-
Liczba zawartości
2814 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
49
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez nTomek
-
Na pinie 3 wspomnianej wtyczki też jest masa, więc wszystko się zgadza. Schemat który podałeś opisuje obie wersje: 19 i 21. Ta druga ma to opcjonalne połączenie - dynamiczne doświetlanie.
-
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
nTomek odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
Bez wymiany na 2xH8 to będzie marny skutek bo wersja P21W oprócz tego że ma dużo mniejszą moc (21W vs 55W) to jeszcze reflektor świeci na wprost zamiast doświetlać kąty. Już lepiej doświetlają przeciwmgłowe. Ten pin nie ma nic wspólnego z DSG (przynajmniej w Passacie). Był używany w starszych wersjach bez systemu Start/Stop. Jeśli masz u siebie SS to nie potrzebujesz go... -
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
nTomek odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
Tak. Ten sygnał jest podłączony do lampy Xenon ale wtedy steruje siłownikiem dynamicznego doświetlania zakrętów (V319). Patrz twój schemat - połączenie oznaczone gwiazdką dlatego wcześniej pisałem, że nie używane, bo tak jest opisane w VAGHelper. Mój błąd. Na twoim schemacie jest T52a/44 T14e/10 czyli moje A44 - opisane jako 58R co oznacza "światła postojowe", które pełnią też funkcję DRL. -
Albo tak, albo był inny moduł kierownicy. Ciężko powiedzieć. Kup sobie VCDS'a to będziesz mógł sprawdzić więcej rzeczy.
-
Ten jest bez multifunkcji. Jeżeli taki założyłeś to 1. nie masz obsługi multi, 2. klakson jest inaczej podłączony i sterowany analogowo (piny 7 i 8 na żółtej wtyczce zwijaka) i pewnie dlatego ci trąbi.
-
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
nTomek odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
A25/C25 - tak jest w każdym modelu. W wersji xenon były montowane tylko 2xH8. Zewnętrze - p.mgła (piny A25/C25), wewnętrzne - doświetlanie statyczne (piny C43/A2). Jak nie chcesz zmieniać tych lamp, to olej P21W i korzystaj tylko z H8 jako p.mgła i statyczne doświetlanie (zmień wtedy bajt 14. z 29 na 89). W xenonach dzienne i pozycyjne to te same LEDY, zmienia się tylko ich moc w zależności od trybu pracy. Podłączone są do pinów C26/A44. Piny C48/C49 nie są wykorzystane w takiej wersji. -
Nie będzie. Skoro masz multifunkcję to klakson jest podłączony do czarnej wtyczki, która jest podłączona do przycisków w kierownicy. Samą taśmę czy cały nowy moduł? Jeśli to drugie to jaka litera na końcu? (podaj stary i nowy)
-
A co masz po prawej stronie? W tym roczniku jest jeszcze skrzynka D. Tego nie zrobiła fabryka.
-
Wszystko oprócz błędu od poduszki powietrznej. Jeśli czujesz się na siłach żeby to połatać to chyba warto zrobić samemu, a na końcu podjechać do kogoś z kablem i skasować błędy.
-
Awaria nawiewu dmuchawy climatronic
nTomek odpowiedział Jacek12345 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Cały czas czy tylko jak włączysz dmuchawę? -
Łukasz, słabo szukasz. Na pierwszej stronie tematu, masz rozpiskę.
-
Klimatronic,nie załączają się wentylatory,nie chłodzi klima
nTomek odpowiedział Kriss kirszban → na temat → Klimatyzacja, ogrzewanie
A masz jakieś inne? -
W B7 z systemem start-stop "komputer" steruje rozrusznikiem. Jeżeli złapie błąd to może blokować próbę odpalenia dlatego czasami na chwilę pomaga skasowanie błędu ale docelowo musisz usunąć usterkę. Blokujący się bendiks czy uszkodzona cewka automatu to częste usterki. Na pocieszenie - demontaż rozrusznika w B6/B7 jest stosunkowo prostym zadaniem.
-
[B6] Schemat złącza przedniego reflektora
nTomek odpowiedział comingsoon → na temat → Elektryka, oświetlenie
https://www.google.com/search?q=wyjmaki -
[B6] Schemat złącza przedniego reflektora
nTomek odpowiedział comingsoon → na temat → Elektryka, oświetlenie
Kostki się nie rozbiera. Wysuwa się tylko różową blokadę pinów a potem za pomocą "wyjmaka" (patrz fotka) wypycha się konektor w kierunku przewodu. -
Brak adaptacji nowego aku na pewno nie powoduje takiego błędu. Można jeździć bez adaptacji tak samo jak nie trzeba kasować inspekcji serwisowej...
-
W autach bez modułu 61 zgoda, ale w B7 i B8 zalecany sposób ładowania to oczywiście bez odłączania klem, a w dodatku ujemny zacisk ładowarki/prostownika powinien być podłączony do punktu masy obok akumulatora a nie do samej klemy minus. Wszystko po to żeby elektroda prądowa umieszczona na klemie ujemnej mogła mierzyć ile prądu przyjmie akumulator.
-
I think the problem is with the module. The internal fuse seems to be broken. See topic:
-
Pomocy po wymianie kierownicy nie działa klakson
nTomek odpowiedział Piekar15 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Kierownica z multifunkcją czy bez? -
Nie szukaj w Gateway tylko w module 61.
-
W starym aucie się zgodzę ale nie w takim z systemem SS i rekuperacji. Tu napięcie ładowania jest zależne od wielu czynników. Jak chcesz sprawdzić czy alternator daje radę to możesz za pomocą kompa wejść w moduł regulacji baterii, wymusić pełne ładowanie i wtedy mierzyć napięcie.
-
Może był z pustym bakiem ?
-
Tyle (+/-0.5) to ja mam na standardowym zawieszeniu i oponach 235/45R17. Może szukasz nie tam gdzie problem ?
-
Bez obciążenia to co ci to mówi? Najwidoczniej zamiennik jest miększy. Miałem podobnie jak założyłem sprężyny ze zwykłego varianta do mojego 4x4. Też były takie same a siadły bardziej.
-
30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje
nTomek odpowiedział pompeusz666 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Pokaż kodowanie sterownika silnika. W sterownikach silnika i kierownicy.
