ci nie dzwoni takie jakby sprężynki. Zrób na zimnym sprzęgle i zrób na rozgrzanym. Dodam jeszcze że te poszarpywanie przy ruszaniu występuje tylko gdy ruszam z 1biegu, gdy ruszam z 2 nic się nie dzieje i samochód normalnie rusza, ale trzeba troszkę więcej gazu.
  15. Ok aktywowałem, wszystko pięknie działa - 4szybki góra/dół. Przy okazji aktywowałem w Octavii Tour z 2005 roku i też działa. Zwykły kabelek VAG-USB z allegro za 39zł.
  16. kolego masz Climatronik czy ręczną? Jeśli Climatronik zapewne jakiś silnik od klapa się przycina i dlatego nie chłodzi dobrze, tylko miesza z ciepłym powietrzem.
  17. albo "szczepan", podziwiam malarzy którym się chce rozbierać z plastków cały samochód i po malowaniu to skladać do kupy. Ciekawe czy podłoga pod wykładziną też jest pomalowana. Wersja BASIC a ma automat, grzans siedzenia i Climatronic - dziwne to wszystko, można by było cały VIN rozkodować, tylko że kolega zamazał.
  18. Panowie jak długo czekaliście na kod aktywujący na maila? ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:32 ---------- na o2 nie dochodzą a na gmaila odrazu doszedł.
  19. Bo co innego 100tyś km zrobione po Warszawie, gdzie kiera wyciera się 3 razy szybciej, a 100tyś km gdzieś w trasie w Polsce lub jakiejś mieścinie. U mnie trójramienna, a na budziku ok 170tyś, kiera jest lekko wyślizgana i wytarta, to samo gałka ziemny biegów i obrączka na palcu i potliwość człowieka które też robią swoje. Jest takie powiedzenie handlarzy, pasta kiwi każdą oponę i kiere ożywi.
  20. może być źle obudowa złożona, ściągnij i odpal bez obudowy i zobacz czy ucichło.
  21. Poszukuje nr trzech elementów zaznaczonych na obrazku. Chodzi o konsole 2DIN w kolorze czarnym tak jak na foto. W aucie mam pseudo drewno, a karbon zbyt drogi więc zapoluje na czarne wykończenie.
  22. Ja mc temu założyłem na przód komplecik tarcz i klocków BOSCHa i jestem bardzo zadowolony. BOSCH: oś przednia: 0986479157 tarcze 0986424482 klocki oś tylna: 0986478132 tarcze 0986461769 klocki
  23. Czy to się dzieje na zimnym czy raczej ciepłym silniku? Czy nie ma znaczenia? W całym przedziale obrotów? Jaki przebieg? Sedze że jak wymieniałeś sprzęgło to lekko ponad 200tyś.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności