-
Liczba zawartości
226 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez maxdax
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 10
-
chyba normalny objaw - zima idzie
-
[ame] [/ame] jednak warto zapinać pasy nawet w TIRolotach
-
ale jeśli tak przy kręceniu przygasa wyświetlacz to najpierw sprawdź akumulator, nie oszukujmy się wyświetlacz LED nie pobiera tyle energii żeby tak przygasał przy kręceniu, chyba że jest słaby akumulator i nie ma wystarczającego prądu rozruchowego, kręcić to se może ale właśnie musi mieć "kopa na rozpęd"
-
ja stawiam na akumulator, nie ma "pier...lniecia".
-
mam przestawiony rozrząd - wato naprawiać?
maxdax odpowiedział qbuss → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
może tylko synchronizacje kolega ma rozjechaną - kluczyk 13 i 18 w rękę i jedziemy -
jakie spalanie powinno wynosić w grupie 015 na biegu jałowym?
-
odebrałem dziś samochód od mechanika który w piątek wymienił mi kompletne sprzegło z kołem dwumasowym wraz z uszczelniaczami i dolał oleju do skrzyni, stałem się lżejszy o 2547 zł. ale za to w ogóle inna jazda samochodem, sprzęgło chodzi tak lekko jak by go nie było
-
zalałem ELF EXCELLIUM DID 5W30 505.01 i silniczek sobie pięknie cyka, wcześniej Valvoline DuraBlend 5w40 nie widzę różnicy to po co przepłacać
-
W swoim passku rozrząd mam jeszcze starego typu z napinaczem hydraulicznym, czy tam amortyzatorem drgań. Póxniej wychodziły silniki bez tego amortyzatora. Ogólnie samochód pali w normie na 100km, 7,5litra w mieście. A czy na wysokość spalanie na jałowym może mieć koło dwumasowe? W piątek wymieniam bo mam uszkodzone i właśnie bo długim staniu w korkach szarpie przy ruszaniu z 1biegu.
-
rozrząd w lutym b/r, ogólnie jest tak że 0,6l/h na zimnym bez włączonych świateł, a jak się rozgrzeje to 0,8l/h kombinowałem już z ustawieniami tego koła zębatego ale zawsze jak się rozgrzeje palio te 0,2l więcej na jałowym.
-
a ja mam na jałowym spalanie na zimnym silniku 0,6l-0,7l/h a jak się dziad rozgrzeje to pokazuje 0,8l lub 0,9l inie wiem czym to jest spowodowane, synchronizacja 0,0-0,6. wymieniony czujnik temp ten podwójny na oryginalny zielony bo stary fixował. Macie jakieś pomysły?
-
Olej do skrzyni biegów G052911A1/A2, norma VW 501.50
maxdax odpowiedział mani → na temat → Silnik, skrzynia biegów
może i producent nie zaleca, bo ma z tego kasę i jak skrzynia padnie to Kowalski kupi nową skrzynie, więc ja proponuje wymieniać profilaktycznie co 60tyś km bo potem ludzie mają problemy że skrzynia zaczęła wyć, rzęzić itp. chyba nawet jest temat o problemach ze skrzynią, i zatartymi łożyskami. -
[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?
maxdax odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Panowie jaki polecicie AKU w rozsądnych wymiarach aby nie było problemu z wyciągnięciem z samochodu, do teraz mam fabryczny 9lat ale czuje że tej jesieni/zimy padnie na amen. Teraz siedzi jakieś bydle poprzedniej zimy gdy chciałem odpływ wyczyścić miałem problemy aby go wytaszczyć, po kombinacjach alpejskich wyszedł, ale ile się napociłem. -
poszukuje nr/rozmiary simeringu wałka w skrzyni biegów ten pod kołem dwumasowym i simmeringi półosi które wchodzą w skrzynie biegów prawa/lewa strona skrzynia ELN 6bieg VIN: WVWZZZ3BZ1E168591
-
kupiłem do passiastego kompletny zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym, zestawem śrub i tuleją prowadząca teraz tylko ustawić się z mechanikiem na wymianę. 2paczki pękło
-
być może te koła pasowe są bardziej wytarte i rdza się szybciej na nich osadza lub z innej mieszanki metalu są zrobione i są bardziej podatne na korozje lub też samochód jest mniej używany i np stoi 2 dni lub dłużej nie odpalany i koła pasowe zachodzą grubszą warstwą rdzy i potem ruda się wyciera.
-
i tu kolega ma racje, pył jest z rolek które przez noc/postój zachodzą rdzą po odpaleniu pasek "przeszlifuje" swoją gładką stroną rolkę i stąd pył. (tak samo z tarczami hamulcowymi które przez noc też mogą zajść cienką warstwą rdzy)
-
to jest normalny ON, taki jak wszędzie tylko że orlen nazywa go EKO a paliwa premium nazywa VERVA
-
od czego się te krzywki wycierają? nieodpowiedni olej? nie wymienianie oleju na czas?
-
bo w innych autach tak się odgrzybia parownik przez odpływ, ale VW nie postarał się z tym odpływem, no i pewnie kolega ma na opakowaniu napisane że włożyć sondę przez odpływ kondensatu.
-
kolego nie wprowadzisz tam sondy, ponieważ do lejka wchodzi cieniutka rurka, chyba że chcesz sam lejek zdezynfekować, najszybciej sie dostaniesz przez filtr przeciwyłkowy. Kto rozbierał ten odpływ ten wie: Coś takiego jest:
-
chodziło mi o trasę E7 Warszawa-Płońsk-Warszawa
-
wróciłem teraz z trasy - 113km, rozbujałem go do 180km/h na 7 i już nie kopcił chyba się przewietrzył, a co mu było to nie wiem , może miał lekką zadyszkę na starym filtrze, a przy nowym lepiej było mu oddychać i musiał z siebie sadze wydmuchać. olej oczywiście do PD, Elf Excellium DID 5w30 505.01
-
Mobil 1 to są full syntetyki 0w i 5w, Mobil S to są oleje w technologii syntetycznej itp
-
Wczoraj wymieniłem filtr powietrza + olej+ filtr oleju dziś się przejechałem traską 20km i zauważyłem że passek ostro przydymia niczym prom batory:zeco, czy coś popsułem? Czy to normalne przy nowym filtrze? Na starym zrobiłem 13tys km.
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 10
