Jump to content

nTomek

Moderator
 • Content Count

  2,568
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

Everything posted by nTomek

 1. Do dnia dzisiejszego jest spokój. Jako zabezpieczenie proponuję taśmę parcianą np. firmy TESA
 2. A robiłeś kalibrację wspomagania kierownicy - jazda na wprost, stop, kręcenie w lewo do oporu i trzymać aż zagra gong, potem w drugą stronę tak samo? Może tyle ci brakło do pełnego sukcesu? Co do nie odpalania na taśmie AS - czy przekopiowałeś kodowanie ze starej do nowej (BA AS)? Pewnie nie... Bez jakiegoś VCDS'a to się w aucie z tych lat już niewiele zdziała.
 3. Odczyt błędów z komputera. Najlepiej zrobić cały autoscan.
 4. Z tego kodowania nie wynika żebyś miał załączone światła mijania na stałe. A sprawdzałeś działanie przełącznika świateł w pomiarach w module centralnej elektryki? "Light swich - rear fog light" czy coś podobnego...
 5. W tej pozycji pociągnij pokrętło bardziej.. (jeszcze jeden "klik").
 6. Może sprzedawca wie co mówi, bo miał już takie reklamacje. Może to faktycznie być niekompatybilność elektromagnetyczna tych dwóch urządzeń, z których pewnie każde ma znaczek CE, ale co on dla nich znaczy? China Export? Możesz pokombinować z podłączeniem masy...
 7. Taki tani moduł zrobiony na jakiś kluczach tranzystorowych, bez żadnych filtrów, ogranicza moc żarówek przez "szatkowanie" napięcia. Takie impulsowe napięcie jest źródłem zakłóceń w szerokim paśmie częstotliwości. Jeśli okablowanie czujników PDC jest blisko kabli od świateł, albo oba te obwody korzystają ze wspólnej masy to nic dziwnego, że zakłócenia przedostają się do parktronika. Z punktu widzenia ilości zakłóceń, lepsze jest łączenie żarówek świateł drogowych w szereg (wtedy każda z nich zasilana jest połową napięcia - redukcja mocy do około 40%). Oczywiście wszystkie te rozwiązania nie mają odpowiedniej homologacji i są niezgodne z prawem.
 8. A radio w aucie działa bez problemu?
 9. Najwidoczniej nie obsługuje blokady wyjęcia kluczyka (Ignition Key Removal Lock), która jest w AT.
 10. Brakuje mu pinów, ale możesz temu zaradzić - patrz tu: Jeśli zostawiasz starą poduchę 2 nabojową to najlepiej niech oba naboje będą podłączone do sterownika AIRBAG.
 11. Skąd podłączyłeś masę tego filtra (kamery)?
 12. Obie wtyczki mają ten sam układ pinów, tylko w żółto-pom jest o 2 piny więcej (drugi zapalnik), więc te możesz pominąć.
 13. To znaczy, że właśnie trwa wypalanie.
 14. Według katalogu SACHS: przód 997 845, tył 994 364 (bez haka) lub 994 369 (z hakiem)
 15. Bo to jest czas od rozpoczęcia do skutecznego zakończenia regeneracji (wypalania). Jeśli sprawdzasz przed lub po to wartość jest 0 co jest zgodne z prawdą.
 16. To zależy od softu w ECU. Mój CFFB ma dostępne oba: https://forum.vw-passat.pl/topic/47138-dpf-filtr-zatkany-popiołem/?do=findComment&comment=1902653 U znajomego w CFFB ale innej wersji softu jest tylko w ml.
 17. ~300km to wynik raczej normalny przy stylu miejskim, szczególnie że filtr nie jest już pierwszej młodości na co wskazuje poziom zapełnienia popiołem 109% teoretycznego limitu, który w praktyce bywa dużo większy. Nie, no chyba że zmiana softu w ECU na to pozwala(?). Ewentualnie regeneracja w warunkach autostradowych potrafi zejść poniżej 10%. Nie.
 18. Musi mieć, bo oblodzenie parownika grozi uszkodzeniem sprężarki. @Annubis17 załączam instrukcję jak się dostać do wspomnianego czujnika, który ma oznaczenie F38 B5_klima_manual.pdf
 19. W VCDS się nie da. W VCP można odczytać konfigurację z eeproma. A problem też jest od czasów poprzedniego właściciela?
 20. A menedżer urządzeń (Windows) widzi ten kabel?
 21. chyba LIN? Ale i tak nie chce mi się wierzyć, że z braku zasobów, skoro na takiej magistrali może być do 16 urządzeń podrzędnych, a takich magistral w aucie jest co najmniej kilka. W B6 się dało zmieniając Gatewaya na nowszy (z B7) albo za pomocą customowego modułu, więc przy odrobinie szczęścia i wysiłku dałoby się to zrobić właściwie w każdym aucie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy